Gitar Boyama/boyama Yapan Ustalar-atölyeler Hakkında..

H

helldetonator

Arkadaşlar öncellikle merhaba. Eminim aranızda bu tarz işlerle uğraşanınız ya da yaptıranınız vardır. Benim elimde bir adet japon yapımı Jackson KE2 var ve başına talihsiz bir kaza geldi. Bu nedenle ben de gitarımın boyasını söküp tekrardan başka işlemler uygulamak adına boyasını sökmek için bir takım yöntemlere başvurdum. Amacım yeniden güzel bir görüntü kazandırmak için sıfırdan boyatmaktı. %70ini söktüm 2011 yazı boyunca. Fakat işe başladıktan sonra gitara bu amaç için hiç bir işlem uygulamadan öylece çantasına koyup kaldırdım. Şimdi tekrardan gitarımı güzelleştirip boyama-kat atma gibi işlemler yapmak/yaptırmak istiyorum. Ankara içinde bu tarz konularda yardımcı olacak olan veya bu tarz işlemleri yapan atölye, usta vs. bilen varsa yardıma açığım, tavsiyelerinizi bekliyorum. Elimde cihaz olmadığı için gitarın şu anki halinin fotoğrafını koyamayacağım ama tam olarak Fender'in gitarlarına yapılan relicler gibi. Ancak ben biraz astarına kadar indiğimden tamamen gitarın ağacı gözüküyor kasanın ön kısmında. Şimdiden teşekkür ederim.

Geri