Washburn Gitarlar ve Yanürünleri?

Washburn gitarların kalitesi hakkında bilgi verebilecek kimse varmı?Özelliklede oscarschımıth gibi yan ürünleri hakkında?

x serisi Nasıldır modifiyeye gelirmi?

Teşekkürler..

ben x serisi kullanıyorum ucuz ve kaliteli gitarlar.
oscarschmidtleri bilemicem ama x serisi al aynı fiyat zaten..

washburnları oldum olalı sevmişimdir. :D

Uzun yıllardır Washburn kullanıyorum. Stock manyetikleriyle genelde sert müziklere giden bir gitar. Endonezya üretimlerinden uzak durun derim. Çin'in daha kötüdür diye tahmin ediyorum. Bir tane Kore N2 kullanıyorum. Mükemmel. Hatta satılık.
http://www.turkrock.com/ftopic14864.html
Oscar Schmidt'ler ise Washburn'ün daha ucuz gitarları oluyor bildiğim kadarıyla. Bir kaç arkadaşımunkini biliyorum. İşçilikleri, parçaları iyi değil. Kendime almam. Modifiye etmeye değmez diye düşünüyorum.
Diğer Washburn'ler modifiye edilebilir şayet "rijit" gibi 9 kat gofret değilse...

gogostarcım bende washburn x10 var dediğin gibi stock humbuckeri bu kadar ucuz bi gitara göre iyi.
ben di'marzio x2n almayı düünüyorum da sanırım saçmalıyorum.. bu gitara öyle efsane bi manyetik taksam manyetiğe yazıkmı etmiş olurum dersin ? :D

Nocturnal sanırım x10 da rijit ağaç o da sıkıştırılmış odun oluyor yani bence neredeyse fiyatı aynı olan bir manyetiği takma ona :) ileride şöyle 500 dolara orta halli bir ibanez falan alırsan takarsın.

Sevgili nocturnal supremecy, bence yazık olur demek doğru olmaz... Gitar rahatsa, problem yaratmıyorsa takılabilir ve belki de pahalı gitardan daha iyi performans verir senin gitarında. Gitarını seviyorsan manyetiği al, tak, dene... Sevmezsen eski manyetikleri geri takarsın. Efsane manyetik de elinde durur. Eskimez, bozulmaz, bakım istemez, bir köşede durur. Nasıl olsa yeni bir gitar alırsın o zaman takarsın.
Benim elimde de gitarını bekleyen manyetik var...

valla arkasında kocaman yapıştırmayla made in indonesia yazıyo :D :D

gogstar hocam dediğine katılıyorum. gitarımın tek beğenmediğim anı kulak kısmı.. aynı senin satmaya çalıştığın nuno gibi böle palyaço kafası gibi gıcık oluyom :D kesicem kulaklarını :D

Bence o kafa çok kötü değil. Reverse olması çok iyi... :)
Konu iyice dağıldı da nocturnal supremecy senin için bişey buldum bugün izmirde mağazanın birinde (reklam olmasın isim vermeyeyim, sanırım forum kurallarına aykırı) . Jackson Concept serisi (RR kasa), string thru body, dimarzio x2n bridge+hardcase=550$. 500'e yakın bir fiyata bırakırlar sanırım deneyimlerime göre... sıfır x10 yerine tercih edilecebilecek bir parça bence eğer senin gibi düşünenler varsa...

Bu "rijit" çevirisini de kim yaptıysa yapmasaymış keşke... Sözlük insanları... Rijit kırılganlık demektir... Cam rijit bir cisimdir vs... İngilizce de olsa "solidwood" daha iyi. En azından üreticisi öyle demiş...

gogostar demiş ki:
Bu "rijit" çevirisini de kim yaptıysa yapmasaymış keşke... Sözlük insanları... Rijit kırılganlık demektir... Cam rijit bir cisimdir vs... İngilizce de olsa "solidwood" daha iyi. En azından üreticisi öyle demiş...

iyide usta ağaç olarak bu rijit ağaç nasıl bir ağaç??

Ağaç değil, sıkıştırılmış talaş. Ahşap boyama ürünleri, sunta, suntalam, mdf falan olur ya (bunlar hakkında bilgim yok) onlar gibi... Kat kat, üst üste koyup yapıştırıyorlar. Sonra kesince gitar oluyor...

Bu gitarlardan bir halt olmaz uzak durmak lazım.Yeni başlayanlar için ideal olabilir fakat profesyonel bir şeyler yapıcam diyorsan avcunu yalarsın..

Geri