Bugera Amfiler Ve Analog Pedallar Hakkında Tavsiyelerinize Ihtiyacım Var

Bu arada Behringer'in yan urunu sanirim, aklim takiliyor bu yuzden :oops:

o mevcut bozulma denilen olay çok önemsiz bir durum, yaklaşık 1 dolarlık bir parçadan kaynaklanıyor, yeni üretim infinium serisi var, onları tercih edin.

sahne için ve/veya herhangi birşey için bugera falan alacağınıza amt ss 20 al (it is done). çünkü ne alırsan al mutlaka ve mutlaka birgün bogner mesa marshall orange soldano falan isteyeceksin. paranızı çarçur etmeyin derim. amt ss 20 zaten şuan live soundda en popüler alet bu

"mutlaka ve mutlaka birgün bogner mesa marshall orange soldano falan" istemeyeceğim, istersem gider alırım, neden param çarçur olsun ki? Bugera paramparça olmadığı sürece benim istediğim sesi bana verir. amt ss 20 işime yaramaz. tavsiye için teşekkür ederim.

Ben olsam Bugera falan alacağıma, Laney GH50L alırdım. Çok modern, canavar gibi distortion tonlarının yanında fender gibi tertemiz parlak cleanleri de olabilen bence çok güzel bir amfi. Kesinlikle dene derim...

Laney GH50L http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=gh50l

Pedal konusunuda (Boss dd3, eq pedalları gibi pedallar haricindeki özellikle booster pedalları) bence acele etme amfiyi aldıktan sonra amfin ile beraber ihtiyacı gör ve dene. Atıyorum tonunun midleri zayıf kaldıysa mid karakterli bir boost, cayır cayır sa amfinin tonu ve booster karakterini duymak istemiyorsan, clean bir booster şeklinde tercihini yaparsın.

Ben olsam Bugera falan alacağıma, Laney GH50L alırdım. Çok modern, canavar gibi distortion tonlarının yanında fender gibi tertemiz parlak cleanleri de olabilen bence çok güzel bir amfi. Kesinlikle dene derim...

Laney GH50L http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=gh50l

Pedal konusunuda (Boss dd3, eq pedalları gibi pedallar haricindeki özellikle booster pedalları) bence acele etme amfiyi aldıktan sonra amfin ile beraber ihtiyacı gör ve dene. Atıyorum tonunun midleri zayıf kaldıysa mid karakterli bir boost, cayır cayır sa amfinin tonu ve booster karakterini duymak istemiyorsan, clean bir booster şeklinde tercihini yaparsın.

Dinlediğim kadarıyla Bugera TS9 ile tam aradığım tona ulaşıyor, clean boost gerekiyor. Ayrıca Laney GH50L fiyatına baktım, aynı paraya peavey 6505 alabiliyorum, ancak o kadar para harcamak istemiyorum şu an için.

konuyla belki çok alakalı değil ama kayıt v.s. ile uğraşacaksam , ufak tefek yerlerde farklı farklı aletlerle çalıyorsam prosesörden şaşmam. şöyle söyleyeyim 50 watt alltube sahibiyim ki oldukça highgain bir alet ama taşıması ve ses nedeniyle çok fazla kullanamıyorum. eğer günümüz metal soundunu yakalamayı amaç ediniyorsam güzel bir ses sistemi + 7 telli bir gitar + pod x3 live alırdım.şöyle bir hesap yaparsak ibanez rg1527 (1500 tll) + pod x3 (750 tl) + 150 tl ses kartı toplam 2.400 tl. şu an kullandığım amfinin kabinsiz switchsiz sıfır fiyatıyla kafa kafaya. hatta gitarımdam memnunum dersen gitar maliyeti de ortadan kalkar. çok grup gördüm arkaya duvar gibi 5150leri mesaları dizip çamur gibi ses alan. keza zoomla gümbür gümbür ton alan da. highgain olayında kafa kabin amfileri kullanmaya çok sıcak bakmıyorum.keza blues ve hard rock olayında da prosesör olayına sıcak bakmıyorum. ama analog bir sistemde güçlü bir sound + çalınan yerlerde optimal ses düzeyi yakalamak çok zor. günümüz kayıt olanakları ve online destekler düşünülürse böyle bir setupla evde veya konserde metalcore tonları almanız zor değil ki artık kayıt edilmemiş müzik müzik değildir. çünkü her türlü tekniği yalayıp yutmuş 15 yaşında sürüyle japon rus gitarist var youtubeta. :) ton da teknikte bir yere kadar. zaten grup olarak belli seviyeye gelinince ses sistemlerine pek siz karışmıyorsunuz. 1 watt olsun oda ortamında tüpler kırılsın falan haighgain için pek işe yarayan bir olay değil açıkçası. bu arada bugera çok da kötü bir alet değil. fiyatının hakkını veren her alet başarılıdır.

