Turkrock Kitap Kulübü

Arkadaslar bungula arkadasımız onerdi benimde aklımda vardı aslında..kitap dısında elimizde bulunan sinema filmlerinide paylasabiliriz değil mi..umarım bulusana kadar elime güzel filmler gecer :) ben getiririm size :D

Önümüzdeki hafta sonuu sen önermiştin.. E zaten ondan sonraki haftasonu buluşma olucak büyük ihtimalle..

Kardeşimin film arşivi var.. Baya bi arşiv yani.. İzin verirse hepimiz yaşadık :)

1000mirrors demiş ki:
Okumadıysan sana Şolohov'un Uyandırılmış Toprak'ını vereyim.Hem hayatımda okuduğum en iyi romanlardan biridir,hem de Sovyet devrimi fondadır.Germinal,işçi sınıfının sorunlarını en tutkulu ve inançlı biçimde anlatan romanlardan biridir.Ağzım sulanmaya başladı,bugün kitap okuyayım bari,canımı çektirdin!
Tamam Uyandırılmış Toprak olsun. Germinal hakkında bilgim var bir ara onuda tamamen okurum.

Bu arada başlık iyice gevezelikle dolmuş, önce bir irkilin ve kendinize gelin arkadaşlar!

HornyDevil demiş ki:
Arkadaslar bungula arkadasımız onerdi benimde aklımda vardı aslında..kitap dısında elimizde bulunan sinema filmlerinide paylasabiliriz değil mi..umarım bulusana kadar elime güzel filmler gecer :) ben getiririm size :D
Film olayı bana uyar bendede getirebiliceğim filmler var ;) Buarada artık ortaya bir tarih atsak :roll:

Ya arkadaslar bu hafta buluşmaya gelicek param olmucak buyuk ihtimalle :( daha sonraki hafta yapsak olmaz mı malum ay sonu (memurlar icin) kusura bakmayın lutfen :(

_PRaXiS_ demiş ki:
1000mirrors demiş ki:
Okumadıysan sana Şolohov'un Uyandırılmış Toprak'ını vereyim.Hem hayatımda okuduğum en iyi romanlardan biridir,hem de Sovyet devrimi fondadır.Germinal,işçi sınıfının sorunlarını en tutkulu ve inançlı biçimde anlatan romanlardan biridir.Ağzım sulanmaya başladı,bugün kitap okuyayım bari,canımı çektirdin!
Tamam Uyandırılmış Toprak olsun. Germinal hakkında bilgim var bir ara onuda tamamen okurum.

Bu arada başlık iyice gevezelikle dolmuş, önce bir irkilin ve kendinize gelin arkadaşlar!

Ne sacmalıyorsun arkadasım kim ne gevezeligi etmis?

s_hifty demiş ki:
ben olsam vermem yani sonuçta birşey oldumu ben üzülcem bişeyde diyemezsin ama güzel bir olay aslında

Ya aslında birçok insanın anlamadığı şuda var kısa süreliğine takasa yapıcaz sadece vermicez karşılığında birde kitap alıcaz arkadaşlar sizin okuyup faydalandığınız şeylerden başkalarınında okuyup faydalanmasının nesi kötüki :roll:

Bu süper bir düşünce ama şu ana kadar aynı işyerinden birkaç arkadaşa kitabımı verdim her gün gördüğüm halde adamları ya başkasına vermişler geri vermemiş. ya ben onlara vermemişim vs. O yüzden anca geri vereceğine inandığım insanlara veririm. Tabi onlarda bu ukalaca yazımdan sonra belki kıllık olsun diye geri vermezler :) fazla da bi kitabım yok zaten hepsi eski kitaplar ama buluşmaya getirmeye çalışırım....

güvenmem lazım abi ilk önce bilmiyorum değerlidir çünkü kitaplarım cd lerim benim için sinan izmir de yapmayı düşünüyomuyuz filmde getiririm ben

Sahip olduğu film ve kitap arşivinin %15'ini yakın-uzak arkadaşlarından geri alamayan biri olarak artık daha mesafeli duruyorum bu işlere..Bazıları gerçekten değerliydi "Hitler-Kavgam(ilk baskı),Hemingway(Silahlara Veda(ilk baskı)" örneği gibi,doğrusu 30-35 yıllık baba yadigarı kitaplar ve özlüyorum..

Aldığı her film-kitap-oyun gibi bileşenlerin bi yerine kimden aldığını yazıp güzelce saklayan biri olarak aynı şeyi karşıdan göremeyince insan gün gelip "yeter ülen hayratmıyım abi ben" diyor..

Çevremdeki insanların parası kendi cebinden çıkmayan şeylere de değer verdiklerine inandığım güne kadar,uzun bi mola..

Yukarıdaki iki mesajda belirtilen durumları sıkça yaşayan ve kütüphanesinde sadece Brittanica, Meydan Larousse gibi ansiklopediler kalmış biri olarak isteyen arkadaşlarla takas yapabilirim bu ansiklopediler karşılığında.

Ya illaki birinden kitap verince ona kitap vericeksiniz diye birşey yokki ama ben öyle düşünbmemiştim yani en azından..sanırım yanlış anlaşıldım ya :(

Geri