Diken

8) Taylan abi avatarda ki resim çok uzaktan çekilmiş yaa yakın plan yok mu acaba bu arada cd de sürprizleriniz var mı video,foto,biyografi v.s. falan bi de bu korsan piyasası için görüşleriniz alsak ve klip falan çekecekmisiniz ve bütün kanllarda mı yayınlanacak yoksa kısıtlımı ay ne çok soru sordum yaa ...

Albüm hakkında

Merhaba Uveys,

İstediğin gibi yakın çekim bir foto koydum avatara.
Bu arada sitemiz yakında hizmete girecek umuyorum. Orada foto, yazı, sohbet ortamı, mp3lerimiz herşeyi bulabileceksin.
Eğer webmaster arkadaşımız hızlı bir şekilde yayına hazırlayabilirse, önümüzdeki ay içinde site hazırdır. Yavaş yavaş inşa edeceğiz siteyi.

Öncelikle mail bırakabileceğiniz mail kutusu var. Forum ve sohbet odalarımız var. Benimle ilgili yazılar var. Ekibimi tanıttığım bölümler var. Sizden gelenler köşesi de olacak.

Korsan CD çok kötü bir olay malesef. Alınacak tek önlem teknolojik koruma metodları. Kapitalizmin orman kanunu bu. Engelleyemezsin. Bize düşen sürekli konserlerde dinleyenleri uyarmak.
Bu arada albüm Kasım ayı içinde piyasada. Şu an klip gündemde değil. Henüz böyle bir bütçe ayırmadık. Yayınlanırsa da herhalde öncelikle rock programlarında döner.
Şimdiden teşekkürler desteğiniz için.

abi selam, görmeyeli bayaa değişmişsin şapka falan ,eski o büyük çerçeveli gözlüğün daha iyi yakışıyodu neyse ....Abi kimi metal müzisyenleri derlerki korsan olsun müziğimiz yayıla bildiği kadar kolayla yayılsın bizim için kaset ,cd bir araç tanıtmadır biz konserlerdeki bütçeye ve hazza bakarız derler ve korsana karşı olmadıklarını söylerler ama bu dediğimiz adamların konserleri dolup taşıyoo ve yeterli finansmanı sağlıyo tabiki Türkiyede bu maalesef mümkün değil bi Haluk Levet yapar ve bi kaç sınırlı rockçı stadyumu falan kapatabilir siz ne düşünüyosunuz bu konudaa yani karşıyım yinede dersen abi cdni kimseye vermem bilgisayarlarına indirmeleri için yanii hakkın geçmesin!!!

Korsan hakkında

Uveys dostum,

Korsanın haklı çıkarılabilecek bir tarafı yok. Çocuksu bir bakış açısı ülkemiz metal gruplarında yaygın. Korsan olsun yayılsın, adımız sanımız duyulsun felan. Böyle bir şey yok. Bu işi profesyonelce yapmayacaksan, kendini eğlendirirsin yalnızca, Onun için de bir tane demo albüm hazırlar, çevrene dağıtırsın. Firmalara yollarsın, beğenirlerse sana albüm yaparlar. Albümün orjinali satılırsa sana geri dönüşü olur, ama korsan seni zarara sokar. Sanatçının baş belasıdır. Mp3 lerin elden ele dolaşmasını zaten engelleyemezsin. Tabii ki bu senin adının daha çok yayılmasını sağlar ama korsan bu kadar ciddi boyutlara ulaşmışken, ortaya çıkan en acı sonuç prodüktörlerin albüm yapma fikrine artık eskisi kadar sıcak bakmamaları. Mor ve Ötesi bile korsan yüzünden yapması gereken satışın dörtte birini yapmış. Üstelik o kadar reklama rağmen.
Yani bu biraz da bizim ülkemizde bu işlerin kalitesiz, temelsiz ve altyapısız yürütülmesinden kaynaklanıyor. Müzik sektörümüzün çoğunluğu eğitimsiz insanların elinde. Korsana karşı alınabilecek tek önlem teknolojidir.
Bunun dışında mp3 yayılımını engellemek mümkün değil.
Türkiye'de bu işi ciddi bir şekilde yapmaya çalışmak zor. Burası insanların hayallerinin yıkıldığı bir yer. Sana istediklerini yaptırmazlar. Seni kendi istedikleri kılığa sokarlar. Kültür seviyesi ve evrensel müzik anlayışı olağanüstü zayıf bu coğrafyada işler gerçekten Yavuz Çetin gibi devlerin yitirilmesine yol açabilecek kadar çetin yürüyor. Stadyum doldurmak zor. Bizim seyirci yerli gruba gelmez stadyuma.
Kendi istediğin müziği yaparak stadyum doldurmak çok zor iş. Biz Diken'de yapmaya çalıştık beceremedik. Ben kendime yeni bir kulvar açarak biraz daha profesyonel olmaya çabalıyorum.
Hepsi bu. Heavy metal bir aşk. Ülkemde yaptığım müziği insanlarla paylaşma adına ne gibi mantıklı yollar varsa kullanmaya çalışacağım. Eğer hayallerimi gerçekleştiremezsem, iyi bir dinleyici olarak kalmayı düşünüyorum. Bu en son çare tabii. Bu kısma gelene kadar verilecek çetin bir mücadele var.
Sevgiler

