7 Telli Elektro gitar çalmak ?

Şunu hatırlatmam lazım ki POD2.0'ımı ve GT-6 mı sadece o 7.telin tonunu iyi veremedikleri için sattım ve şimdi ne alacağımı bilmiyorum.. Bunu da içine kurt olarak düşüreyim.. muhahaha ne pis adamım :D

euehe yok ya daha iyi oluyo
en azından alıp öğrenmekten iyidir :) bendede pod 2.0 var sadece zaten. pod v2 tek başına nere podv2+gt6 nere yani :)

hmm ben vazgeçiyim en iyisi

her ne kadar numetal çalmıycak olsamda asıl beni cezbeden bugün şans eseri dreamtvde gördüğüm korn another brick in the wall daki ritm tonu oldu aslında. baya hoş geldi böle ağır bi ton. ama uğraşmaya değcek gibi değil

ama sanırım 10 luk tel alıp gerekli şekilde akort etsem aynı şeyi yapabilirim. neyse çokta önemli diil şurda 6 ay falan olmuş başlıyalı bi 1 yıl dolsunda düşnüürüz :))

Yanlız emin değilim ama bildiğim kadarıyla korn eklenen si teli de dahil bütün akordu 2 ton aşağı çekiyo o gitarlarda yani teller la-re-sol-do-fa-la-re
şekline geliyo, bi de onların kullandığı gitarın sapına ben pek sıcak bakmıyorum sadece o tarz müziğe gider, yani progresif çalmak için k-7 çok kullanışsız,ama tabi ton hoşuna gittiyse o ayrı, ben de bazen çok seviyorum o tonları

ibanez bi ara bi pedal çıkarmıştı 7th heaven diye 7 tellide kullanmak için anolog dist. ama denemedim hiç bilmiyorum nasıl bişeydir

7 Telli mevzusu çok güzel birşey, ben podxt ile çok güzel tonlar almıştım.

Fakat beyni biraz zorluyor çalması, 7 telli sweep yapmak için falan beynim hiç yorulmadığı kadar yorulmuştu...

evet o şekilde akord ediyomuş onlar . bende o şekilde üstten başlıyarak etsem heralde ton benzer en azından ağır olmasada :) ehe ama hiç sevmiyorum standart akortu bozmayıda orasıda var :)

eheu doğaçlama ritm çalma hastası bi insan olarak avcumu yalıcam bu mevzuda anlaşılan ehue

hmm bi 6 telli bide ucuz bi 7 telli alınıp bi kenara koyulabilir. ehe bigün param olduğunda yaparım artık

gelip geçici bi hevesmiş demekki hehehe maddi yetersizlik diyim heheu yani 7. telin gücünü verebilcek ekipman almam şu an olası diil :)))

Bazen klasik gitarımın kalın mi teli kopardı tel alıcak zaman olmazdı ya da alana kadar öyle çalardım, yani 5 telli. Sonra 6. teli taktığımda kendimi çok iyi hissederdim. Çok daha fazla şey yapabiliyormuşum gibi gelirdi :) 7 telliye geçiş de bunun gibi bir şey olcaktır tam olarak aynısı olmasa da. Kaldı ki henüz 1 yıllık çalıyor olman da bir avantaj. Hani bir geyik vardır ya, önce klasik gitarla başlayın sonra elektro gitara geçin diye, hani biraz işi bilenler de, özellikle klasik gitar hocaları, ne çalmak istiyorsanız onunla başlayın derler :)
Bence de eğer cidden çalmak istiyorsan, varını yokunu satıp bi 7 telli almalısın kendine. Sonuç olarak gitar tekniğin "1 kere" oturucak. Yarın birgün keşke zmanında şunu yapsaydım dememelisin. Şahsen ben kendime bir elektro gitar almakta geciktim, çok pişmanım şimdi çok şeye mal oldu.

Ton olayına gelince bence hiç korkmana gerek yok, pod ile 0.11 telli re akordlu gitar çaldım, kullanacağın 0.9 si teli gibi bir etkisi var onun da ve iyi tonlanabiliyor, bir de işin içine pod girince pod 2.0 artı ne? demek zorunda hissediyorum kendimi :) Çook önemli bir unsur çünkü o da, çaldığın sisteme göre değişir.

Konser verdiin zaman büyük ihtimalle yeterli çapta hoparlörleri olan kolonlarla çalıcaksın. Evde ise elindekiyle yetinebilirsin. Kaldı ki hep derim, eğer evde ideal ton yakalıyorsa bir "amatör müzisyen" bence bu cidden iyi değil tehlikeli bir durum çünkü konserde bazı aksaklıklardan dolayı tonuna yeteri kadar zaman ayıramıyorsun ve konserde evde çaldığından kötü bir tonla çalmak çok kötü bir şey. Hatta iğrenç bir şey :)

Bence direk gidip bir 7 telli denemelisinin eğer almak istediğin şeyin o olduğuna karar verirsen de hiç zaman harcamadan elinden geleni yapmalısın. Sonuç olarak kimse sana elindeki ekipmanın elindeki 6 telli gitar için de yeterli olduğunu kanıtlayamaz.Neye göre yeterli, kime göre yeterli yani? Bir de sen al gitarını ilk "si" telini ben yollıyim :D :D

İlerde bi tane kesin alacam, 7 uğurlu sayım :D
Nu-metal de dinlerim zaten onlardan gördüm, sapıda abartılacak kadar geniş değil bence (yani gitardan gitara değişir benim baktığım iyiydi)

peki en iyi verimi veren 7telli markası nedir? yani adamın biri almak istese ( ben :D) ne yapmalı hangi markayı almalı?)
türlere göre şu marka derseniz sevinirim.

arkadaşlar ben cort x2 ye takım 7 tel takmıştım
ince mi hariç. korkunç bi dip gürültüsünden başka bi ton elde edemedim :D
şimdi normal 6 telli 0.10 takım tel takıp do ya akord ettim geçenlerde fenderin 0.11 takım telini buldum bi dahaki tel değişiminde onu almayı düşünüyorum
bunuda bu şekilde fantezisi olan arkadaşların bilgisine sunayım :D

Geri