Washburn Mercury Serisi Modifiye

Merhabalar, Elime geçenlerde 95 yapımı eski bir strat kasa washburn geçti. Sanırım Mercury MG-230 serisi, gövde alder, sap maple. Şimdiye kadar hep humbuckerlı ve rosewood tuşeli gitarlar kullandım. Gitar üzerinde elektronik aksam(sorunlu), manyetik(S-S-S), köprü ve burgu değişiklği yapmak istemekteyim. Kısacası gövde-sap hariç tamamen elden geçirmek amacım. Gitarın köprü ve üst eşik arasında da bir dengesizlik bulunmakta. Klavye üzerinde son perdelere yaklaştıkça ince mi ve kalın mi telleri yukarı doğru kaymakta. Anlatabildim mi ve düzeltilebilecek bir şey mi bilmiyorum. Gitarın fotoğraflarını eklemeye çalışacağım. Bir strata sahip olmak için bu gitarı adam etmek mi uygun olur yoksa bir strat edinmek mi sormak istediğim aslında? Konuyu bir Luthier'e danışmadan önce forumdakilerin görüşlerini almak istedim, açıkçası değmeyecekse bu işten vazgeçmeyi planlıyorum. Amacım Fender Meksika Strat standartlarına yakın bir ton elde etmek. Cevap ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

MG230'da ve bi üst modeli MG340'da alder gövde yok malesef, hardwood yani gofret kasa var... Modifiye yapmaya değmez yani. 80lerde, 90larda yapılan her gitar efsane değil haliyle. Düzgün bi gitar alman daha kolay ve mantıklı modifiyeye göre. Elindeki de fena gitar değil ama ne ödediysen o yani...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
MG230'da ve bi üst modeli MG340'da alder gövde yok malesef, hardwood yani gofret kasa var... Modifiye yapmaya değmez yani. 80lerde, 90larda yapılan her gitar efsane değil haliyle. Düzgün bi gitar alman daha kolay ve mantıklı modifiyeye göre. Elindeki de fena gitar değil ama ne ödediysen o yani...
Elimdeki gitara para ödemedim. Gibson LP kullanıyorum. Bu gitar bir arkadaştan kaldı bana. Strat almak yerine modifiye/tamir ettirip kullanmak amacım. Fakat gövdede iş yoksa bu olaya hiç girmeyeyim dedim.

Geri