Rüya

rüya göremiyorum diye bişi yoktur..sadece hatırlamamak vardır..rüye saniselik bi olaydır siz eğer o esnada hafif uyanırsanız diyim(tam olarak nekadar bilinçlenmeniz gerektiğini bilmiyorum)beynin o anlık anı yorumlamasıdır..
estella 1 hazirandan bu yana rüya göremiyorum demiş, muhtemelen kendisini etkileyen bi durum var..belki dersler, bi arkadaş, yaşam, aile bunun gibi ciddi ve/veya ciddi olmayan şeyler sizi etkileyebilir..

anladığım kadarıyla rüya görmeyi çok istiyosun..bu zaten bilinç altına yerleşmiş..uyurken rahat uyumuyosun..kendini strese sokuyorsun..bu da seni etkiliyo..rüya görmeni bi kenara bırak..düzenli bi uyku çekmeni bile etkiler..bence daha prof. bi yardım almalısın..

Başlık temizlenebildiği ölçüde temizlenmiştir. Lütfen konuyu Ruya tabirleri gibi algılamayalım. Ruyaya yattım şunu gördüm gece bunu gördüm uyandım gibi sohbetlerinize irc.turkrock.com'dan devam ediniz.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Daeron demiş ki:
Veletken rüyalarımı kontrol edebilirdim.Artık nedense rüyamlarım istemsiz gelişiyor.

Ben rüyayı gündüz yaşanan ve insanı yoran olayların zihinden uzaklaştırılıp rahatlaması olayı olarak görüyorum.
bu durum bende hala oluyor ama uyanmaya yakınken bazen gerçekten yönlendirebiliyorum nasıl oluyor bilmiyorum belki de bilinçle alakalı..
bi de ben şöyle bi şey yaşadım çok sevdiğim bi arkadaşım beni öldürmeye çalışıyordu ama doğa üstü bir güçle hiç dokunmadan nefes almamı engelliyordu ben ona dokununca nefes alabiliyordum ama bu rüyanın mekanı da aynı yani yataktayım yüzüm duvara dönük ve o benden yüksekte yani tam uyandığım pozisyonda zaten uyanmam sorunlu oldu çünkü nefes alamadığım için uyandım ve göğüs bölgemde bir baskı vardı..sonra bunu bi arkadaşıma anlattım bu sırt üstü yattığımızda "ciğerlerin kalbe baskı yapmasından kaynaklanıyormuş "sanırım bu halk arasında "karabasan" denen şeye denk geliyor....

Bahsettiğin rüyaları yönlendirme olayı herkesin başına gelebilir. Uyanıklık durumuna yakın olmaktan kaynaklanır. Şuur yerine gelmek üzeredir.

Benim genellikle çok etkilendiğim olaylar ya da kişiler rüyalarıma konuk oluyor.Bu da heralde bilinçaltında bastırdığımız şeylerin rüyalarda karşımıza çıkması..
Mesela bir platonik bir aşk varsa o kişiye yakın olma durumu rüyada gerçek oluyo.Ya da çok korktuğumuz bizden uzak durmasını istediğimiz şeyler rüyalarımızda karşımıza çıkıyor.
Örneğin yüksekten korkan biriyim ve biçok defa kendimi yüksek gökdelenlerin üzerinde buluyordum...yani bilinçaltıyla ilgili bir durum

Rüyaları yönlendirme olayında estella ya katılıyorum.Şuurun yavaş yavaş gelmesiyle rüyanında yavaş yavaş bitmesi durumları birbiriyle kesişiyor ve bu haldeyken rüyayı yönlendirme imkanı oluyor kısa bir süreliğine..

Mesela uykuya daldığımız şuurun gitmeye başladığı zamanlarda da çoğumuz ayağımızın ya da kolumuzun istemsiz olarak hareket ettiğine şahit olmuşuzdur..Yani şuurun yerine gelmesi ya da gitmek üzere olması zamanlarında yaşanan bir durumdur rüyayı yönlendirme

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

rüyalar müthiş şeyler...sorunlarınıza çözüm bulmanıza yardımcı olan garip bişi..ayrıca normalde yaşanması imkansız olan duyguları da tadabiliyosunuz..ama işin korkutucu olmaya başlayan tarafı 8O ...rüyalarınızda gördüğünüz şeylerin birer birer gerçeğe dönüşmesi...

bu bana bazen oluyor...ya size?

banada oluyor zaman zaman rüyanda gördüğüm birşeyi yaşıyorum ve ben bunu rüyamdas görmüştüm diyorum çok ilginç ve dediğiniz gibi bazen ürkütücü nasıl oluyor acaba bu yada neden oluyor??