kayıt için değil, sadece sahnede kullanacağım, zaten 7 telli gitar kullanıyorum, kayıtta zaten ses kartıyla mükemmele yakın ton alıyorum, prosesörler hiç bir şekilde istediğim performansı vermiyor, denemediğim prosesörleri tenzih ederim. benim alacağım amfinin tutarı 1200 TL civarı, toplan setup bana yaklaşık 2000 liraya geliyor. Tarzım heavy metal, ancak heavy metal için fazla sert sayılabilecek tonları kullanmayı seviyorum, mevcut modern tonlardan biraz daha değişik, fazla scooped değil, midler de mevcut, dolu dolu. canlı performansta ve kayıtta elektrik gitarın tonunu etkileyen en önemli etken arkasındaki bass gitardır, özellikle benim aradığım tarzdaki ton için, yeri geliyor hard rock da çalıyorum, ama ton tercihim yine modern high gain :)

unutmadan son zamanlarda çalınan yerlerdeki (stüdyo-bar) ses farklılıkları nedeniyle oluşan sıkıntı konusunda bir çözüm buldum. evde pasif bir loudspeaker ile powered mikser bulundurup prosesör ve direct out ekipmanla setup oluşturmak her yerde aynı sesi almanızı sağlıyor. misal stüdyoya gittiniz koca koca kafalar var , evde kurduğunuz setupı bağlıyorsunuz ses çamur. onunla uğraş bununla uğraş zaman geçiyor , sıkılıyorsunuz v.s. bunun yerine 350 liraya sıfırı satılan 6 kanal powered mikser alıyoruz ikinci el 2 tane kabin 50şer watt rms bile yeterli. gittiğimiz yerde sesle amfiyle uğraşmadan uzatıyorz jakı " abi şunu takıvar bas mid tiz şu kadar olsun ton efektsiz olsun" diyoruz. ve iş bitti. hatta evde kayıt yaparken arkadaşımızı (davul,bas volkal, 2.gitar) diğer kanala monte edip keyifli hücum kayıtlar yapıyoruz. tüptü , kabindi uğraşmıyoruz. güzel bir prosesör alıyoruz pop işi çıktığında veya progressive metal core işi çıktığında kucaklayıp gidiyoruz. her şey mükemmel olacağına kullanışlı olsun daha iyi.

unutmadan son zamanlarda çalınan yerlerdeki (stüdyo-bar) ses farklılıkları nedeniyle oluşan sıkıntı konusunda bir çözüm buldum. evde pasif bir loudspeaker ile powered mikser bulundurup prosesör ve direct out ekipmanla setup oluşturmak her yerde aynı sesi almanızı sağlıyor. misal stüdyoya gittiniz koca koca kafalar var , evde kurduğunuz setupı bağlıyorsunuz ses çamur. onunla uğraş bununla uğraş zaman geçiyor , sıkılıyorsunuz v.s. bunun yerine 350 liraya sıfırı satılan 6 kanal powered mikser alıyoruz ikinci el 2 tane kabin 50şer watt rms bile yeterli. gittiğimiz yerde sesle amfiyle uğraşmadan uzatıyorz jakı " abi şunu takıvar bas mid tiz şu kadar olsun ton efektsiz olsun" diyoruz. ve iş bitti. hatta evde kayıt yaparken arkadaşımızı (davul,bas volkal, 2.gitar) diğer kanala monte edip keyifli hücum kayıtlar yapıyoruz. tüptü , kabindi uğraşmıyoruz. güzel bir prosesör alıyoruz pop işi çıktığında veya progressive metal core işi çıktığında kucaklayıp gidiyoruz. her şey mükemmel olacağına kullanışlı olsun daha iyi.

Tek sıkıntı ses farkları, kayıt işini zaten profesyonel stüdyolarda yapacağız, benim tonum ve müzik türüm sabit olduğu için ihtiyaç duymuyorum, ancak çok mantıklı, bunu hocama tavsiye etmiştim, yakında benzer bir düzeni kullanmaya başlayacak. Ama bana göre değil :)

Geri