Amfimde Ses Kırılması Sorunu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Delirium tarafından 18 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,
    Marshall MG30-FX sahibiyim fakat bir sorunum var son 1 aydır.
    Clean kanaldayken seste hafif bir gain var, dip gürültüsü yok fakat sanki çok hafif drive'lı gibi bir ses var.Sanki ses kırılmış gibi.Hele vah kullandığım zaman cazur cuzur bir clean tonum oluyor.Eskiden olan o yumuşak cleanim gitti.
    Farklı jacklarla ve gitarlarla denedim sorun çözülmedi.Jack yuvasını açtım yerine düzgün yerleştirdim yine de bir çözüm yok.Sorun hoparlörden de değil gibi çünkü kulaklıkla çalınca da aynı sorun var.
    Acaba sorunum nedir,nasıl çözerim.

2. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    gitarın manyetik yükseklikleriyle olabilir belki hocam bir oynama yaptıysanız :)

3. Hiç ellemedim yüksekliğini, farklı gitarla da denedim sorun devam ediyor.

4. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    kullandıgın pedal falan varmı ?

5. Var ama onla alakalı değil galiba,
    Direk amfiye bağlayarak denedim şimdi yine var sorun.

6. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    hocam bi drive veya gain hangisi varsa o pot ile oyna cleanda bir degişiklik oluyormu eger oluyorsa drive & clean kanallarında takılıyordur belki

7. Gainle oynayınca ses çok az yumuşuyor fakat yine de eskisi gibi değil.

8. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    valla dostum bi elektronikciye göster clean & distortion geçiş tuşu takılmıs veya bozulmusda olabilir :)

9. Yok hocam o kadar gain yok, daha çok cazurtu şeklinde.

10. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    bildigim kadarıyla clean kanalındayken gain'in herhangi bir etkisinin olmaması gerekir?

11. Gaini kısınca ses hafif yumuşuyor, etki ediyor yani neden bilmiyorum.
    Elektrikçiye mi yoksa bir müzik dükkanına mı götürmem gerekir amfiyi.

12. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    müzik dükkanları anlarmı bilmiyorum fakat elektronikçilerin anlaması gerekiyor çünkü elektronik cihaz.

Bu Sayfayı Paylaş