Diken

Diken grubuyla daha dogrusu Özgür Erdovan ile bir roportaj yapmıştım. Ama tamamlanamadığı için yayınlanamamıştı. Eğer arzu eden olursa bulup burada ya da Diken başlığında yayınlamak isterim.

Diken röportajı

Merhaba Junkcan,

Dikkat ederseniz bu forum Taylan AYIK adı altında düzenlenmiş. Benim DİKEN'le bir alakam kalmadı. Zaten Diken grubu da artık yok. Bu röportajları artık yayınlamayın lütfen.
Ayrıca bütün bunları benim inadıma mı yapıyorsunuz demek geliyor içimden ama eminim öyle değildir. Çünkü artık sıkılmaya başladım bu işten. Birileri %50 gibi sayıklamalarla bu işi bir gecede bitirip beni yine bir gecede binlerce kişiye rezil etti. Yeteri kadar rezil olmuş biri olarak daha fazla rezil edilmek istemiyorum.
Bu Diken konusu kapansın artık. Site yöneticisi arkadaşlardan da rica ediyorum. Diken forumu kapatılabilir mi?
Diken'i sevenler artık beni takip etsin. O tadı bulmak istiyorlarsa tabii ki.

Taylan AYIK
(sinirli ve arıza bir arkadaşınız. Benzetme DİKEN sitesinden alınmıştır.)

Re: Diken röportajı

taylanayik demiş ki:
Merhaba Junkcan,

Dikkat ederseniz bu forum Taylan AYIK adı altında düzenlenmiş. Benim DİKEN'le bir alakam kalmadı. Zaten Diken grubu da artık yok. Bu röportajları artık yayınlamayın lütfen.
Ayrıca bütün bunları benim inadıma mı yapıyorsunuz demek geliyor içimden ama eminim öyle değildir. Çünkü artık sıkılmaya başladım bu işten. Birileri %50 gibi sayıklamalarla bu işi bir gecede bitirip beni yine bir gecede binlerce kişiye rezil etti. Yeteri kadar rezil olmuş biri olarak daha fazla rezil edilmek istemiyorum.
Bu Diken konusu kapansın artık. Site yöneticisi arkadaşlardan da rica ediyorum. Diken forumu kapatılabilir mi?
Diken'i sevenler artık beni takip etsin. O tadı bulmak istiyorlarsa tabii ki.

Taylan AYIK
(sinirli ve arıza bir arkadaşınız. Benzetme DİKEN sitesinden alınmıştır.)

Diken benim hayatımın sayılı Türk gruplarından biridir. Diken'de çok önemli bir rol üstlendiğini düşünürsek Diken'i bir kenara atmamalıyız değil mi? Senin inadına yapacağım bir şey yok çünkü ben senin ve Diken grubunun bir hayranıyım.

Re: Diken hakkında

ozgurerdovan demiş ki:
taylanayik demiş ki:
Sizi mahkemeye vermekle tehdit eden eski arkadaşım, beni de Diken ismini devam ettirmemem için dövdürmekle tehdit etti. Bu çok garip değil mi? Diken'i dağıtan ben değilim.

Evet arkadaşlar ben ve Fatih arkadasım Diken'i dağıtdık. Bu doğrudur. Bunun en büyuk sebebi Taylan'la olan kişisel problemlerimizdir. Ama bu Taylan kötü bir insandır anlamına gelmiyor. Zaten faşist muhabbetlerine hiç girmeyeceğim yıllardır yaza yaza bitiremedik. :LOL: Sadece bir konu hakkında bilgi vermek için bu yazıyı yazıyorum. Taylan Diken adını kullanamaz. Sebebi %50 isim hakkı Fatih'tedir. Yoksa kimse Taylan'ı dövmekle tehdit etmemiştir. Ayrıca Diken'in %90 Taylan demek değildir. Diken'i Bu gunlere getiren ben ve Fatih arkadaşımdır (sadece Taylan değil yani), son dönemde de Fırat arkadaşımızın katkıları çok büyük olmuştur. Taylan bu son albümü ile belki çok daha başarılı olacaktır, ama hiçbir zaman Diken ruhunu yakalayamıyacaktır. Zaten bu Diken muhabbeti de burda son olsun. Diken Tarih oldu.. Taylan'a müzik hayatında tüm içtenliğimle başarılar diliyorum. Zaten Taylan'la yüz yüze görüşüyoruz. Bu konuyu ayrıca görüşeceğim onunla. Ama siz bilgi sahibi olun diye yazdım. :)

