Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

wah pedalımda bozukluk var, oynatırken kendi soundundan daha fazla çısırama tarzı çat çut sesler çıkarıyor,

acaba istanbulda ve ya ankara pedal tamir eden bir yer var mı? ben tamir edebilir miyim bunu sorun neresinde olabilir?????

gfx-8 hakkında biraz gezdim siteleri.Genelde gürültülü olmamasından memnun insanlar ama rock blues çalan kişilerin pekte memnun olduğu söylenmez.Metal tarzı çalanlarsa pek memnun.Yalnız sisteminizi nasıl oluşturduğunuz çok önemli deniyor.Şimdi bana uygun gibi geliyor ama me-33 hakkında baya övgü okudum sitede ama gfx-8 pekte geri kalır gibi durmuyor.Sizece nasıl bir seçim yapim.Kafam bayabi karıştı.

gnx-2 düşünüyordum ama vaz geçtim.Sitede en çok satılan processor gibi duruyor.Yorumlarda pek iç açıcı gelemdi hani.Bu alet hakkındaki görüşleriniz nedir.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Boss GT-8 canlı performans için nasıldır? yani tabiki iyidir ama büyük bir organizasyonda kullanabilir miyim? yani şöyle devasa bir sahnede?

GFX 8 güzel bir alet. Drive tonları metalden blues a kadar herşeye uygundur. Hatta metal müzik için en fazla 2 ya da 3 drive var. Geri kalanları fuzzy tonlar. Bir kaç tane de soft rock soundu mevcut

arkadaşlar selamlar.. analog pedal alacağım fakat kararsızım boss ds-1 ve ds-2 arasında.. bana bir tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.. ikisinin de artıları ve eksileri nelerdir bilen varsa dinlemedeyim..

70 80 milyona kadar kaliteli,çok sert ve güzel tonlar verebilen bir pedal arıyorum.Acaba ne tavsiye edersiniz...

digitech metal master alcaktım ama para yetişmeyecek gibi =)

sıfır almak istiyorum

Ya beyler bugün bir yerde Digitech XHR Hot Rod Rock Distortion buldum.

ben genelde Boss un pedallarını kullandım onun için bilgim yok bu alet hakkında.

Bu aletin kalitesi,çok yönlülüğü ne durumdadır?

Bir MD-2 (benim favori pedalımdır) ile karşılaştırdığımızda artı eksi olayı nedir?

01 demiş ki:

ben genelde Boss un pedallarını kullandım onun için bilgim yok bu alet hakkında.

Bir MD-2 (benim favori pedalımdır) ile karşılaştırdığımızda artı eksi olayı nedir?

X Serisi pedallardan çoğunu denedim veya kullandım(kullanıyorum :) ).Çok kullanışlı ve güzel aletler fakat bir eksi yönleri var ki pille çalıştırılamazlar.Boss ların drivelarının current draw'ı en fazla 20mA, X serisi pedalların ise 90'ın üzerinde yanlış hatırlamıyosam.Uygun adaptör bulursan düşünmeden al derim.MD-2 yle kıyaslarsan MD-2'nin tonları Hot Rod'a göre boğuk,Digitech'in baya net ve temiz tonları var.Eq konusunda da Boss üstünlük sağlıyor.İkisini de bikaç saat çalmışlığım var,eğer ben temiz tonları low end'e tercih ederim diyorsan Hot Rod'u al derim :) Bu arada tarzını bilmem ama bulabilirsen Tone Driver'a da bi bak,çaldığım en iyi overdrive pedallarından biri ve yelpazesi geniş baya.

Hellhound demiş ki:
01 demiş ki:

X Serisi pedallardan çoğunu denedim veya kullandım(kullanıyorum :) ).Çok kullanışlı ve güzel aletler fakat bir eksi yönleri var ki pille çalıştırılamazlar.Boss ların drivelarının current draw'ı en fazla 20mA, X serisi pedalların ise 90'ın üzerinde yanlış hatırlamıyosam.Uygun adaptör bulursan düşünmeden al derim.MD-2 yle kıyaslarsan MD-2'nin tonları Hot Rod'a göre boğuk,Digitech'in baya net ve temiz tonları var.Eq konusunda da Boss üstünlük sağlıyor.İkisini de bikaç saat çalmışlığım var,eğer ben temiz tonları low end'e tercih ederim diyorsan Hot Rod'u al derim :) Bu arada tarzını bilmem ama bulabilirsen Tone Driver'a da bi bak,çaldığım en iyi overdrive pedallarından biri ve yelpazesi geniş baya.

Verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Ben demosunu dinledim bu aletin özellikle procorat tonları baya gerçekçi ve hoş geldi açıkçası.Çok yönlü bir alet izlenimi verdi bana.

Bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünüyorlar bu hususta?

arkadaşlar daha önce de birkaç kez burda sorup kimseden cevap alamamıştım ama bir daha deniyeyim şansımı... Bende podxtlive var bunun yanına digitech gnx2 bağlasam:

*Mididen bağlayıp drivelar poddan efektler gnxden olucak şekilde kullanabilir miyim?

*Direk yanyana analog gibi bağlasam gene poddan drive alıp gnx2den efekt alsam güzel olur mu?(iki prosesor yanyana hiç denemediğim için analoglar gibi yan yana uyum sağlayıp sağlamayacağından emin değilim..)

*Gnx2nin fiyatı civarında bu amaçla kullanabileceğim bişey önerebilir misiniz?

--Yardımlarınızı bekliyorum.

BOSS ME-30 Processor ı nasıl bilirsiniz???

143.jpg

her koşulda podun outputundan çıkıp diğerinin inputuna gireceksin
midi ile ses aktarımı olmuyor sadece birbirlerine patch change vs komutu yollarlar

sound olarak sonuç ne olur fikrim yok açıkçası

Geri