Realistik Ir Impulse'lar!

Selam arkadaşlar,
Gerçekçi, başarılı IR impulse'lar arıyorum. Netten bikaç tane indirdim ancak tonlar pek hoşuma gitmedi. Elinde başarılı impulse olan arkadaşlar benimle paylaşırsa çok sevinirim. Saygılar...

Merhaba sayın gmulak;

http://www.guitarampmodeling.com/viewforum.php?f=32

yukarıda linkini vermiş olduğum siteye üye olarak cabinet impulse denilen nanelerin arasında kaybolabilirsin.
(üye olmadan linkleri göstermiyorlar ne yazık ki)
Hatta az biraz ingilizcen varsa sitedeki bazı üyelerin yapmış olduğu ücretsiz plug-in'leri deneyebilirsin.
Çok çok iyi bir çocuk olursan şirinleri bile gösteriyorlar!
:D

Sevgiler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
:D Teşekkür ederim dieducktick..Baran arkadaşımızın tavsiye ettiği Redwirez ve recabinet impulse'ları test ediyorum bu aralar..Bahsettiğiniz forumu da inceleyeceğim. Saygılar...

efekt zincirinde amfi simülatörü olarak kullandığın (eğer kullanıyorsan) programın önüne revalver programının tools bölümünde yer alan single triode stack modülünü eklersen çok acayip şeyler olmakta :D
denemeni tavsiye ediyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konuda bir muabbetçi bulduğuma sevindim gerçekten:)Ben impulse ları şu şekilde kullanıyorum,revalver dan vst host modülü seçiyor ve orada amplitube 3 ü açıyorum. Amplitubedeki stompbox drive,dist, gain vs..lerden daha sustain aldığım için (revalverdan daha verimli olduğunu düşünüyorum)böyle bir yol izledim. Ardından amplutubenin cab simulatörünü kapatıp, revalver deki RIR aracından impulseları konumlandırıyorum.(KeFIR'i denedim ama hikaye bence) Efektleri de en sona ekleyip(delay vs..) 8bant eq ile marine ediyorum:DBaya iyi sonuç veriyor. Revalverda biçok mucize modül var.Henüz keşfedemedim. Hele o amfilerin lambalarına kadar ayar çekme, güç ayarlamaları yok mu, Revalver'i diğerlerinden ayıran yegane özellikler işte(y)Ancak tek tek uğraşmak gerek.. Siz nasıl kullanıyosunuz impulseları? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

şimdi öncelikle gidip reaper adlı ücretsiz ve über programı kuruyorsun. (zira revalver ile vst yüklemeleri pc'yi aşırı zorluyor) Bu program düşük işlemci ve ram kullandığı için efekt zincirine mümkün olabildiğince yüklenebiliyorsun. Amplitube biraz kasıntı bir program olmasına rağmen dediğin gibi pedal simülasyonları oldukça başarılı. Bu mevzuda çeşitli kombinasyonlar oluşturularak kafayı yiyebilmek mümkün olduğu için fazla detaya girmek istemiyorum :D
Fakat bu ir'ler için poulin lecab2 adlı ücretsiz plug-in'i tavsiye ederim. RIR'den daha başarılı olduğunu ekleyerek akla takılan bir soru/sorun olursa buralarda olduğumu bildirir, saygılar sunarım...

Sonradan aklıma geldi;
http://www.guitarampmodeling.com/viewtopic.php?f=26&t=2939

Linkteki kaynak senin için altından daha değerli :) Az biraz ingilizce istiyor ama yoksa bile deneye yamula çözeceğinden eminim :D

Sevgiler...

Aynen...Revalver bir işlemci emici zaten..%50 gibi bir değere ulaşıyor yer yer..Ama ne diyim, vazgeçemiyorum ondan:(Reaperi de çok duydum ancak cubase gibi karman çorman bi şey çıkar, beni soğutur müzikten diye indirmedim. Denerim şansımı yine de..Bilgilendirme için teşekkürler..Yine sohbet etmek isterim sizinle..Saygılar..

Teşekkürler..En sık kullandığım program..Adamlar herşeyi düşünmüşler..Ama işte sömürüyo işlemciyi:) Yalnız Redwirez impulselar ne imiş öyle:geek: Ben resmen şoke oldum..Redwirez Bigbox seti bulup indirdim. Aman Yarabbi!!! Kafa kırdım resmen:DSana tekrar teşekkür ederim...Seninle de sohbet etmek isterim..Kolay gelsin..

MixIR 2 aslında bu mevzunun zirvesi konumunda şu an. ambiyans mikrofonları arasında yer alan r121, tc30 gibi güzellikleri oda mikrofonu olarak kullanma imkanı veriyor. impedance curves özelliği ise oldukça muazzam. koyuyorsun böyle g12t-75 hoparlörü ötüyor alet cayır cayır :D
ayrıca impulse response seçeneklerinin mix değerlerini ayarlayabildiğin gibi alt bölümdeki kanal seçeneklerinden pan ayarı da yapabiliyorsun.
Teknoloji çok ''delişti'' mirim.. :D

Yani esasen hiç bunlarla uğraşmayıp güzel bir 2x12 kabin ve bir condenser bir dinamik mikrofon alıp dalga geçer gibi kayıt yapmak da var işin içinde fakat bunun için de 30€'dan daha büyük rakamlarla uğraşmak gerekiyor. Bu durumda umut fakirin ekmeği sözünden aldığım cesaretle ''yaşasın response'ların kardeşliği!'' diyorum. :D

Geri