Mehmet Ali Erbil

'Forum Meydanı' forumunda therebelliousromantic tarafından 10 Şubat 2005 tarihinde açılan konu

1. iyi bir seslendirme sanatçısı bence.

2. evet çok iyi bir seslendirme sanatçısı ama iyi bir sanatçı aolmasının yanısıra gördüğüğm en yalama herif işi gücü hatun peşinde koşmak :dan :dan

3. Hababam sınıfının en başarısız bölümlerinde oynamıştır,geçmişte de günümüzde de. Her filmde bir şekilde "kendisini" oynar.Kendisini derken yarışma programlarındaki yavşak hallerinden bahsediyorum.Bununla beraber seslendirme konusunda fena değildir,hatta Türkçe dublajlı The Doors'da Val Kilmer'ı yani Jim'i M.Ali'nin sesinden dinleriz.(İlk tv'ye çıktığında öyleydi cine 5 de ve show tv de sonra değiştimi bilemem.)

4. tek sevdiğim yönü

5. esgi

esgi

24
    0
    300
    populer kültürü sömürmek adına yetenegini rafa kaldırmış bir adam.hiç samimi değil.ayrıca sürekli aynı muhabbetleri yapması da cabası

6. bu topluma hitap eden iyi bir tragedya oyuncusu..

7. ne oyunculuğu ne espri anlayışı olarak sevmediğim hatta nefret ettiğim bir kişi hababam sınıfının son filminde filmdeki tek kötülük(senaryonun son kısmı dışında) mehmet ali ve hülya avşar dı nasıl kötü oyunculuktur bu komik de değildir sadece yaptığı piçliklerle(tam onun için söylenmiş bir laf(annesi babası ölü olduğundan demiyorum :D)) idare eder babasının filmlerini çok beeğnirim bu arada :D

8. parayla adam tutmuş,esprilerine sadece onlar gülüyo!

9. Yalnız bir şeyin de hakkını vermek lazım.Adamı ben ciddi ciddi inceledim.Adam zeki bir kere bunu hakkını vermek lazım(bu onu sevdiğim anlamına gelmiyor).Ama tabi bu onu yüceltmiyor aksine gözümden daha da düşürüyor çünkü zekasını saçma sapan şeylere harcıyor.Daha iyi kullanma şansı varken bu şansı kullanmayarak kendini küçük düşürüyor.Bizim millet de anlık gülme isteği olduğu için o herifi izliyor.

10. öğretmen gibi konuştun!!

''çocuğum zekanızı boş yerlere harcamayın''

11. Çocukken "Bay E" diye bi filmini izlemiştim,baya da etkilenmiştim çocuk kafamla :roll:
    Gayet cıvık bir kişiliği olabilir amaözellikle seksenlerde Türk sinemasında gayet başarılı performanslar çıkarmıştır kanımca

12. 80 yıllarda m.ali erbil ne kadar filmde oynadıki ?? ben o yılarda sadece 3 en fazla 5 filmini biliyorum ve o filmlerde 5 para etmez nitelikte bana göre ...son yılarda bence iyi filmalerde aynamaya başladı ...

13. Konservatuvara 100 tam puan alarak girmiş kendisi. Tiyatro geçmişini bilmiyorum kendilerinin ancak bugün için konuşursak,
    medyanın "muhteşem tiyatrocu" olarak yansıttığı, ancak aslen abuk subuk magazin olaylarıyla gündemden düşmeyen bir kişi olmuştur kendisi.

14. İyi oyuncudur,ben gülüyorum kime elleyip kimi salak yerine koyduğu derdim değil.Kimse elletmesin kimsede salak olmasın.

15. Rahatsız edici bir insan. Zeki esprilerden daha çok "cıvık" esprilerle prim yapmıştır genellikle. Oyunculuk açısından ise, yıllar içerisinde kendine pek birşey katamamış sanırım. Yeteneğini inkar edemem ama.

16. Bence M.Ali Erbil çok zeki ve çok yetenekli bir adam ve bence özel hayatında çok ciddi.

Televizyonda öyle gözükmesi gerektiği için cıvık cıvık hareketler yapıyor, çünkü ne yazık ki bizim toplumun genel ahlak ve kültür seviyesi çok aşağılarda olduğu için o tip programlar reyting yapıyor. E doğal olarak da program yapımcıları programların formatını ona göre belirliyor. Sunucular da ona göre hareket ediyor.

Ha M.Ali Erbil daha kaliteli programlar yapamaz mı, bence artık bu saatten sonra yapamaz.

17. Ya bir fotoğrafa göre yargilamayalım bence.

M.Ali Erbil'in Çiğdem Tunç'la beraber sunduğu 'Bir Başka Gece' programı çok şık ve kaliteli bir programdı mesela. O zamanlar ortam bu kadar kötü değildi. Erbil'de ortama uyum sağlıyor. :D

18. Bugünkü türkiye konjoktöründe kesinlikle hak ettigi yerde degil mükemmel bir oyunculuk potansiyeli var ama nedense o sırf komediye yüzünü çevirmiş halbuki drama yı oynayabilecek nitelikte bir aktör ayrıca konservatuvarı tam not ile bitirmiş bir tiyatrocu bu iş her babayigitin harcı degil dublajdaki başarısını anlatmaya gerek yok ama maliden bir drama beklemekte türkiye en azından ben.

19. oyunu kurallarına göre oynuyor!
    peki;severmiyim kendisini?
    hayır!

Bu Sayfayı Paylaş