Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

rp100 iyidir belli bir seviyeye kadar idare eder kendi fiyat aralığında belkide en iyisi sayılabilir zamanında bendede vardı davulumuz yoktu onun davul ritimleriyle çalmaya çalışıyorduk :)

ama ben olsam v-amplarada bir göz atardım çünkü rp100 ün performası
amfine bağlı

dorlin demiş ki:
beyler
dunlop 535Q ile Gcb-95 arasındaki fark nedir? sanırım daha geniş wah alınabiliyo fln,ayarlanıyomuş. ama arada da 100 dolar bi fark var yani.. hangisini önerirsiniz? 535Q için para var ama boşa harcamak istemiyorum eğer değmeyecekse,zira pek geçmiyo elimize para :) bi de tabi aldım mı baya iyi bişi aliym diyorum.. ne dersiniz?

ehm.. :)

tiamatx demiş ki:
rp100 iyidir belli bir seviyeye kadar idare eder kendi fiyat aralığında belkide en iyisi sayılabilir zamanında bendede vardı davulumuz yoktu onun davul ritimleriyle çalmaya çalışıyorduk :)

ama ben olsam v-amplarada bir göz atardım çünkü rp100 ün performası
amfine bağlı

elimde marshall mg15 dfx var bi sorun olmaz zannediyorum.... (?)

Ya aslında aynı iklemde bende kaldım
RP100 mü Vamp2 mi
ama az biraz araştırdığında Vamp2 nin daha iyi olduğunu anlayabiliyorsun fakat fiyattaki farkıda unutmamak lazım.
Digitech RP100=270 YTL Civarı
Behringer Vamp2 =394 YTL Civarı
Şimdi zaten aradki fark ortaya çıkıyor...
RP100a için daha iyi RP100 ün eksik özelliklerini kapatmış demişlerdi..
Fakat RP100a da bulunmuyor pek nette Ben Vanda olduğum için temin etmek zor...

v-amp 2 lerde bildiğim kadarıyla ton geçişleri sırasında 1-2 saniye susuyor. buda sahnede kullancaklar için ölümcül olur. :) forumda bu problem için birkaç çözüm üretmişlerde çok can sıkıcı bi sorun...

arkadaslar su an bi distorsın pedal ve wah pedalı almak istiyorum ama dogruyu solemek gerekirse bu konuda ole cok muhtesem bilgilerim yok yani hepsi kulakdan dolma alternativ rock yapmaktayım bana ole cok ucuk fiyatları olmıyan ama gerçekten kaliteli bi aletler onerebilirseniz cok sevinirim ikisi toplan 250 300 dolara gelirse benim için cok uygundur yardımlar için simdiden tesekkurler

rebelde_gokhan demiş ki:
arkadaslar su an bi distorsın pedal ve wah pedalı almak istiyorum ama dogruyu solemek gerekirse bu konuda ole cok muhtesem bilgilerim yok yani hepsi kulakdan dolma alternativ rock yapmaktayım bana ole cok ucuk fiyatları olmıyan ama gerçekten kaliteli bi aletler onerebilirseniz cok sevinirim ikisi toplan 250 300 dolara gelirse benim için cok uygundur yardımlar için simdiden tesekkurler

Gitarınla birlikte crybaby gcb-95 wah ve marshall bluesbreaker2 drive iyi giderdi. Ama sana daha sert tonlu drive gerek. boss od-1 tarzı bir pedal iyi olurdu. Gerçi od-1 bulamazsın. Ben ton olarak mxr'ın ZW-44 Wylde overdrive pedalını beğeniyorum. En rahat boss os-2 bulursun gibime geliyor. O da seni uzun süre idare eder.
Alırken distortion pedalından ziyade overdrive pedalı al. Hatta bence blues driver al. Madem tele aldın, eninde sonunda blues yapacaksın :p
wah ort. 90$ , drive ort. 75$ filan tutar.

amca demiş ki:
rebelde_gokhan demiş ki:

