Seven

Çok kaliteli bir yapımdır kanımca.Brad Pitt in meşhur olduğu film de denebilir.Gerçekten de bu filmde performansı takdire şayandır.Ayrıca film kusursuz bir son a sahiptir.İnsanın kanını dondurur....

Aslında Brad Pitt'in o dönemlerde en çok sevdiğim filmleri öncelikle Bizi Ayıran Nehir ve İhtiras Rüzgarları..Seven da güzel bir film tabi..Ama izlemeyeli epey oldu,ayrıntılı bir şekilde hatırlamıyorum.

Re: SE7EN

nurullah20 demiş ki:
Çok kaliteli bir yapımdır kanımca.Brad Pitt in meşhur olduğu film de denebilir.Gerçekten de bu filmde performansı takdire şayandır.Ayrıca film kusursuz bir son a sahiptir.İnsanın kanını dondurur....
ben ce de çok güsel se7en kurgusu harika genelde o tür filmleri sevmem (seri katil bööö korkcan falan) ama 7 sizi koltuklarınıza çiviliyo Kevin Spacley son sahnede çıktı ama o bile yetti

İzlemeyenler diye bitirmicem galiba 7 yi izlemeyen yoktur

Bu film hakkında söyleyebileceğim en kesin şey sanırım beni en çok etkileyen final sahnesini içerdiği olacaktır. Zaman zaman uzun diyaloglar dolayısıyla dingin bir hava versede müthiş bir kurgu, DVD' sini bulabilmek adına 2 kat fiyat ödemek zorunda kalmıştım. Ama kesinlikle değer...

Çok güzel bir film gerçekten.Bu arada Brad Pitt'i hep iyi filmlerle hatırlıyorum.Se7en,Fight Club,Seven Years in Tibet,Sleepers,A River Runs Through It...

Şu replik unutulmaz kuzuların sessizliğine manyak laf sokmuşlardı:

-ne düşünüyosun, katil baya ilginc yöntemler kullanıyor,sence kurbanları öldürdükten sonra derilerinden elbise yapmaya calışıyomudur...
-bizim katilimiz o kadar basit numaralar yapcak kadar salak değil... :D

7 günah 7 ceza...ilginç ve güzel bir film.izlemeyeli yıllar oluyor ama filmle ilgili birçok şey ve tabii ki o unutulmaz final sahnesi hala aklımda!bu arada gwyneth paltrow da bu filmle tanınmaya başlamıştı sanırım...

Ya film iyiydi de son sahne hani paketi açıo ve Gwyneth Paltrow'un kafa çıkıyo ve Brad Pitt haliyle gidio Kevin Spacey'in kafaya sıkıo..Bence daha sağlam öldürmeliydi diorum Kevin Spacey'i.Mesela boğazını keserek ya da Dönüş Yok'da ki gibi adamın kafayı parçalayarak öldürmesi en azından adamın içinde bırakmazdı bişey :)
Bu arada yeni tartışma açıorm sen olsan nasıl öldürürdün Kevin Spacey'i :twisted:

o anki psikoloji çok başka olmalı,bu yüzden empati kurmamız çok zor görünüyor.ama ben filmi izlerken "zaten katilin istediği bu,onu öldürmemek için bi şekilde kendine hakim olabilseydi keşke!" demiştim...ama insanın,eşinin öldürüldüğünü öğrendiği anda,,karşısında eşinin katili ve elinde bi silahla ne kadar soğukkanlı kalabileceği de tartışılır tabii...belki aradan birazcık zaman geçse,şuuru yerine gelse,mantıklı düşünebilse,biraz kendine hakim olmayı başarabilirdi,öldürmezdi belki...

yine de empati kurmak çok zor...bazen insan kılığında ortada dolşan bi takım yaratıkların yaptıklarını gördüğümde ya da söylediklerini duyduğumda oracıkta onların suratlarını yeniden aranje edesim geliyor! :evil: sonra biraz durup "ya ben boşuna mı hukuk eğitimi alıyorum? :roll: " deyip sakin olmaya çalışıyorum...e ben bile böyle oluyorsam o adamcağız ne yapmasın o an?!!kendini sakinleştirecek bi yol bulamaması normal....

bu arada bence son,olabilecek en vurucu sondu.sanırım orada başka bi şekilde öldüremezdi çünkü öldürmemesi gerektiğini bildiği halde biraz ani öfkesiyle hareket ediyordu kahramanımız.sinsice 'nasıl öldürsem,nasıl intikam alsam' planları yapmamıştı.sadece kendine ve öfkesine hakim olamamıştı.elindeki silahla vurdu,bitirdi.anında pişman olmaya başlamıştı zaten... :roll:

bu fılm eer fıncher fıght clubı cekmesıydı kesınlıkle 90ların en ii 10fılmı lısteme alırdım ama adam kendını astı daa ii bı fılm cektı

ayrıca kıtabı warmı dıe sorulmus yoktu tamamen sırtını sınema mıtıne dayamıs bı fılm

Asortiq_mnyq demiş ki:
Ya film iyiydi de son sahne hani paketi açıo ve Gwyneth Paltrow'un kafa çıkıyo ve Brad Pitt haliyle gidio Kevin Spacey'in kafaya sıkıo..Bence daha sağlam öldürmeliydi diorum Kevin Spacey'i.Mesela boğazını keserek ya da Dönüş Yok'da ki gibi adamın kafayı parçalayarak öldürmesi en azından adamın içinde bırakmazdı bişey :)
Bu arada yeni tartışma açıorm sen olsan nasıl öldürürdün Kevin Spacey'i :twisted:

izlemeyenlerin de izlemesine gerek kalmadı artık..:)

Geri