Kenny Wayne Shepherd

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda enchant tarafından 1 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. yeni nesil blues gitaristlerinden. stevie ray vaughan, hendrix sentezini başarıyla uygulayan shepherd'ın ismi, haleflerinden joe bonamassa, jonny lang gibi isimleri arasında da geçmektedir. bugüne kadar b.b. king başta olmak üzere birçok bluescu ile aynı sahneyi paylaşmıştır. daha bonamassa 90'lar ortasında pek bilinmiyorken kenny wayne ledbetter heights albümüyle genç neslin en iyilerinden olmuştur. beste tarzı tamamiyle blues'dan beslenir. bonamassa gibi albümlerinde rock'a yakın ya da etnik müziğe yakın çalışmalarda pek bulunmaz sadece blues müziği icra eder.
  trouble is, live on gibi üst albümleri de vardır fakat 2011 yılında çıkardığı how i go albümü tüm kariyerini özetleyen takdirlik bir çalışma olmuş. bonamassa'nın da yeni neslin en iyilerinden dediği kenny wayne özellikle canlı performanslarda gösterdiği başarılarla tanınır. bunun en son örneği ise 2010 yılında çıkardığı live in chicago'dur. fender stratocaster kullanır.  [​IMG]
   
  garett, nothingman ve Gizz bunu beğendi.
 2. 2006 yılında 10 Days Out Blues from the Backroads DVD'si çıkmış bölge bölge gezip çeşitli sanatçılar ile çalma imkanı bulmuş. blues dinleyenlerin severek dinleyeceği ve izleyeceğiz bir DVD :)

  [​IMG]
   
  nothingman bunu beğendi.
 3. KWS müthiş gitarist. Hem tarzı, hem yeteneği hem de yaptığı parçalar çok iyi. Eskiden "bakın ben ne yetenekliyim", "bakın neler yapabiliyorum" tadında çalarken, 2005 sonrasında daha rafine bir stili oldu. Gittikçe daha güçlü bir gitarist haline geliyor.
   
  nothingman bunu beğendi.
 4. Bir kaç entry yazma girişimim oldu ama en iyisi bu linki bırakayım buraya. :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 5. Ne kadar az girdi varmış burada yahu? Adama da bir şey oldu sandım :)
  Diyeceklerin varsa mesajlarını esirgeme :)
   
  nothingman bunu beğendi.
 6. Favori gitaristlerimdendir. "Shame, shame, shame" harika bir blues parçasıdır bence. "You done lost your good thing now" da coşar coşar coşturur.
   
  nothingman ve hackeiommi bunu beğendi.
 7. Aslında beni ne kadar etkilediği hakkında bir şeyler yazacaktım. Biraz burnu havada yorumları var genelde hakkında ama çalımı olsun tonu olsun yaptığı şarkılar olsun gerçekten hayran bırakıyor. Blues-rock civarında philip sayce, jonny lang, dan patlansky gibi adamlar ile en sevdiklerim arasında. :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş