Blues Muzik

'Müzik - Genel' forumunda vedat06 tarafından 27 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Şu an türk rock grupları diye tanımladığımız gruplar ve diğer gruplar ve müzisyenler eminim bu muziğin Blues muzikten türediğini ,çıktığını biliyorlardır.
  Ülkemizde rock muzik varsa ve bu muziğin babası blues muzik ise işte bu muzik hakkındaki görüşleriniz nedir
   
 2. Valla kim rock müziğin babası bilmem de blues un babası Stevie Ray Vaughan'dır.
   
 3. Blues muzik akımının bir temsilcisidir Stevie Ray Vaughan. mesela ilk aklıma gelen. B.B. king. gery Morr, eric klapton vb vb. İşte bu akımın küllerinden iki akım daha oluştu biri caz bir diğeri rock muzik.
  Bu akımlardanda hippop la birlikte bir yığın akım. Blues Muzik işte böyle bir ateş bu ateş Tüm dünyayı etkiledide türkiyeyi fazlaca etkilemedi.bizde mesela blues sanatçısı en bilineni Yavuz Çetindir.
   
 4. Biraz daha araştırma yapsan daha iyi olur :)

  gery Morr = Gary Moore
  eric klapton =Eric Clapton
  hippop = hiphop

  Jazz lanse ettiğin gibi 1970 yılında çıkmış bir müzik türü değildir, bluesla çıkışı hemen hemen aynıdır 1900lerin başına denk gelir.

  Türkiye'de bluesdan etkilenmiş pek çok ünlü grup ve sanatçı da vardır. Ufkunu genişletmen için araştır diye isim vermiyorum.

  Ayrıca sitede bir ton bluesla alakalı başlık var bu başlık büyük ihtimal kilitlenir.

  Kolay gelsin :D
   
 5. küçük anektotlarla giriş yapmak istedim caz konusuna tarih vermedim sen dünkü (1970) tarihi vermişşin eh sonrada düzeltmişsin bluesle ilgili şun araştırmalara devam ediyorum. ve bende blues ve rock gitaristiyim.. bluesten etkilenen pekçok grup sanatçı varda neden iz bırakamadılar neyini araştırayım iki akor basan veya avrupadan orjinalini çalıp ve bunun üstüne şarkı yazarak bu benim diyenlerimi araştırayım.
  Blues bir okyanus Biz ise kum tanesi.

  Bu konuda nerde sayfa açılmış. Sende ahkam kesenlerdensin. Peşin yargılı ve bilgiç.(harflerin büyük le başlaması anlaşılan senini için önemli veya tam yazılması bu husus önemli orda haklısın eksik ve özensiz yazmıştım.)
   

Bu Sayfayı Paylaş