8) haklısın abi aslında valla ne yalan söyleyim şu bizim metalci tayfa neden kendi gruplarına sahip çıkmaz ama elin gavuru gelince bastırır parayı gördük monavoru ne yaptılar Cem Köksal abimize halbuki Cem Köksal daha kaliteli bir müzisyen ama göl gör ki alt grup olarak ezildi ve istediği süre verilmedi yaaa biraz içerledim sadece paylaşmak istedim.Saygılarımla

kesinlikle..türk grup ve sanatçılarına destek derim bende..sonuna kadar..

bir sürü kaliteli müzisyen yitip gidiyor..kalan sağlar bizimdir diyip sahip çıkalım!

Türk Gruplarına Destek Konusu

Arkadaşlar,

Yerli gruplarımızın gerçekten desteğe ihtiyacı var. Özellikle imkanları az olan ve bir demo hazırlayabilmek için yeterli imkanı bulunmayan arkadaşlarımız var. Bizler de yıllardır kısıtlı imkanlarımızla müzik yapmaya çabaladık. Şu an itibariyle de durum benzer özellikler arzediyor. Ülkemizde çok yetenekli ama maddi imkanları kısıtlı arkadaşlarımızla biraraya gelmeyi ve sorunlara çözümler bulmaya çalışmayı çok isterim.
Bu yardımlaşma sayesinde bundan 11 yıl önce birçok küçük çaplı organizasyonlar düzenlemiştik. Ben festivallerin afiş tasarımlarını yapmıştım. Bu şekilde yardımlaşmalarla birçok grup kaliteli demo ve albüm çalışmaları yaptılar.

Sitemiz yayına girince bu tip sorunları forum bölümümüzde daha detaylı bir şekilde ele almayı düşünüyorum. Sizlerin de bu forumda konuya daha çok ilgi göstermenizi ve çözüm önerilerinizi yazmanızı rica ediyorum.
Sevgiler

taylan ayık sevenlere müjde! sitemiz açıldı,güncellemeler devam edecek çok yakında bütün site aktif olacak.
sitenin bütün tasarımları taylan ayık'a ait ve belirteyim sevgili taylan site konusunda her türlü eleştiriye açık bir insan her türlü görüşünüzü paylaşabilirsiniz :D

