Dahi Gitarist Muhammet Mert Ve Son Albümü Dna Hakkındaki Yorumlarınız

Albümü dinledim ve sevdim

• Evet

Oylar: 1 3.7%
  • Hayır

Oylar: 26 96.3%

• Toplam oy veren
    27
dünya yokolsa diyo evren demiyo okuma yazmada 1deydi sanırım..

Arkadaşım evren dediğin boşluk, sesin yayılması mümkün değil, bu nedenle atmosfer olmayan hiçbir gezegende ses olmaz, dünya yok olsun ya da olmasın, ses evrende yayılmaz, atmosferi olan gezegenin atmosferinin içinde kalır. lütfen güldürme beni, kendini ve Muhammet Ağabey'ini daha fazla rezil etme lütfen.

Alıntı kısmında kalın harflerle yazılan kelimeye dikkat, sanki bir yanlış var, evet, okuma yazma da 1. sınıfta.

Arkadaşlar sizce bu konu fazla uzamadı mı? Muhammet Bey birşeyler üretmiş ve internet ortamında paylaşmak istemiş. ''Dahi'' kelimesini kullanmış olmasının kendince bir sebebi vardır belki... Kırıcı yazılar yazarak bir yere varamazsınız. Biraz yapıcı olun lütfen.

Arkadaşlar sizce bu konu fazla uzamadı mı? Muhammet Bey birşeyler üretmiş ve internet ortamında paylaşmak istemiş. ''Dahi'' kelimesini kullanmış olmasının kendince bir sebebi vardır belki... Kırıcı yazılar yazarak bir yere varamazsınız. Biraz yapıcı olun lütfen.

Paylaşan Muhammet Bey değil, sıkıntı orada. Konunun uzadığına katılıyorum.

Arkadaş Troll ana bilim dalında yüksek ihtisas yapmış olacak ki yeterince gereksiz mesaj yazdı reklamı yaptı güldük,eğlendik ama tamam.

o kayıtlar 7 ay boyunca stüdyoda yapıldı dinlediğin düşük kalite mp3 onu unuttun heralde birde nasıl bir speakerda dinliyosan
herkesin evinde en son teknoloji muzik sistemleri vardır ülkemizde özür dilerim ben speakerda dinledim hata ettim
çalışmalarınıza not edin o zaman nasıl bir sistemde dinleyeceğimizi ona göre bilelim
ayrıca kaydın hangi studyoda yapıldığını merak ettim paylaşırsan sevinirim.

Arkadaslar niyetim gereksiz yere tartisma yaratmak degil sadece bir album paylasmak istedim ama o albumun tamamini bile dinlediginizi dusunmuyorum orda cok iyi orkhestrasyonlar ve gitar performansi oldugunu dusunuyorum ayrica o adam muzikal bir deha bunuda yeterince insan kabul ediyo size birsey kanitlamak icin soylemedim elinizde birsey varsa dinleyelim

"orkhestrasyonlar" bu ne ki yeniyor mu? ben dinledim albumun tamamını ama yeniliyor mu o içiliyor mu anlayamadım.

metalci gitarci adlı arkadaş Muhammet bey değil. Mahallede büyük bir abi spor bir araba alır da küçükler ona özenir , arkadaşlarına "bizim mahallede bir abi var Fast and Furious'daki gibi araba sürüyor" derler ya , o muhabbet. Arkadaş sanırım çok büyük bir hayranlık besliyor Muhammet denen kişiye. Yaşını veya müzikle ne zamandır ilgilendiğini bilmediğim için olabilir diyorum. 1.sayfada yorum yapanlara verdiği kanıt göster , davul yok tarzı cevaplara ise şunu söyleyebilirim. Boşuna kendini savunmanın hiçbir anlamı yok. Kayıtlar ev kaydı gibi. Şahsi olarak da dahiyane birşey görmedim. Bakın mesela Cenker Baydere var. Çok güzel bir albüm çıkardı bana kalırsa. Kayıtlar , düzenleme , beste , bence hepsi gerçekten çok güzel. Yine de dahiyane diyemem. Cesur diyebilirim. Ancak cidden. Alçaktan uçmakta fayda var. İnsanlarda çok büyük beklentiler oluşturmayın ki onlarda bıraktığınız etki daha büyük olsun.

