Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

bu 5 prosesörden birisini almayı düşünüyorum tercihim hd500 den yana ama bir akıl danışmak istedim:
xt live
tonelab se
nova
hd500
me80

POD X3'ün fasulye versiyonunu bol bol kayıtlarda kullanıyoruz. Tonları inanılmaz derecede detaylı ve doğal. "Asla bir analog gibi olamaz" klişesi ne yazık ki her zaman doğru ancak amfi modellemesinde line6 çok ciddi yol katetmiş durumda. hd500'de x3 'e göre daha gelişmiş olduğunu düşünürsek, kesinlikle imkanınız varsa hd500 almanızı öneririm.

Aşağıdaki kayıttaki tüm gitarlar X3 ile kaydedildi.

Öncelikle merhaba.
Elimde nux mg 100 prosesör var. Cihazı kullanan arkadaşlar varsa wah pedalını nasıl aktif hale getirebilirim yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkürler.

Fx loop önemi nedir ve ne işe yarar biri açıklayabilir mi acaba
FX loop amfinin preamfisi ile power amfisi arasına ekleme yapmanı sağlayan bir bağlantıdır. Normalde inputtan giren sinyal preamfide şekillenir ve power amfide yükselir. Eğer ki sen bir pedalı gitar ile input arasına bağlarsan sinyal akışın gitar-efekt-preamfi-poweramfi sıralamasında ilerleyip şekillenecektir. FX loop'a bağladığın bir pedalda ise sıralama gitar-preamfi-efekt-poweramfi sıralamasında olacak. Tamamen tercih meselesi. David Gilmour abimiz efektlerini amfinin önünde kullanır. Ama genel anlamda, modülasyon efektleri (chorus, delay, reverb vb.) amfinin preamfi ve poweramfi katında daha iyi sonuç verir. Prosesörlerin 4 kablo methodu ile bağlanması bazı efektleri amfinin önünde bazılarını ise pre-Power arasına yerleştirmeye olanak verir. Özetle bu işe yarar.

Mıdı olarak control switcher kullanan varmıdır ? Voodoo lab gibi ? Veya Line 6 hd 500 ile 4 kablo yapan ve kanal geçişi için prosesörünü kullanan . Line 6 'm var fakat büyük dezavantajı tam olarak bu ,üzerinde Footswitch rölesi yok sadece mıdı izin veriyor.Böyle setup ı olan yokmudur ?

Arkadaşlar line6 xt live prosesörümü bilgisayara bağlamıştım wah ile volume ışığı aynı anda yandı kapatıp açayım dedim. Kapattım açılmıyor bilgisi olan varsa 05433026106 lütfen whatsapptan yazabilir mi çok acil ve önemli. Teşekkürler

selamlar 9V DC 300mA adaptör isteyen pedala, 12V DC 500mA adaptör bağlarsam çalışır mı, bozulur mu veya ömründen yermi, konu hakkında bilgiye sahip değilim sizlere akıl danışmak istedim, saygılar.

Son düzenleme:
Merhabalar,
Merak ettiğim bir konuyu sizlere danışmak istiyorum. Aynı markanın (belli bir markadan bahsetmiyorum) bir amfi pedalı, bir de prosesörü var. Pedalın üzerinde sadece eq ayarı ve belki bir iki efekt var. Aynı özellikler prosesörde de var ve ilaveten bi dünya daha özellik var. Ama bunların fiyatı aynı. Bunun nedeni nedir. Pedalı üstün kılan bir özellik var mı benim bilmediğim.

Merhabalar,
Merak ettiğim bir konuyu sizlere danışmak istiyorum. Aynı markanın (belli bir markadan bahsetmiyorum) bir amfi pedalı, bir de prosesörü var. Pedalın üzerinde sadece eq ayarı ve belki bir iki efekt var. Aynı özellikler prosesörde de var ve ilaveten bi dünya daha özellik var. Ama bunların fiyatı aynı. Bunun nedeni nedir. Pedalı üstün kılan bir özellik var mı benim bilmediğim.
Gerçekten benim de merak ettiğim bir soru. Ben pedalın üstünlüğünün kalitesi olduğunu düşünürdüm ama buna gösterebileceğim bir kanıtım yok ben de merak içindeyim

Merhabalar,

Örnek söyler misiniz ?

Geri