X files

Valla son bölümünü seyrettiğimde ağızım açık kaldı. Anlatıyım:

------SPOILER------- (aslında yayınlandı ama benim ağızımdan değilde orjinalinden dinlemek istiyeler için koydum bunu)

Son bölmüde Mulder intihar ediyor(CNBC-E'de geçen hafta oynayan bölümde). Ordudan bi adam ona UFO yalanını hükümetin insanalar üzerinde yapılan DNA vb. testeleri ört bas etmek için yaratıldığını söyluyor. Mulder bunu üzerine intihar ediyor. Scully ağla ağla FBI konseyine olayları falan anlatıyor. Enteresan bir son(tabii son ise :))

-----SPOILER-----------

Kanser Adamı'nı sigarasız gördüm amanın! Muhteşem! Herif zaten kanser olmuştur çekimler esnasında.

Ama Mulder'ın ölmediğini ben biliyordum. Çünkü Scully ölecek. Vampirlerle ilgili bir bölüm vardı (ah o kanlı ekmek yok muydu... Yemek lazım onu be.) o bölümde Scully yoktu Mulder da zaten karamsar bir ruh haliyle depresyonda debeleniyordu. Yanlış hatırlamadıyzam.

CNBCE'de oynuyor. 6. sezon yeni başladı. Ben ikinci dikişi gidiyorum 7'ye kadar. TGRT ilk 6 sezonu yayınlamıştı. Sonlara doğru iyice batırmıştı. Hele sonlarda dublaj içler acısıydı. CNBCE kalan 3 sezonu da yayınlarsa, diziyi sağ sağlim bitirmiş olacağım.

Her pazar 20.00

NOT: Bu başlık altında diziyle ilgili bir sürü yalan yanlış şey yazılmış. Lütfen bildiklerinizi kendinize saklayın arkadaşlar. Sizin izlediğiniz bölümleri henüz izlememiş olan arkadaşlar olabilir. Onlara saygılı olun. Eğer bilmiyorsanız da uydurmayın lütfen.

bi mulderist olarak söylüyorum mulder diziden ayrıldığından beri tadı kalmadı özellikle john dogget ı sevmedim sevemedim sevmiyorum ama dizinin hastasıyım hayranlıktan da öte bişey benim x-files

x-filesın daha tgrtde yayınlandıgı zamanlar..aklımdan çıkmayan bir bölüm..yaratık gibi bir aile vardı..iri erkek ve çocukları ve bir anneden oluşan anne çocuklarıyla ilişkiye giriyordu!!!!ve yatagın altında karanlık bir yerde yaşıyordu..böyle çok degişik bir bölümdü..hıı annenin bölümdeki son lafından anlamıştım ogullarıyla girdigini..annelerini arabanın bagajına yerleştiriyor ogullar ve anne "Çogalacagız ailemiz hep bir arada olacak." diyor..

x_phile demiş ki:
bi mulderist olarak söylüyorum mulder diziden ayrıldığından beri tadı kalmadı özellikle john dogget ı sevmedim sevemedim sevmiyorum ama dizinin hastasıyım hayranlıktan da öte bişey benim x-files

mulder diziden ayrıldığından beri değil çok daha öncesinde eski havasını yitirmeye başladı ben heralde bütün bölümlerini izlemişimdir(şu anki cnbce nin verdiğine kadar olan) ama 5. sezondan sonra dizinin eski bölümlerindeki havayı çok az bölümde yakalayabildim..hele şu sıralar sırf dizinin fanatiği olduğum için, izlemiş olmak için izliyorum hatta bazı bölümler ne yazık ki komedi dizisi gibi oluyor...bence dizi çok orjinal konulara sahip olduğu için bir yerden sonra aynı orjinallikte bölüm üretememeye başladılar ama diziyide bitirmediler....umarım aynı şey lost a da olmaz

molder'ın diziden ayrılması kötü oldu ama scally'de gayet iyi yürütüyo işi.yeni gelen adamda uzaylıya benziyo.ilerliyen bölümlerde uzaylıya dönüşür belki kimbilir napcakları belli olmaz senaristlerin.

mulder tekrar diziye dönecek mi bilmiyorum ama ben bu sezonu hiç sevmedim böyle devam edecekse bitsin daha iyi mulder dizinin merkeziydi bence o gidince ne bileyim scully tek başına yetmiyo john doggetı saymıyorum bile dizinin muldersız çok fazla dayanacağını zannetmiyorum..

spoiler vermek gibi olmasın ama mulder dönüyor merak etmeyin..... =) ayrıca ben dogget i de sevdim...dizide genelde mulder inançlı scully bilimsel takılırdı john gelince roller değişti, adamda haklı ama napsın hayatı boyunca normal görevlerde takılmış birden ölüyü dirilten ucubeler le, yarasa adamlar la muhattap oluyor kolay değil =)

5. sezonu takiben çekilmiş sinema filminden sonra malesef hızla düşüşe geçmiş, ve düşmeye de devam eden kalitesiyle, hala izlemekten kendimi alamadığım dizidir. Eski alışkanlıklar kolay bırakılamıyor ne yapalım :)

chrismartin demiş ki:
x-filesın daha tgrtde yayınlandıgı zamanlar..aklımdan çıkmayan bir bölüm..yaratık gibi bir aile vardı..iri erkek ve çocukları ve bir anneden oluşan anne çocuklarıyla ilişkiye giriyordu!!!!ve yatagın altında karanlık bir yerde yaşıyordu..böyle çok degişik bir bölümdü..hıı annenin bölümdeki son lafından anlamıştım ogullarıyla girdigini..annelerini arabanın bagajına yerleştiriyor ogullar ve anne "Çogalacagız ailemiz hep bir arada olacak." diyor..

evet ben de izlemiştim o bölümü küçüktüm ozmanlar yaw.. gerçekten bikaç gün aklımdan çıkmamıştı. kadının bacakları yoktu sanki bi de

lovecraft demiş ki:
5. sezonu takiben çekilmiş sinema filminden sonra malesef hızla düşüşe geçmiş, ve düşmeye de devam eden kalitesiyle, hala izlemekten kendimi alamadığım dizidir. Eski alışkanlıklar kolay bırakılamıyor ne yapalım :)

eed şu an 8inci sezonu..eski tadı hiç bulamıyorum ama yine de dediğin gibi alışkanlık olmuş geçmişin hatırı var izliyoz :D Muldersız olmuyo bee

kafamdaki robert patrick hala terminatör filmlerine sıkışıp kaldığından olmalı bende çok alışamadım doggett'a,kötü adam rollerinin başarılı ve soğuk yüzü o eski polis yeni iyi ajan rolüyle ne kadar yetinebilirki,gerçi burdada yapacağını yapıyo gayet asi rolünde mulder pek sakin,mülayim bi karekterdi

Geri