Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

md 2 de aşağı yukarı bir metal pedalıdır diye biliyorum os2 var sanırım overdrive distortion ondan istediğin tonları alabilirsin sanırım,cs3 kullanmadım ama compressor faydalı bir efekttir bulunmasında fayda var wah için zaten sen yazmışsın en iyilerini ayrıca behringer in bir pedalı varmış hem drive verip hem de preamp görevi gören ve sanırım çok ucuzmuş gdi21 sanırım böyle bişeydi ismi onu da düşünebilirsin

md 2 de aşağı yukarı bir metal pedalıdır diye biliyorum os2 var sanırım overdrive distortion ondan istediğin tonları alabilirsin sanırım,cs3 kullanmadım ama compressor faydalı bir efekttir bulunmasında fayda var wah için zaten sen yazmışsın en iyilerini ayrıca behringer in bir pedalı varmış hem drive verip hem de preamp görevi gören ve sanırım çok ucuzmuş gdi21 sanırım böyle bişeydi ismi onu da düşünebilirsin

Arkadaşlar Rocktek Metal Worker adında bir dist pedalı var.Mümkünse bi deneyin diyorum.Adına bakmayın oldukça yumuşak tonlarda verebiliyor.Vede diğer pedalların neredeyse yarı fiyatına.Ankarada Gür müzikte bulabilirsiniz.Dinleme imkanınızda var ayrıca bak ve al demiyolar.Duyulmamış bi marka ama sadece fiyat için bile alınabilir yani.Söyleyim dedim

ts7 yi ts9 modundayken düşük drive la kullanıp ds1 le yoğunluk almayı düşünüyorum. deneyenler varmı yada karakterleriyle ilgili bilgi???

BLaCK_MaGiC86

çok sağol os2 yi düşüneyim. bi de equalizer olarak ne önerirsiniz ya da sisteme gerekli midir bi eq. ya da gerekli olacak kemik analog setup oluşturacak şart dediğiniz başka pedal var mı?

BLaCK_MaGiC86

çok sağol os2 yi düşüneyim. bi de equalizer olarak ne önerirsiniz ya da sisteme gerekli midir bi eq. ya da gerekli olacak kemik analog setup oluşturacak şart dediğiniz başka pedal var mı?

digitech

Selam.Bu memlekette müzik yapmak nekadar zor kardeşim gitara karar vermek için dokuz doğurduk çimdi sıra processor , pedalda.Foruma bakıyorum kafam daha karışıyor .Kimisibu iyidirdiyor kimisi iş yapmaz diyor.Ben buişlerde yeniyim ilk defa pedalalacağım ama üzerinde efektfalan da olsun diyorum.Analogları da sıralamaya ne ömrüm yeter nede param bu yüzden prosesör almayı düşünüyorum ama........

Neyse rp 200a bana güzelgeldi.Efektlerinin idare eder olduğuna çoğumuz karar vermişizExpention pedal da iyidir . Ama distortion lazım bana.Aletin METAL için uygun olamdığı seslerinin digital olduğu söylenmiş :Bu fiyata digital aletten analog kalitesinde ses gelicek hali yok! Bende karasızlık içinde kaldım. Bazı manyetiklerde iş yapmazken manyetikleri dimarziolarla (galiba) değiştirince süper distortion alınıyormuş.Foruma bakarsak benim rp 200 ün yanına birsi solo için diğeri ritim(metal zone ile solo anlaşılmaz ve boğuk olduğu için) için iki tane distortion pedal almam gerekecek.Ben bu işten ne anladım okadar param olsa başka birşey almayı düşünürdüm zaten. Yabancı ükle fiyatı 150$ civarı rp200 + 2tane distortion nalog pedal mı almalıyım. Bir de boss me-50 için ne alacak param , ne de bekleyecek sabrım yok.Bir an önce başlamalıyım .

Birirsi bana ... ilk defa başlıyorsan.... metal yapacaksan da sana yeter , ben kullanıyorum sağlam distortionları var falan desin .

