Photoshop

Ulead Photo Express v2.0
Şu The Diyv için:(Bronx'a duyrulur,biraz değiştirdim.Önceki gönderdiğimle bunun arasında seçim yapabilirsiniz.)
thediyv8st4ct.jpg

Bu da TürkRock'a.Benzer oldular ama bunda Adobe Photoshop 8.0 ile Ulead Photo Express v2.0'ın temelleri yatıyor.İkisini birleştirerek gerçekten harika şeyler yapılabilir.
trkrock5wo.jpg

eXpert demiş ki:
Ulead Photo Express v2.0
Şu The Diyv için:(Bronx'a duyrulur,biraz değiştirdim.Önceki gönderdiğimle bunun arasında seçim yapabilirsiniz.)
thediyv8st4ct.jpg

Bu da TürkRock'a.Benzer oldular ama bunda Adobe Photoshop 8.0 ile Ulead Photo Express v2.0'ın temelleri yatıyor.İkisini birleştirerek gerçekten harika şeyler yapılabilir.
trkrock5wo.jpg

ahahhaha :) aga bunlarda pek yaratıcılık göremedim :? 8O yazılar font bir de 1 2 basit filter kullanmışsın :D neyse şeyin saolsun, güzel yine de ;)

Düşünmeden,toplam 5-6 dakikada yapılmış birşey olduğu için yaratıcılık bulmak zor.Photoshop'u kullanmaya başlayalı iki gün oldu.İleride çok daha iyi şeyler çıkacağına emin olabilirsin.Oturduğun yerden ´ahahahha´ yapmak yerine biraz daha teknik bir açıklama yaparsan,teknik bilmiyorsan da susarsan çok sevinirim.Emeğe saygı!!...

eXpert demiş ki:
Düşünmeden,toplam 5-6 dakikada yapılmış birşey olduğu için yaratıcılık bulmak zor.Photoshop'u kullanmaya başlayalı iki gün oldu.İleride çok daha iyi şeyler çıkacağına emin olabilirsin.Oturduğun yerden ´ahahahha´ yapmak yerine biraz daha teknik bir açıklama yaparsan,teknik bilmiyorsan da susarsan çok sevinirim.Emeğe saygı!!...

hadi bakalım.. :roll:

hadi bakalım :?:
E bak o zaman..
1-2 programa bağlı kalmak yanlış tabii.Paint'in bile yardımı dokundu sağolsun.Yer yer GIMP(Linux) vs vs. Sergilendiği web sayfaları bile var.Google Grafik Arama Motorunda da olduğunu duymuştum ama ben bulamadım.Galerimde de mevcut kendisi.Photoshop videoları falan izlemem baya bi etkili oldu ;)
peri9ak.jpg

Bunlar da biraz daha basitçe olan montaj örneği.
19on.jpg

27xm.jpg

34os.jpg

45xs.jpg

52xh.jpg

65va.jpg

73uc.jpg

photoshop hakkında bilmek istediğiniz ve ya sorunlarınız olduğunda yardımcı olurum ayrıca aşağıdaki linkte birçok photoshop örnekleri ve nasıl yapıldığını bulabilirsiniz hadi bakalım kolay gelsin!!!

TIKLA

Yukarıda ki resimler gayet basit şekilde hazırlanmış (kes yapıştır vs. teknikleriyle). expert biraz daha uğraşırsan filterlarla güzel şeyler yapabilirsin en azından bunlardan iyi olur... ama yinede harcadığın emeğe saygım var

Yorumların için teşekkürler ancak bunu photoshop ile hazırlamadım.O programda bazı sorunlarım var da.Yani CD değil de 1000$ verip ® alamayacağım...

Uzun yıllar Photoshop kullandıktan sonra derimki en iyisi Freehand ya da Illustrator. Çok daha esnek çalışma imkanı sağlıyor özellikle de piksel ya da 2d çalışmak istiyorsanız. Gimp kullandıktan sonra da Photoshop kullanası gelmiyor insanın. Ama alışkın olmayanlar için belki sıkıntılı gelebilir Gimp.
Ama yine de Freehand derim, hepsinden daha donanımlı. Vektör çizimler de üstüne yok.

fotoşop bazen insanın farklı alanlarda kendisini 10 dk.da tatmin etmesine olanak sağlıyor,
ehehe acaba afişteki hangi grup aslında gelmiyor :p

RR.jpg

gelecek bi gün inanıyorum :twisted:

futurist abla senin vektorel çizimlerinde bayılıyorum kendini ve eşini çok güzel çiziyorsun... ;)

mask.jpg

Karakalem / Renklendirme ve Foto Manipülasyon Photoshop da yapıldı...

iloveyou.gif

Kız arkadaşım için poster olarak yapmıştım Illustrator ve Photoshop kullandım kuşlar üzerinde fazla detaya giremedim kabaca çizdim... :)

ve buna benzer birdünya poster karakalem vs vs çalışma var...
avatarımdaki logomuda illustratorde çizdim...

www.owlscout.com / adresindeki siteyi 5 gün açık tutacağım görmeniz için Photoshopta çizdim...

siteyi istanbullu bir punk grubu için yapmıştım sanırım grup dağıldı siteyide teslim edemeden öyle kaldı... Gördüğünüz eski hali üzerinde daha sonradan değişiklikler yaptım background'u tahta edasına soktup masa üzerindeymiş izlenimi verdim mesela...

Bana özel mesaj ile grafiklerini gösteren arkadaşlara tavsiyem olacak.
http://www.letterjames.de gibi sitelerden yaptırdığınız grafikleri başkalarına ben yaptım diyerek göstermek hiç yakışmıyor.

EvilPupil ikisini de çok beğendim,özellikle ikincisini.Renkli ve sade...

EvilPupil seninle Molpadia yı da çizeyim hemen ;)

Neyse konu dağılmadan vektörel çizimler için Freehand demiştim, yine de derim. Freehand çalıştıktan sonra Photoshop baya sığ geldi bana. Site tasarımlarında Freehand baya fazla gelebiliyor yani çok artist çizimleri fazla bulabiliyor insanlar, o bakımdan Photoshop kurtarıcı olabilir ama serbest çalışma için Illustrator ya da Freehand derim. Freehanddeki nazik ayrıntılara alısınca Photoshoptaki bevel&embosslardan nefret ettim ;)

Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign, GoLive programlarından oluşan Creative Suit’in yeni versiyonunu duyurdu. Birçok yeniliği bünyesinde barındıran programların Türkçe arayüzü de bulunacak.

CS 2 versiyon 2 paketten oluşuyor... 1. Paket Standart 2. Paket ise Premium Ürün yeni olduğu için pek kaynak geçmedi elime bakalım ilerleyen günlerde ne gibi özellikleri açıklanacak...

Geri