Akustik Elektro Gitar Önerisi

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda blink tarafından 14 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Yakın zamanda ilk akustik gitarım olacaktır kendisi. Özellikle kayıt için alacağım. Akustik gitar manyetikleri hakkında hiç bir bilgim olmadığı için karar veremekte güçlük çekiyorum. Bütçem 600tl civarındadır. İnce sap, kalın yada ince olması önemli değil ama kesinlikle kesik kasa gitar düşünüyorum. Şu modelin ikinci elinede bak diyebilceğiniz bir gitar tavsiyesinde de bulunabilirsiniz ya da sıfır olabilir. Benim düşündüğüm gitar Takamine EG440C

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8254&gid=2155

Sizin de önerebileceğin bir gitar varsa "birde şu var, denemelisin" derseniz sevinirim.

2. fender cd 140 sce kullaniyorum direk ses kartina baglayarak kayit yapip salt manyetik sesini inceledim oldukca dogal geliyor yani manyetikleri guzel ama takamineyi bimiyorum

3. Akustik gitar alırken gitarın hangi özelliklerine bakmam gerekiyor ona göre bir değerlendirme yapabilir misin? Pek bi bilgim olmadığı için soruyorum lütfen yanlış anlaşılma olmasın

4. sıfır gitar almayın. temiz ikinci ellere yönelin. sahibinden.com'da bir hummingbird vardı, onu tavsiye ederim. fiyatı uymazsa lag akustik gitarlara bakın mutlaka.

Bu Sayfayı Paylaş