Kanser

Bak belki doktorlar bile söylemiyor bunu fakat kanseri çiçekleri dusunerek bile yenebilirsin.Psikolejik tamamen.Okulum bittikden sonra kimsesiz ve hasta kadın(kız) çocuklarına ilaç olmak için gitmeyi dusunuyorum.Sadece bir ufacık umut yaratın.Yeterki bunu ona yasatın...

bu çok önemli birşey ve bunun nasıl yapılması gerekir
bununla ilgili bilgi almam gerekiyor
zaten kanseri yenebilmenin en önemli faktörü moral , sanırım moral için de hastalıkla ilgili konulardan bahsetmeye gerek yok bilmiyorum yanılıyor muyum ?

Elbette yanılmıyorsun.Yani bence bi hastalığın tedavısinde moralin yeri ilaçtan daha fazla çok daha fazla.
Morali yerinde olmayan psikolojisi altüst olmuş bir hastanın iyileşmesi bile olası değil kanımca :!:

Bunun formülünü ben biliyorum,en azından yalan söyleyebiliyorum.
Diyorum ya kimsesiz kızları hedef alıcam,bir senaryo çizicem ve bir sekilde planlama yapacagım.Bir gün gideceğim,sonra iki gun sonra tekrar gideceğim,ve zamanla bunu her gune çevirecegim,belki gunaha gireceğiz,belki sevap.Kısaca askı yaratıcagım,gerekli rolu oynayacagız.Aşk bir kadının umutları için tutunacak tek guclü :roll: dalidir.Her gün hayaller kurar işte bu hayaller olmadıgı için çogu insan kanser denen hastalıga yakalanmadımı.

zahayne demiş ki:
Diyorum ya kimsesiz kızları hedef alıcam,bir senaryo çizicem ve bir sekilde planlama yapacagım.Bir gün gideceğim,sonra iki gun sonra tekrar gideceğim,ve zamanla bunu her gune çevirecegim,belki gunaha gireceğiz,belki sevap.Kısaca askı yaratıcagım,gerekli rolu oynayacagız.Aşk bir kadının umutları için tutunacak tek guclü :roll: dalidir.Her gün hayaller kurar işte bu hayaller olmadıgı için çogu insan kanser denen hastalıga yakalanmadımı.

Aşk ilaçtır yani.Ewet mümkün.

zahayne demiş ki:

ama ne kadar sağlıklı olur bılemıyorum ben pek sıcak bakmadım bu yalanına.çünkü masum da olsa yalan soluceksın ve o ıyılesıcek belkı ve aşkı devam edecek sonra neolucak meçhul :!:

cesareborgia demiş ki:
hasanayvenli demiş ki:
lotion demiş ki:
babamı benden çalan kahrolası şey..
:cry:
benim de korktuğum şey işte bu :cry:

Ölüm bir gün hepimizin kapısını çalacak.
Kurtuluş yok bundan.kanser veya başka bir neden farketmez.son aynı.
Öleceğini bile bile yaşıyor deriz ya hani.
aslında hepimiz öleceğimizi bile bile yaşıyoruz.
ama kanser hastaları için daha yakında hissedilen bir ölüm hissi var
işte fark da bu

morgaine demiş ki:
ölüm gelıcek elbet ama kanserden gelince daha bir acı koyuyor insana :cry:

bence artık bu tarz şeylerden bahsetmeyin.yani kanserin tedavisi ve kurtuluş yönlerini tartışalım ama kötü sonunu açmayalım.bu hastalıktan yakınlarını kaybedenlerin canlarını bir kez daha yakmayalım.

Baban için üzüldüm arkadaşım hiç bir kelime bu acıyı dindiremez ve onu seni izlediğini dusunerek yasamalısın,umut bu degilmidir?
Arkadaşlara sesleniyorum ; Ben sizi tanısam wallahi hastaneden içeri sokmam arkadaşım.Black metal konserinden cıkmıs gibisiniz yahu.Neşeli bakın birazcık su hayata hiçmi hayalleriniz umutlarınız yok?

zahayne demiş ki:
Baban için üzüldüm arkadaşım hiç bir kelime bu acıyı dindiremez ve onu seni izlediğini dusunerek yasamalısın,umut bu degilmidir?
Arkadaşlara sesleniyorum ; Ben sizi tanısam wallahi hastaneden içeri sokmam arkadaşım.Black metal konserinden cıkmıs gibisiniz yahu.Neşeli bakın birazcık su hayata hiçmi hayalleriniz umutlarınız yok?

bu kadar kolay değil ama ben gülmeyi unutmuşum artık.umudum var mı yok mu bılmıorum ama neşeli olmak sandığın soylediğin kadar kolay değil