www.taylanayik.com

Re: Diken röportajı

taylanayik demiş ki:
Merhaba Junkcan,

Dikkat ederseniz bu forum Taylan AYIK adı altında düzenlenmiş. Benim DİKEN'le bir alakam kalmadı. Zaten Diken grubu da artık yok. Bu röportajları artık yayınlamayın lütfen.
Ayrıca bütün bunları benim inadıma mı yapıyorsunuz demek geliyor içimden ama eminim öyle değildir. Çünkü artık sıkılmaya başladım bu işten. Birileri %50 gibi sayıklamalarla bu işi bir gecede bitirip beni yine bir gecede binlerce kişiye rezil etti. Yeteri kadar rezil olmuş biri olarak daha fazla rezil edilmek istemiyorum.
Bu Diken konusu kapansın artık. Site yöneticisi arkadaşlardan da rica ediyorum. Diken forumu kapatılabilir mi?
Diken'i sevenler artık beni takip etsin. O tadı bulmak istiyorlarsa tabii ki.

Taylan AYIK
(sinirli ve arıza bir arkadaşınız. Benzetme DİKEN sitesinden alınmıştır.)

Merhaba Taylan Abi;
Her ne kadar Diken grubu dağılmış olsa da forumunun kapatılması söz konusu değildir. Çünkü bu sefer Diken hakkında yorum yapacak insanlar ister istemez senin forumunda yazacaklardır.
Ayrıca junkcan; röportajı yapan kişinin izni olursa ve tabi sende koymak istersen Diken forumuna koyabilirsin. Tabii ki güncelliğini yitirmiş ve şu anda dağılmış bir grubun röportajını koymak istersen.

Taylan Ayık demiş ki:
Sitemiz yayına girince bu tip sorunları forum bölümümüzde daha detaylı bir şekilde ele almayı düşünüyorum. Sizlerin de bu forumda konuya daha çok ilgi göstermenizi ve çözüm önerilerinizi yazmanızı rica ediyorum.
İstersen burda da yazabilirsin Taylan Abi.... ? Kendi forumumdar gelir diyorsan diğer başlıklarımız seni bekliyor :)

Re: Diken röportajı

deadly demiş ki:
taylanayik demiş ki:
Merhaba Junkcan,

Dikkat ederseniz bu forum Taylan AYIK adı altında düzenlenmiş. Benim DİKEN'le bir alakam kalmadı. Zaten Diken grubu da artık yok. Bu röportajları artık yayınlamayın lütfen.
Ayrıca bütün bunları benim inadıma mı yapıyorsunuz demek geliyor içimden ama eminim öyle değildir. Çünkü artık sıkılmaya başladım bu işten. Birileri %50 gibi sayıklamalarla bu işi bir gecede bitirip beni yine bir gecede binlerce kişiye rezil etti. Yeteri kadar rezil olmuş biri olarak daha fazla rezil edilmek istemiyorum.
Bu Diken konusu kapansın artık. Site yöneticisi arkadaşlardan da rica ediyorum. Diken forumu kapatılabilir mi?
Diken'i sevenler artık beni takip etsin. O tadı bulmak istiyorlarsa tabii ki.

Taylan AYIK
(sinirli ve arıza bir arkadaşınız. Benzetme DİKEN sitesinden alınmıştır.)

Merhaba Taylan Abi;
Her ne kadar Diken grubu dağılmış olsa da forumunun kapatılması söz konusu değildir. Çünkü bu sefer Diken hakkında yorum yapacak insanlar ister istemez senin forumunda yazacaklardır.
Ayrıca junkcan; röportajı yapan kişinin izni olursa ve tabi sende koymak istersen Diken forumuna koyabilirsin. Tabii ki güncelliğini yitirmiş ve şu anda dağılmış bir grubun röportajını koymak istersen.

Taylan Ayık demiş ki:
İstersen burda da yazabilirsin Taylan Abi.... ? Kendi forumumdar gelir diyorsan diğer başlıklarımız seni bekliyor :)

madem Taylan abi istemiyor yayınlamayacağım roportajı :)

selam taylan abi ve sevenlerii!!!!!Abi siteni izledim gerçekten çok iyi ve şu gitar teknikleri bölümünün açılmasını merakla bekliyorum ve diğer albümlerinin ve şimdiki albümünde olan parçaların tabb larını eklersen bayaaa iyi olur.Abi sana bir sorum olacak hedef büyükün demoları için bir inşaatta boya işine girdiğini yazmıssın biraz açarmısın abi bu olayı yani varmıdır sende ustalık falan....Beni ekle artık msn ne [email protected]
saygılarımlaaa bu albüm bence bayaaa ses getirecek...