Rüyalarmı rüya görmemek için ilaç kulaanıyorm buna rağman görüyorum rüyalarımı yöneyebiliyorum kimi zamanda onlar beni yönetiyor ...sorunşuki insnlar geceleri yüzlerce rüya görür faka en fazla 3 tanesini hatırlayabilirler oda uykularu bölünürse olur fakat ben kimizamanlar onlarcasını hatırlıyorum onlarcasının içinde yönetirken güzlede kendiliğinden gelişenleri çok kötü oloyor çıldırma konusuna gelincede benim gibi eşikten dönemeyenler varrrr...

sabah kalkıyorsunu ama kalkmamışsınız rüyanın içindeki bir ruyadan uynıyorsunuz tam herşey bitti derken bir anda mekan değişiyor birdaha birdaha uynıyorsunuz en sonunda bir ruh gibi kendinizi izliyorsunuz ve bu sefer gercekten uyanıyorsunuz ama buda ruyamı diye çıldırıyorsunz<zz...bunu bi hayal edermsiniz ve ne hissettiklerini ve bunun ne olabileceğini bana söylermisinizzz

_MantuS_ demiş ki:
Rüyalarmı rüya görmemek için ilaç kulaanıyorm buna rağman görüyorum rüyalarımı yöneyebiliyorum kimi zamanda onlar beni yönetiyor ...sorunşuki insnlar geceleri yüzlerce rüya görür faka en fazla 3 tanesini hatırlayabilirler oda uykularu bölünürse olur fakat ben kimizamanlar onlarcasını hatırlıyorum onlarcasının içinde yönetirken güzlede kendiliğinden gelişenleri çok kötü oloyor çıldırma konusuna gelincede benim gibi eşikten dönemeyenler varrrr...

sabah kalkıyorsunu ama kalkmamışsınız rüyanın içindeki bir ruyadan uynıyorsunuz tam herşey bitti derken bir anda mekan değişiyor birdaha birdaha uynıyorsunuz en sonunda bir ruh gibi kendinizi izliyorsunuz ve bu sefer gercekten uyanıyorsunuz ama buda ruyamı diye çıldırıyorsunz<zz...bunu bi hayal edermsiniz ve ne hissettiklerini ve bunun ne olabileceğini bana söylermisinizzz

bu duyguyu bilirim! pek hoş olmaz. kendimi boşlukta hissederim!

evet çok kötü bir duygu fakat ruyaların içinde rüyalara dalmak ve herbiri farklı farklı yönetmek yönetemediklerinindse kabus olmasııı inanki uyku uyuyamıyorum...yada ilaç kulaanıyorum zor çok zor

Son zamanlarda ilginç birşey olmaya başladı
Son bikaç gündür sabah saat 5 te yatıp öğleden sonra 3 gibi kalkıyorum
Sabah yatınca bir rüyayı görüyorum. Tam ortasında gün aydınlanınca rüya bölünüyor, tekrar yatıyorum. Bu sefer kabus olan rüyam kaldığı yerden devam ediyor ve yönetmeye başlıyorum. Çok saçma ama geçengün uyurken katliam görüyordum. Kadın herifleri biçince elinde bıçakla üstüme yürüyodu. O anda uyanıverdim. Tabii küfrediyom ben içimden ağzına tükürcektim karının!

Bir 10 sn ya geçti ya geçmedi geri yattım. Rüyam kaldığı yerden devam etti, bilincim açıktı ki uyuduğum yerde gözlerim oynuyordu sağasola ve hissediyordum gözümün ağrısını. Kadına bi bakışta elindeki bıçağı uçurdum sonra bi dalış. Rüyanın kalanı ne kadar sürdü bilmiyorum ama sanki bilincim tekrar rüyada durmuş gibi o sahneyi yüzlerce defa tekrar tekrar yaşadım.

Üleyn mesajı tekrar okudum da film gibi olmuş valla :LOL: :LOL: Oysa film de izlemiyom kaç aydır. :LOL: :LOL: Etkisinde kalacağım rocktan bşka bişi yok. Heralde gothic ve uykusuzluk birleşince kafayı üşüttüm bu aralar :LOL:

ben de ya daha demin oldu bu olay rüyamda arkadaşım bisürü çikolata almış sonra onları herkese verio ama bi bakıo kendisine kalmamış bunu ben farkediyorum sonra o sırada gerçekte ablam ses çıkartıyo sonra gözümü açınca ilk ablamı gördüğümden ablamı arkadaşım sanıp a bak hadi paylaşalım diyorum :LOL: sonra ablam neyi dedi bi baktım ablam karşımda sonra ha sana demedim dedim geri uyuklamaya devam ettim böh yaw noluosa bi garip bu aralar rüyalarım :?

chop-SUEY demiş ki:
rüya görürken su içtiğini zannetmek ,,, hiç oldu mu size :D

Onu bilmem ama rüya görünce accayip susuyorum. Bir gecede en az 3 defa su içmek için kalkmıyosam noliyim. Babam akşam bakıyo damacanaya bi de sabah bakıyo ki noldu buna diye. İlginci çoğu zaman ben de hatırlamıyorum içtiğimi :LOL: ;) ;) . (Amma da reklam yaparmışım)

Geri