Gitar Seçimi..orta Seviye..

'Elektro Gitarlar' forumunda ruzgarnufel tarafından 3 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar Arkadaşlar.Bir süredir Forumu takip ediyorum fakat yeni üye oldum...

Artık eski Gitarlarım iş görmez hale gelmiş ve yeni bir gitar almak istiyorum...Tahmin edeceğiniz gibi biraz bütçe sıkıntısı da yaşamıyor değilim...Fakat kafamda 1-2 şey oluşmuş durumda...

Öncelikle Blues-Rock'n Roll tarz olarak hosuma gidiyor elimden geldiği kadar çalıyorum.Bunun yanında Alternative Türkçe Rock parçalara ve Cover çalışıyorum...Şebnem ferah parçaları olsun,pilli bebek in yaptıgı cover lar gbi bir cok sarkının lead ve solo larını rahatça çalabilmekteyim.queen cover ları eski 90 lar parçalarını cover lamayı yada var olanlar üzerinden çalışmayı seviyorum...

gitar için max çıkabileceğim rakam 1600tl dir. Bundan aşağısı olur fakat yukarısına ne yazıkki çıkabilme şansım yok...

Adana da olduğum için muzik enstrumanlarını deneme şansım yok..

*Mexico strat-yada mexico telecaster arasından bir seçm yapma taraftarıyım...Fakat yeri geldiğinde de bazı parçalarda les paul gibi dolgun ritim tonlarına ulasabileceğim,bazen se çınlamayan duzgun overdrive kullanabileceğim,yine dolgun soft çıtırdamayan clean tonlar istiyorum..Belki çok şey istiyorum ama durum budur=)

pedal olarak şimdlk processor me-70 dusunuorum ilerde param oldukca analog eklentileri ile processor u yavas yavas geri plana dusurmek.Malumunuz analog pedallar pahalı ve dogru seçim yapılması sart...Bu yuzden bir sure bu pedalı alıp kullanacagm sanırım..ayrıca 50 watt da marshall amplim bulunmakta halihazırda...

Çok uzun oldu belki ama Bu konu benim için çok önemli ve bu gitarı 1 kez alma şansım var....

İlginize,Bilginize,Yardımlarınıza Şimdiden Teşekkürler...

2. Anladığım kadarıyla tuşesi maple gitarlar senin için öncelikli...
    Zaten Meksika Fenderler hakkında bilgiye sahipsindir.

Sana önerebilceğim alternatif olarak Ibanez Rgr465 http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=12516&gid=110 1-2 defa deneme fırsatım olmuştu.

3. yorumun için çok teşekkür ediyorum...Mexico fenderler hakkında biraz araştırma yapmıştım pek kötü yorumlara rastlamadım.Kısacası Elime Mexico Fender 1 kez aldım o da pedalsız ve drive sız sadece klavyesinin benim istediğim rahatlıkta olduğunu biliyorum...

Para sıkıntısı cok yasadığım için uzun yıllar SSS Cort g200 kullandım arkadasmdan uzun bır sure odnc aldgm analog pedallarla.NE bilim Washburnler gibi elmde de kalmadı açıkcası emektar.Manyetklernde hala 1 gram pas toz bulamazsn...Onda istediğim tonları bulduğum da olmadı değil.Ama artık öldü gitar 5 sene yi geçti.Gitar susmuyor.Noise açsan ses yarıda kesiyor bu sefer =) anlayacagın gitar artık ses yerine cızırtı veriyor =)

Uzun süre para biriktirdim durum budur üstad bahsettiğin gitarı listeme ekledm...tesekkurler...

Diğer arkadaslar da yorumlarını esirgemezlerse sevinirim.

4. PRS guitars..

Hotamis bunu beğendi.
  5. PRS ide unutmamak tabi :) lazım bütcene göre olan gitarları nası bilmiyorum ama bir çok tarza ayak uyduruyor ayrıca tasarımlarıda muhteşem :)

Mystery of Scarlett bunu beğendi.
  6. PRS ya da Cort markasının LP modellerinde Push Pull'lu bir gitar işinizi görecektir. Bu tarz aletlerde ton yelpazesi epey geniş.

