Rüya

Rüyalar kadar özgün oldugumuz olabilecegimiz biryer varmidir acaba?Rüyanizda ki komposizyonlari renkleri hisleri o kurguyu ne verebilir bize.

Birde rüyada oldugunun farkinda olma durumu var.Benim basima maalesef bir kere geldi.Sanirim cehennem burasi dünya.Uyamayi ögrendigimiz zaman cenneti bulmus olucaz.Ölene kadar bulamazsak buraya gömecekler.

Veletken rüyalarımı kontrol edebilirdim.Artık nedense rüyamlarım istemsiz gelişiyor.

Ben rüyayı gündüz yaşanan ve insanı yoran olayların zihinden uzaklaştırılıp rahatlaması olayı olarak görüyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok sık olmuyo ama böyle bir gerçek var.Merak eden lucidity diye bir arama yaptırsın.Türkçe meali varmı bilmiyorumama ingilizce sanırım

bir de astral gezi var. bu olayda ruyadayken ruhunuzun bedeninizden ayrılıp istediginiz yere gitmesi olayıdır.Gercekten cok uzun sure meditasyon yapıp aşan insanlar yapabilir.

Rüyalar kontrol edilebilir mi, bilmiyorum ama bence rüyalar düşüncelere göre şekilleniyor. Ben rüyamda kötü bir durumla karşı karşıyaysam onu bazen iyiye çevirebiliyorum; bazen de daha da kötüleşiyor. Yani rüyanızda kendinizi evinizde görüyorsunuz ve ev boş; "Annem nerede?" diye düşünüyorsunuz ve ardından annenizi görüyorsunuz.

kenny demiş ki:
bir de astral gezi var. bu olayda ruyadayken ruhunuzun bedeninizden ayrılıp istediginiz yere gitmesi olayıdır.Gercekten cok uzun sure meditasyon yapıp aşan insanlar yapabilir.

Astral Seyahat diye bir şey yok. Ben de başıma geldiğini sanmıştım ama psikolojik bir olay. Böyle bir şeyin olabilme ihtimalini düşünmek güzel tabi

Ben bazen kötü bir durum yaşadığımda kendi kendime "sakin ol rüyadasın" diyorum.Ama nadir oluyor.Astral yapan bir insan tanıyorum ama inandırıcı gelmiyor.

rüyada tahmin ettiklerim olur.bi keresinde eve tanımadığım biri girmişti mesela,az sonra odama giricek,elinde bir silah olucak,karnıma ateş edecek diye düşündüm,aynen böyle oldu ve her seferinde de rüyamda beklediğim şeyler oluyo.bu nedenle karamsar olmamaya çalışıyorum :p

bi de son zamanlarda görsel efekt bakımından oldukça zengin,yaratıcı rüyalar görüyorum :p en son rüyamdan hatırladığım,gökyüzünde iki dolunay vardı ve her birinin yanında hilaller duruyodu.aralarında da discovery de gördüğüm muhteşem yıldız kümelerine benzer cisimlerden biri yer alıyodu.artık gördüklerimi çiziyorum,epey ilham alıyorum onlardan.herkese tavsiye ederim ii uykular renkli rüyalar :p

Her sabah "O"nu tekrar görmüş olmanın mutluluğu ile uyanıyorum. Beni asıl mutlu eden ise onu sadece görebilmek değil, hissedebilmek. Birden kafam karmakarışık oluyor. Gerçek olmadığını bildiğim birşeyi nasıl hissedebilirim? Bunların hepsinin bana aklımın bir oyunu olduğu fikrini kabullenmek istemiyorum. Seviyorum, ama neyi sevdiğimi, niçin sevdiğimi bilmeden... Sözler kafamın içinde boş bir balondaki kum tanecikleri gibi dolaşıyor; o bir hayal, sadece bir hayal... Ama yine de mutluyum. En azından sevebileceğim bir hayalim var...

benim bildiğim olayda şöyle;uyuduğumuzda en fazla-sanırım-7 tane rüya görürmüşüz 4ten fazlasını hatırlarsak delirirmişiz..bunu lisede din öğretmenimiz söylemişti...

Rüyada olduğunun bilincine varmanın getirdiği kontrol hissi benim yaşadığım en güzel şeylerden biridir. Hayatın, "gerçek" hayatın sonsuz akışında asla sahip olamayacağınız bir kontrol... Üstelik işler kötü giderse, kendinizi uyandırmanın yolları da vardır bu durumda (intihar).

Gelelim açılımına. Rüya, bence kişinin kendisine anlatmaya çalıştığı şeylerin açık ve net olarak görüldüğü tek noktadır. Herkes kendine bir şeyler anlatmaya çalışır; bunu da en iyi rüyalarda yapar.

Geri