İnceleme Laney Cub12 Kafa + Kabin Incelemesi

'Elektro Gitarlar' forumunda OBA tarafından 16 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. OBA

OBA

49
    17
    305
    Acun_Firarda_2 ve ornapsen bunu beğendi.
  2. gayet güzel ve bilgi veren bir inceleme olmuş.

3. eline sağlık güzel inceleme.

4. laney cub 10 var bende. 1w girişi değilde hi lo diye iki giriş var. lo olan 1 watt'a mı düşürüyor. denediğimde o kadar fark olmuyor. belki %25 falan bir azalma oluyordur seste. kitapçıkta da bilgi bulamadım. (cub 10 için)

5. incelemenizi çok beğendim.Ayrıca hem vintage hem de biraz daha 80 lerin o sert tonlarını isteyen anlaşılmaz bünyeleri(!) distortion pedalları ile doyurabilir mi? Ayrıca evde ses kullanım ilişkisi nasıldır.Komşuları rahatsız etmeden lambalarımızı kıranbiliyormuyuz.?(Bunun için evinizdeki ortalama duvar kalınlığını da yazarsanız çok aydınlatıcı olacak.Özellikle İstanbul'daki evlerin biri kartondan iken diğerinde 30 cm kalınlığında duvar oluyor.)

6. OBA

OBA

49
    17
    305
    Bütün herkese teşekkür ederim.

ornapsen, bendeki model 1 watta düşürüyor. cub10 nun manuelinde %50 düşürdüğü yazıyor. yanlız şunuda unutmamalısın, 1 watt ile 15 watt arasında 15 katlık bir duyum farkı yoktur. lineer bir şekilde artmaz. o yüzden kulağına fazla düşürmüyormuş gibi gelebilir.

...

Acun_Firarda_2 , pedallar ile sert tonlar almanız mümkün. Bunun için lambalara baya yüklenmeniz gerekirki o zamanda evde ciddi sorun yaratabilir. Evde 1 watt girişi kullanırken bile sonuna kadar yüklenmiyorum zira o seviye bile rahatsızlık vermeye yetecektir.

Bu Sayfayı Paylaş