7. bugun prs nin 1-2 modelini denedim- line 6 spider 75 watt bir amfi ile. fakat overdrive da beni etkiledğini soyleyemem.Distortion da tonlar gayet basarılı.Fakat sorun ben de mi yada o anlk ayarlardan mı kaynaklandı bilmiyorum.

Müzik markete girdiğimde Fender zaten yoktu o yuzden standart stratocaster (mexico) deneme sansım olmadı.Fakat adam fıkırlerımı deıstırmek ıcınmıdır bılmem Mexico Fender ve boss me-70 alacagına Godin progression (USA) ve line6 75 watt spider IV (footswitch ile birlikte) onerdı.Tonları da ayarlanmams olarak ıı sayılır.Ek olarak 2000 öncesi fender bulursan al kacırma dedi.

Bu fıkır ılk once cok sacma geldi cunku gitarn klavyesi rahat değil.Afedersiniz ama bi fender klavyesi ile karsılasınca kalas gibi denebilir.Ayrıca amfiden bu kadar iyi tonlar alınabilse biz aptalmıyız analog setlere bu kadar para veriyoruz dedim.
    Sonra ise gitarın Usa olup da fiyatının uygun olması,ayrıca me70 ile anca lambalı bir ampliyle dijital seslerden kurtulabılecegm kafama takldı.

dusunduklerım yanls da olablr.Bi Fender yandası olarak soruyorum
    Ne yapmalıyım sizce cok kararsızım

8. Öncelikle line6 dan vazgeç.Prslerin klavyesi başta garip gelebilir sonradan alışırsın çünkü ergonomisi iyi gitarlar.Onun dışında cort'un üst serilerine ve meksika fender lere bakınmaya devam et :)

9. Müdür, sen içinden gelen sese kulak ver. Fender mexico al,bide yanına küçük şişe blackstar ht serisinden aç. Yanına da ikinci el bi maxon od düşürdün mü hayat sana güzel;)

10. Fender Classic Player 50s Stratocaster-->American Vintage Strat manyetikler klavyesi maple ---->bu gitar alınır sanırım =) yani aradıklarmn hepsi var =) Processor den vazgecıp pedal yapımına para yatrsam ıyı olur sanırım (uzun zamandr elektronık ıle ugrasıorm.Ayrıca bolum mezunuyum)

bi de Fender Standart Strat var ki onun bılgılerı bıle tam deıl cogu yerde =) Tabı bu ıkı gıtar da Mexico...

Sanırım Mexico olup da parasını hakedecek gitar burada 50s strat...

Fıkırlerınız dogrultusunda tekrar tekrar dusunuorum arkadaslar.hepınızın yormları ıcın cok cok tesekkur ederm...İçimde Bir yavuz çetin(ki benim için Blues un Anlamı bu adam) sevdası al sunu dıor...

Dogru bır secımmıdır fender classıc 50s strat değermi dersnz?

11. klavyesini rahat bulmuyorum güzel gitar fakat sololarda bariz sıkıntı çıkarıyor. Klavye yarıçapı 7.25 olduğundan sololarda aşırı rahatsız. Klavyeside V tipi. Ama ritmlerde avantaj sağlar.

12. Blade marka gitarları düşünmez misin? Bir Blade Texas Special Pro iyi gider mesela. Şundan da eminim ki; Meksika yapımı fenderlerin eline verir bu gitarlar. Araştır istersen..

13. Aynen meksika fenderlerin eline verir suntalık konusunda. Kaç kişi vardır acaba şu dünya üzerinde meksika fenderlerden memnun olmayan? Ben sana Dean marka gitarları öneriyorum. Hatta forumdan semizotu nickli arkadaş satıyordu bir tanesini baya kaliteliler.

Bu Sayfayı Paylaş