sonuç itibariyle taylan ayık yoluna tek basına devam etme kararı almıs ve diken kadrosundan hiç kimsenin olmadığı yeni bir ekiple sahneye çıkmaya hazırlanan yetenekli bir müzisyen. bence artık onun çalısmalarını beklemek ve görmekten baska kimsenin yapabileceği birsey yok! diken benim de hayranı olduğum bir gruptur ve hala anısı vardır bende. fakat artık taylan ayık ve diken karsılastırması yapmak doğru değil. diken su gün için yasamayan, dağılmıs bir gruptur.bu grubun nasıl dağıldığı, isminin kime ait olacağı konuları grubun "kendi meselesidir". bu meseleyi burda, fanların önünde gündeme getirmek bence doğru bir davranış değil zira bu sözler insanların kafasındaki "diken" imajını da zedieliyor ayrıca...
ben çok fazla lafı uzatmadan; bir diken hayranı olarak sadece türk rock müziğinin repertuarına birbirinden güzel parçalar kattıkları için ve "hayal dünyamda güzel izler yarattığı için" taylan ayık, fatih balcı ve diğer bütün "diken" elemanlarına teşekkür etmek istiyorum. diken çok özel bir gruptu ve bitti, ne yazık ki bitti! artık taylan ayık yoluna tamamen "kendi inisiyatifiyle" yarattığı bir "solo projeyle" devam ediyor. ona "destek olmak ya da olmamak" insanların kendi tercihidir. bir sanatçı "bu desteği alabildiği" sürece yaşar ama asla "sadece bu desteği almak için" yaşamaz.taylan ayık'ın bundan sonra yapacağı çalışmalarda "diken ruhunu yakalamaması" ya da "yakalayamayacak olması" taylan ayık'ın sorunudur. ayrıca çok da büyük bir iddiadır! bu iddianın burada ifade edilmesi bana çok samimi gelmedi...
sonuç olarak taylan ayık çok güzel bir albüm yaptı ve şu anda bu albümün son hazırlıkları sürüyor. taylan ayık ilk albümü yalnız hayal ile çok yakında raflarda yerini alacak. o zaman hep beraber göreceğiz: taylan ayık'ın ne kadar başarılı olabileceğini...
bu yazıyı mesajına cevaben yazdığım özgür erdovan'a, taylan ayık ile ilgili fikirlerini bizlerden esirgemeyerek yorum yapan bütün TurkRock üyelerine, bütün diken fanlarına ve yarının taylan ayık fanlarına buradan saygılarımı sunuyorum.

Diken parçaları

Parçalar benim. Hepsinin söz ve müziği bana ait.
İstediğim zaman çalarım. Kimse karışamaz. Dikenle ilgim kalmadı doğrudur. İnsanın kendi kendisiyle ilgisini kesebilmesi gibi bir şey mi bu acaba?
Diken denildiğinde çağrışım yapan her tür önyargıyla ilgim alakam kalmadı demek istiyorum. Şarkılar masum.
Diken efsanedir tabii ki. Bunu herkes bilir. Türkçe heavy metalde doruk noktasıdır. Malesef bu noktayı birlikte yakaladığım arkadaşlarım bu işi bitirdi.

Sevgiler

Diken parçaları

Arkadaşlar yine eşimin nickiyle girdim yanlışlıkla özür diliyorum.

İstediğim zaman çalarım. Kimse karışamaz. Dikenle ilgim kalmadı doğrudur. İnsanın kendi kendisiyle ilgisini kesebilmesi gibi bir şey mi bu acaba?
Diken denildiğinde çağrışım yapan her tür önyargıyla ilgim alakam kalmadı demek istiyorum. Şarkılar masum.
Diken efsanedir tabii ki. Bunu herkes bilir. Türkçe heavy metalde doruk noktasıdır. Malesef bu noktayı birlikte yakaladığım arkadaşlarım bu işi bitirdi.

Taylan AYIK

taylan müsaade ederse gitar kısmını ben vereyim :D
kayıtlarda, taylan'ın gitarlarında pre-amp olarak ZOOM-9000, power-amp olarak da Mesa-Boggie 2: Stereo Simul Class, Carvin kabinlerden de SM - 57 ile kayıt aldık. albümde soloları çalan hakan'ın gitarlarında ise pre-amp olarak yanılmıyorsam Mesa V Twin Tube kullanmıştık.ama davul setupunu tam hatırlamıyorum.
yeterli oldu acaba??
:D

Re: Diken parçaları

taylanayik demiş ki:
Arkadaşlar yine eşimin nickiyle girdim yanlışlıkla özür diliyorum.

Taylan AYIK

ha peki öyleyse.

tamam şarkıların hepsi sizin eserinizse tabii ki diyebileceğim birşey yok.ama diken süperdir diken doruk noktasıdır demek biraz "ego" içeren sözler olmuyor mu?ha müzik olarka ben de iyi olduğunu düşün

Diken ve egoizm

sevgili norton,

Diken Türkiye'de kendi çapında bir ilktir. Bir benzeri daha yoktur. Bunun egoizmle ilgisi yok. Pentagram da bir ilk ve kendi çapında doruk noktasıdır. Geçmişte Radical Noise diye bir grup vardı o da bir ilk ve doruk noktasıydı.
Ben türkçe heavy metalde diken doruk noktasıdır diyorum. Bundan eminim. Başkaları farklı düşünebilir saygı duyarım.
Elimden geldiği kadar yeni solo albümümde türkçe heavy metalde ilkler yaratmaya devam etmek istiyorum. Eleştirinize teşekkür ediyorum.

Queen of Metal'e de desteği için teşekkür ederim.

Ne olursa olsun

Yönetici Uyarısı: Başlık Taylan Ayık ile ilgili olarak açılmıştır. Diğer grup ve müzisyenler ile ilgili yorumlarınızı kendi başlıkları altında yapınız.

Geri