gitarda yoğun blackmore etkilenimi gördüm. tekno kısımlar gitarın çok önünde bu albümü alacakların gitara ilgisi olduğu düşünülürse sıkıntı yaratabilir.eğer dediğiniz gibi stüdyoda yoğun çalışmayla yapıldıysa mixaj pek başarılı değil. daha iyi bir stüdyo bulunması lazım. şarkılarda yoğun bir melodi eksikliği var. daha çok doğaçlama gibi durmuş.sample gibi duran geri plan müzikleri fazla uzun tekrarlı. yine de gitar adına yapılan her çalışmayı desteklemek lazım. insanların dahi olup olmadığını piyasa zaten zamanla belirler. dahi müzisyen x ve y diye sunum yapmanız destekten çok antipati yaratıyor.

edit : yorumu bir gitarist değil dinleyici kulağıyla yaptım. kendimle kıyasladığım falan yok. yanlış olmasın.

haddim olmayarak mix açısından iki örnek vermek istiyorum. bu tarza bu kayıt uygun gider ve başarılı olur diye düşünüyorum.

metalci gitarci adlı arkadaş Muhammet bey değil. Mahallede büyük bir abi spor bir araba alır da küçükler ona özenir , arkadaşlarına "bizim mahallede bir abi var Fast and Furious'daki gibi araba sürüyor" derler ya , o muhabbet. Arkadaş sanırım çok büyük bir hayranlık besliyor Muhammet denen kişiye. Yaşını veya müzikle ne zamandır ilgilendiğini bilmediğim için olabilir diyorum. 1.sayfada yorum yapanlara verdiği kanıt göster , davul yok tarzı cevaplara ise şunu söyleyebilirim. Boşuna kendini savunmanın hiçbir anlamı yok. Kayıtlar ev kaydı gibi. Şahsi olarak da dahiyane birşey görmedim. Bakın mesela Cenker Baydere var. Çok güzel bir albüm çıkardı bana kalırsa. Kayıtlar , düzenleme , beste , bence hepsi gerçekten çok güzel. Yine de dahiyane diyemem. Cesur diyebilirim. Ancak cidden. Alçaktan uçmakta fayda var. İnsanlarda çok büyük beklentiler oluşturmayın ki onlarda bıraktığınız etki daha büyük olsun.
teknoloji tabanli muzik demek ev kaydi demek degildir ikisini karistirma iki adam ve amaclar cok farkli bence boyle bir karsilastirma yapman cok gereksiz dahiyane konusunda acele ettim kabul ediyorum ama birakta muzikten anlayan adamlar konussun

teknoloji tabanli muzik demek ev kaydi demek degildir ikisini karistirma iki adam ve amaclar cok farkli bence boyle bir karsilastirma yapman cok gereksiz dahiyane konusunda acele ettim kabul ediyorum ama birakta muzikten anlayan adamlar konussun

Ben müzikten anladığımı iddaa etmiyorum. Bu forumda gerek yüzyüze , gerek sadece buradaki postlarından tanıdığım birçok kişi var. Onların da o kadar iddaalı olduklarını zannetmiyoruz. Biz sadece müzik yapmaya çalışan , bildiklerini bu forumda paylaşan birkaç adamız. Hiçbirimiz ne Malmsteen'iz , ne de Vai.

Size Mozart'ın büyük dehasıyla iyi şanslar. Umarım Muhammet Bey'i seneye G3'de görebiliriz.

sevgili hem metalci hem gitarcı arkadaşım ; Ne senin ne de sevgili dahiyane gitaristinin gitar müziği hakkında tahminimce ufak bir bilgisi yok , burda insanlarla sidik yarıştırmaya çalışmak yerine az bi eleştrilere kulak versen belkide kendin ve sevgili dehana çok katkıda bulunacaktın. Bak yukarıda insanlar neler yazmış mixaj demiş , önerilerde bulunmuş (sana bi anlam ifade ediyormu bilmiyorum bunları ama) . Yanlış yanlıştır kardeşim bunun için illaki kanıta ya da vb. bir metariyele ihtiyaç yok buna rağmen sen hala insanlarla sidik yarıştırmaya çalışıyorsun. Otur SIFIR !

Geri