Kız olsan birşeyler yapabilirdim ama kusura bakma :bilmem
Arkadaşlar eğer kanser yakınınız tanıdıgınız varsa istemesenizde yapmak zorundasınız.

umarım bu yazdıklarımı okursunuz.kanser ailemden geliyor,tamamen genetik bi olay.anne tarafımdan oluşan bişi.annem 5 sene önce kanserden öldü.dedem ve kuzenimde aynı şekilde kanserden öldüler.2 sene önce erkek arkadaşım akciğer kanserinden hayata gözlerini yumdu.hep bu sigara illeti yüzüne 23 yaşında öldü.kafamda bi tümörle senelerdir yaşıyorum ki,ameliyat olursam büyük ihtimal ameliyat masasında kalıcam.yavaş yavaş kafamdaki beni eritiyor ama daha yaşamaya devam edicem.böylesi kötü tabiri caizse lanet olası yıllar geçirdim.kendimi geçtim ama en sevdiklerim kanserden dolayı öldü.şuanda halen anne tarafımdaki bi iki kişide bu bktan hastalık var.

çok üzüldüm,acı çektim günleri geçtim aylarca ağladım.sürekli olarak gözlerim ağlamaktan şişti.kaybettiklerimi düşündükçe içim geçti.ama şunu artık iyi biliyorum insan bi şekilde yaşamına devam ediyor.etmek zorunda aslında zoraki veya içten gelerek.ben güçlü kalmayı ercih ettim.acıları içime gömmeye çalıştım.kendimi üniversitede derslere verdim,bass gitara,müziğe verdim,başka şeylerle uğraştım.bi taraftan yapmak istediklerimi yaparken diğer yönden kafamın rahat olmasını sağladım.şimdi düşünüyorum iyiki bunları yapmışım.ciddi anlamda çektiğim acıyla yaşamaya devam edemezsim,bi şekilde bu acıya kabuk bağlatmak zorundaydım.öylede oldu diyebilirim.yaşam devam ediyor,hayat ne olursa olsun yaşamaya değer.ilkbaharda yağan yağmurla etrafta olan toprak kokusu,güneş doğduğu zaman etraftaki ışık oyunları,gitarı karıştırdığım zaman çıkan melodiyi duymam,çevreyi asıl önemlisi herşeyi hissetmem bana yaşadığımı hatırlatıyor.yaşıyorum ve bu hayat benim,iyi bi şekilde hayatta oynamam lazım.güçlü,iradeli,kararlı olmam lazım.öylede yaptım.kendime baktım ve en önemlisi beni kocaman seven bi babam bi de çatlak kız kardeşim var.

ne olursa olsun en başta kendimden önce beni sevenleri düşündüm.şuanda kendi halimden memnunum.yakınlarını kaybedenlerin başı sağolsun.elbet her insan ölümle tanışacak.aslında ölmek istemiyorum yaşamak istiyorum.ama doğanın bi kanunu veya tanrı'nın isteği kim ne derse desin ölüm bi gerçek.ama ölene kadar ben hayatımın tadını çıkartıcam,sevdiklerimle başbaşa ve istediklerimi yaparak kendimi dahada geliştirerek yoluma devam edicem.şuanda oluma devam dahi ediyorum.kafamdaki it beni zorluyor bazı zamanlar.başım ağrıyor çatlıyorum.çabuk yoruluyorum kanımı çekiyor bazen.herkes içebilirken ben bakakalıyorum.canım bişi istese acaba dokunurmu etkisi olurmu diye iki kere düşünüyorum.ama sonuç beni eritse dahi umrumda değil.gerçi alıştım artık sonuçta parçam olarak kaldı.onunla devam ediyorum.ama istediklerimi yapmamda veya yaşam sevincimi kırmada mani değil artık.takmıyorum bile.

bi de eğer sigara içiyosanız bırakın.ciddi diyorum bu sigara illeti kanser yapıcı başka bi element sebep.erkek arkadaşımı kaybetmeme neden oldu.aslında kanser bünyeye göre ortaya çıkıyor yani akciğer kanseri.10 sene sonrada olabilir belki 1 sene sonrada.ama içmeyin derim herşekilde.hem zaten insanın sağlığını engelliyor biçok açıdan.kendinizi düşünmüyosanız ailenizi düşünün,sevdiklerinizi düşünün.keşke demeden bırakın hiç içmeyin.

aslında yazmaya niyetimde yoktu,ama içimden geldi karalıyım dedim bende.ne olursa olsun acı asla dinmez.bende arada üzüntüye giriyorum yine hıçkırıklarla ağlıyorum.ama kendimi toparlamayı başardım.hayat devam ediyor insan kendine bakmalı ve devam etmeli.sigarayıda cidden kullanmayın umarım bırakırsınız içenler varsa.

Geri