Ya kardeş işin biraz zor. Kimse darılmasın ama gerçekten benim gibi acemilere yardımlarda biraz eksik kalıyorsunuz sonuçta bu forumun amacı bu değilmi ?
1 ay önce yazdım buraya VAMP2 mi Digitech RP100a mı Ben takip ettim mevzu ha bire değişti durduda asıl nokta bir türlü vurmadı VAMP2 hakkında yorum istedim herkes birşleyler yazdı ama hiç net kesin bir şey çıkmadı iki şeyde rica ediyorum Birincisi yazılan sorulara bilgisi olanlar cevap versin olmayanlar sussun ikincisi verilen cevaplarda net ve anlaşılabilir olsun...
Sonuç olarak ben VAMP2 Yİ sipariş Ettim bu gün Prosesör olarak
Benim araştırmalarım DİGİTECH RP100 VE ALTI (80 50) Modellerin Oyuncağa benzediğini tonlarının çok yapay olduğunu gösterdi..
Kendime RP100a Alıcaktım Onuda Bulamadım
VAMP İçin Tonlarda Gecikmeden Bahsediyorlar ama çözümü var herhalde Ayrıca Eğer NETTE ZOOM 707II Olsaydı ondan alacaktım bulamadım...
Şimdi Özetle Bilgisi olan bir arkadaş
DIGITECH RP50 RP80 RP100 RP100a Gibi Fiyatı Uygun Gitarların Artı Eksilerini..
ZOOM Pedallardan 707II ve 505II nin özelliklerini
VE GERÇEKTEN BENİM İÇİN
BEhringer VAMP2 nin Eksilerini Artılarını ve bu pedala eklemem Gerekenleri belirtsin Rica Ediyorum Teşekkürler...Ayrıca..
:) Çok Oldum Ama....
Şu Pedallarda Hangilerinin Çin Üretimleri Var VAMP2 de varmı Major Müzikteki Fiyat My Dükkandan Neden 100 YTL aşağıda Bilgisi olan varmı

_SphinX_ demiş ki:
Ya kardeş işin biraz zor. Kimse darılmasın ama gerçekten benim gibi acemilere yardımlarda biraz eksik kalıyorsunuz sonuçta bu forumun amacı bu değilmi ?
1 ay önce yazdım buraya VAMP2 mi Digitech RP100a mı Ben takip ettim mevzu ha bire değişti durduda asıl nokta bir türlü vurmadı VAMP2 hakkında yorum istedim herkes birşleyler yazdı ama hiç net kesin bir şey çıkmadı iki şeyde rica ediyorum Birincisi yazılan sorulara bilgisi olanlar cevap versin olmayanlar sussun ikincisi verilen cevaplarda net ve anlaşılabilir olsun...
Benim araştırmalarım DİGİTECH RP100 VE ALTI (80 50) Modellerin Oyuncağa benzediğini tonlarının çok yapay olduğunu gösterdi..
VAMP İçin Tonlarda Gecikmeden Bahsediyorlar ama çözümü var herhalde Ayrıca Eğer NETTE ZOOM 707II Olsaydı ondan alacaktım bulamadım...
VE GERÇEKTEN BENİM İÇİN
BEhringer VAMP2 nin Eksilerini Artılarını ve bu pedala eklemem Gerekenleri belirtsin Rica Ediyorum Teşekkürler...Ayrıca..
Şu Pedallarda Hangilerinin Çin Üretimleri Var VAMP2 de varmı Major Müzikteki Fiyat My Dükkandan Neden 100 YTL aşağıda Bilgisi olan varmı
www.digitech.com
www.zoom.co.jp
www.behringer.com
Tüm modeller buralarda var. Özelliklerine bak hepsinin, özelliği çok olanın artısı çoktur, expression pedal artıdır, drum machine artıdır, A/D ve D/A değerinn yüksek olması artıdır, ayakla kontrol edebilmek artıdır (Zoom ve Digitech), fiyatın yüksek olması eksidir... Yıllardır bu modeller hakkında yapılan yorumlar da buralarda var, hala neyi bulamıyorsunuz anlayamıyorum.
Bence ne istediğinizi bilmiyorsunuz, ihtiyaçlarınızı gözden geçirin... Ben saydığın aletlerin hiçbirisine 5 kuruş vermem. Çünkü hiç birisi benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor.
Umarım aydınlanmışsındır...

zoRg demiş ki:
ts7 yi ts9 modundayken düşük drive la kullanıp ds1 le yoğunluk almayı düşünüyorum. deneyenler varmı yada karakterleriyle ilgili bilgi???
Ben ts-9'u bu şekil kullanmayı denedim. Ds-1'e değil sansamp'ın doubledrive pedalına bağlayarak aynen senin denemeyi düşündüğün şeyi yaptım. Sonuç şu ki, ts-9'un driveları düşükken bağladığın diğer drive pedalına tek etkisi tonları oluyor. Ts-9, bildiğin üzere, driveları düşükken crunch tonları olan bir pedal ve bağladığın diğer drive pedalını da bu duğrultuda etkiliyor. O sebeple ben tubescreamer'ı bir drive pedalına boost bağlamak yerine, başka bir drive pedalını tubescreamer'a volume boost bağlamayı tercih ediyorum. Ama tabii ki, denemeden olmaz. Bir kulağın duymadığını diğeri duyabilir. ;)

Sevgiler...