Forumlar, Diken bölümü, vs

Arkadaşlar,

Yukarıda yazdığım kapatılsın felan dediğim mevzu, sinirli bir anımda meydana getirilmiştir. Dediklerinizde haklısınız. Başka başlık açmanıza gerek yok. Bu forum yeter sevgili deadly. Diken hakkında yazmak isteyen de kalmamıştır artık herhalde. Yine de yazmak isteyen varsa yazsın tabii.

Sevgili Uveys, gitar teknikleri bölümümüzü lead gitaristim Hakan hazırlayacak. Yoğunluğu biter bitmez, başlayacak. Biraz sabır. Desteğin için teşekkürler.

Taylan Ayık Kimdir? bölümünü okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bazı gerçekler orda daha iyi anlaşılacak sanırım. Ayrıca yeni albümün şarkısözlerini de koydum. Yakında ziyaretçi defterimizi açılacak. Düşünce ve önerilerinizi bekliyorum.

Bırakın artık geri kafalılığı şurada kaç kişiyizki gerçek metal dinleyicisi olarak Taylan Ayık gibi insanlara sahip çıkmamız gerekiyor destek vermemiz gerekiyor. Önyargılarını kullanarak fikir yürüten insanlar yüzünden Taylan Ayık ın mart ta çıkması gereken saf metal kokan albümü (basın açıklamasını okuyun http://www.turkrock.com/article659.html ) hala çıkmadı 19 mayıs rock şenliğinde bursada dinleme şansı bulduğum ve ilk dinleyişte bwynimde yer eden şarkıları insanlara b.k atmayı seven önyargılarından kurtulamayan insanlar yüzünden hala alıp dinleyemiyorum !! Taylan Ayık ı tanımadan söylediğiniz sözler yüzünden belkide bu albüm çıkmayacak bırakın dik kafalılığı destek olun göreceksiniz herşey daha güzel ve kaliteli olacak.

Teşekkürler

Sevgili Aynalı Sucuk,

Desteğin için teşekkürler. Albüm gecikti hepinizden özür diliyorum ama gerçekten de elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşan bir gecikme bu. İnanın albüm çıkacak alıp dinleyeceksiniz. Siteyi de bu kesin olduğu için yaptım zaten. Şimdiye kadar tüm çabam sizlere, heavy metal seven insanlara bu tadı türkçe olarak vermeye devam etmek.

Az kaldı gerçekten biraz sabır.

Taylan AYIK

Not: Web sitemizi mutlaka gezin. Önerilerinizi şimdilik iletişim bölümündeki mail adreslerine bırakabilirsiniz. Forum ve ziyaretçi defterleri hazırlık aşamasında.

aYNaLI-SuCuK demiş ki:
Taylan Ayık ı tanımadan söylediğiniz sözler yüzünden belkide bu albüm çıkmayacak

yok işte orda yanılıyorsun. taylan ayık'ın albümü öztop müzik etiketiyle çok yakında piyasada ve olumlu ya da olumsuz gelen birkaç tepkinin bu albümün çıkışını etkileyeceğini pek düşünmüyorum.

Borknagar demiş ki:
aYNaLI-SuCuK demiş ki:
Taylan Ayık ı tanımadan söylediğiniz sözler yüzünden belkide bu albüm çıkmayacak

yok işte orda yanılıyorsun. taylan ayık'ın albümü öztop müzik etiketiyle çok yakında piyasada ve olumlu ya da olumsuz gelen birkaç tepkinin bu albümün çıkışını etkileyeceğini pek düşünmüyorum.

abi sende bula bula onumu buldun o kadar mesaj içinden eleştirecek :)