Gitarınla birlikte crybaby gcb-95 wah ve marshall bluesbreaker2 drive iyi giderdi. Ama sana daha sert tonlu drive gerek. boss od-1 tarzı bir pedal iyi olurdu. Gerçi od-1 bulamazsın. Ben ton olarak mxr'ın ZW-44 Wylde overdrive pedalını beğeniyorum. En rahat boss os-2 bulursun gibime geliyor. O da seni uzun süre idare eder.
Alırken distortion pedalından ziyade overdrive pedalı al. Hatta bence blues driver al. Madem tele aldın, eninde sonunda blues yapacaksın :p
wah ort. 90$ , drive ort. 75$ filan tutar.

olum varya can simidi gibisin ne zman bişey sorcak olsam direk yetişiyosun eyvallah saol

amca demiş ki:
rebelde_gokhan, yaf bak aklıma ne geldi, sana tube screamer alalım. drive ihtiyacını karşılar. Benim arkadaşta ibanez ts-7 var. 90 ytl demişti:)

ha dogru bak simdi aklıma geldi bi ara ben sana msn den ulasır onun hakkında konusabiliriz fiyat da bana gore uygun ama sana guvenerek alıyorum garantorum sensin yani haberim olsun:)

selamlar
benim çok merak ettigim bir soru var kafamda,boss m50 de harmonist diye bir bölüm var onu açtigimizda gelen sesi veren bir analog pedal varmi? varsa ismini söyleyebilirmisiniz...

_SphinX_ demiş ki:
Ya aslında aynı iklemde bende kaldım
RP100 mü Vamp2 mi
ama az biraz araştırdığında Vamp2 nin daha iyi olduğunu anlayabiliyorsun fakat fiyattaki farkıda unutmamak lazım.
Digitech RP100=270 YTL Civarı
Behringer Vamp2 =394 YTL Civarı
Şimdi zaten aradki fark ortaya çıkıyor...
RP100a için daha iyi RP100 ün eksik özelliklerini kapatmış demişlerdi..
Fakat RP100a da bulunmuyor pek nette Ben Vanda olduğum için temin etmek zor...

Behringer V-amp 2 majör müzikte 284 YTL diğer yerlere göre baya ucuz ilginç..
http://www.majormuzik.com/default.asp?pg=9&urun=1289

Arkadaşlar mayıs ayında Amerikadan processor ya da pedal getirteceğim fiyat sınırım 450$ civarı, düzgün bir anfim yok henüz, müzik tarzım gothic, senfonik, melodic death ve melodic black... Bu fiyata alınabilecek fiyat performans açısından en uygun pedal seti ya da processor nedir arkadaşlar?

silvershark demiş ki:
v-amp 2 lerde bildiğim kadarıyla ton geçişleri sırasında 1-2 saniye susuyor. buda sahnede kullancaklar için ölümcül olur. :) forumda bu problem için birkaç çözüm üretmişlerde çok can sıkıcı bi sorun...

Abi ne yaptın 1-2 saniye olur mu :D En fazla yarım saniyelik bir boşluk oluyor. 2 saniye olsa kimse almaz o aleti (ben dahil :) ). Tonlarda aynı amfi modelini kullanırsanız bu süre baya azalıyor, hissedilmez hale geliyor. Ama hiç bişey yapmasanız bile en fazla yarım saniyelik bir boşluktan söz edilebilir.

bu v-amp2 lerde geçikme olayı nekadar tam bilen biri varsa yazsın bi zahmet...aletin başka eksi yönleri neler? bir soru daha v-amp2 yada v-amp pro kullanmak için foot controller a ihtiyaç var bu foot c. başka marka olsa uyum sağlıyomu? cevap vereceklere teşkür..

bandito demiş ki:
bu v-amp2 lerde geçikme olayı nekadar tam bilen biri varsa yazsın bi zahmet...aletin başka eksi yönleri neler? bir soru daha v-amp2 yada v-amp pro kullanmak için foot controller a ihtiyaç var bu foot c. başka marka olsa uyum sağlıyomu? cevap vereceklere teşkür..

Diğer foot controllerlar uyum sağlar fakat vamp-2 için en kullanışlı f.c. behringerin kendi f.c. si olduğunu söyledi kıvılcım müzikten tolga abi. Ama yine de denemek lazım...

beyler custom olarak yaptırılan güç ünitesi dip gürültü yapar mı?yaparsa nası engelleriz? ben şimdiye kadar adaptor kullanıyodum boss pedallarım için fakat dip gürültü sorunu yoktu şimdi olur mu sizce=

Geri