gogostar demiş ki:
_SphinX_ demiş ki:
VE GERÇEKTEN BENİM İÇİN
www.digitech.com
www.zoom.co.jp
www.behringer.com
Tüm modeller buralarda var. Özelliklerine bak hepsinin, özelliği çok olanın artısı çoktur, expression pedal artıdır, drum machine artıdır, A/D ve D/A değerinn yüksek olması artıdır, ayakla kontrol edebilmek artıdır (Zoom ve Digitech), fiyatın yüksek olması eksidir... Yıllardır bu modeller hakkında yapılan yorumlar da buralarda var, hala neyi bulamıyorsunuz anlayamıyorum.
Bence ne istediğinizi bilmiyorsunuz, ihtiyaçlarınızı gözden geçirin... Ben saydığın aletlerin hiçbirisine 5 kuruş vermem. Çünkü hiç birisi benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor.
Umarım aydınlanmışsındır...
Hala dediğimi anlatamamışım
Kardeş senin verdiğin sitelerin hepsi ingilizce ben ingilizce bilmiyorum...
Sorularıma dikkatli baksaydın Daha kesin cevaplar vereebilirdin

zoomdan uzak dur çok eski aletler.digitechlerin sesleri dijital ama içinde sundukları fazla,vamp dersen sesleri daha gerçekçi ama yüksek gainli tonlarda biraz başarısız bunu dışardan bir pedal bağlıyarak giderirsin gibi,controlpedalında 2 düğme var bir ileri bir geri ama dışardan takma olduğu için alete basmıyorsun eserse bir ara daha büyük bir controller alırsın.Bence vamp2 geliştirmeye daha meyilli 2. elini bu sene yaz başı 200 ytlye bu siteden aldık,gene burdan arkadaşıma rp200'ü 250 ytlye aldım,bende şu an 505 2 kullanıyorum emektarımı.Bence vamp2.

Kardeş bende öyle düşündüm ve aldım VAMP2 yi Major Müzikten 298.25 YTL ye Aldım
YAni 150.15 EURO ya almış oldum
My Dükkandaki Fiyatı 245 Euro Yani 399.60 YTL İşte burda ki farkı anlayamıyorum ... O yüzden soruyorum V AMP2 nin
n Çin Malı olması durumu varmı varsa Majör müzik Satarmı Bilginiz varmı...
Vampın Özellikleri (Merak Edenler İçin Yoruma Açık):
- Birbirinden bağımsız 32 amfi modelleme ve 15 kabin simülasyonu.
- Yüksek kalitede 24-bit stereo çok efektli prosesör.
- Wah Wah ve reberb efektleri.
- Amfi modelleme ile tümleşik 3 band ekolayzer.
- Değişik uygulamalar için 5 yeni konfigrasyon.
- Efekt edilmiş ses, stereo çıkış ve stereo kulaklık çıkışından alınabilir. Ayrıca stereo line in vardır.
- Gerçek zamanlı kontrol, data alışverişi ve diğer parametreler için ayrıntılı MIDI kontrolü.
- Çift footswitch, AC adaptör ve taşıma çantası dahildir.

Şu Konuda da Kabin modelleme ve Amfi Simulasyonu ne dir diye bir sorum var teşekkürler... :D?

Abi Major müzikden sordum ucuz olmasının sebebi VAMP2 1 Ay öncesine kadar diğer müzik aleti satan firmalar tarafından türkiyeye kaçak yollarla geliyormuş şu an 1 aydır artık giriş normal yollardan Major Müzik sağlamış dolayısı ile daha ucuza satılıyormuş aynı olay ZOOM 505II içinde geçerliymiş fakat ellerinde kalmamış 1 aya kadar gelicekmiş...

Marshall,mesa boogie, fender gibi ünllü markaların amfilerinin similasyonları.Aslında bu alet direk amfiye bağlanmamalı çamur ses verir 2 preamp çakışınca ama kardeşimin marshall mg15cd de niyeyese bendeki uyduruk amfiye göre çok iyi ses verdi.YAlnız bu aleti kesinlekle powerampa bağlayın o zaman doğru düzgün ses alıyorsunuz direk kayıta falan gelmez.15 watlık bir return girişli amfi işinizi çözer.

juice demiş ki:
Selam arkadaşlar...Ben bir processör almayı düşünüyorum...Fakat bu processör içinde distortion tonları olmayacak...Bu processörlerin ismi dual reverb processör diye geçiyormuş...chorus,delay,compresor,phaser,tremolo vs...gibi efectlerin olduğu bir processör....Acaba bu processörleri nerede bulabilirim?Fiyataları hakkında bir bilgisi olan varmı?Ben 200-250 dolar gibi bir fiyat duymuştum.Foot Controller'mi kullanımı?Bu processörlerden kullanan,bilgisi olan varsa sevinirim...Saygılar...

Gogostar nickli arkadaşında belirttiği gibi rack processorler bu iş için çok daha uygun ve bende fiyat performans oranı sebebiyle "TC Electronics G-Major" tavsiye ediyorum size. Çok kaliteli bir alet...

Geri