Fender Jim Root Signature Strat Ve Tele Hakkında

G

GodsmacK

bir arkadasım bu gitarı almayı düşünüyor.hakkında bildikleriniz.düşündükleriniz avantaj ve dezavantajları paylaşırsanız cok sevinirim.teşekkürler.

Jim root a özel bi hayranlık beslemiyorsa yada ölümüne snipknot fanı değilse pek tavsiye etmem. he gitar kötümü değil yanlız parasına göre daha iyi örnekler mevcut. Gitarın avantajları emg manyetikleri ve alışılmışın dışında olan metal müzik için yapılmış telecaster. 2 bin küsür tl buna çok fazla. Jackson DK2S sustainiac ı tavsiye ederim aynı fiyat aralığında olduğu için. Hatta daha ucuz.

Tele modelini kullanmış biri olarak biraz bilgi vereyim...

Öncelikle söylemem gereken, Tele modelleri Meksikada üretilirken Strat kasa olanlar Amerikan üretimi oluyor. Teleler çok tuttu ve daha sonra Stratlar üretilmeye başlandı (tabi bunda gitaristin strat kullanmaya başlaması ya da gitarist ve marka arasında çıkar-kazanç ilişkisi de olabilir bilmiyorum) . Amerikan oldukları için de haliyle fiyatları daha yüksek :)

Ve zaten "sade" gitarlar oldukları için öyle işçilik farkı da aman aman yok.. belki fret işçiliğinde farkedebilir biraz bilmiyorum..

Nitro cila kullanılmış gitarlar bunlar özellikle gitaristin isteği üzerine.. yani genelde muadili olabilecek daha ucuz gitarlarda hep poli cila görülür. Kullandıkça kişiden kişiye farklılaşan görüntüde eskime yaşanır, tabi öyle 3-5 ayda olmaz o :) (zevk-renk meselesi tabi bu)

Bendeki modeli kasa olarak büyük ve (biraz da kalitesiz olabilir meksika üretimi sonuçta) maun olmasından ötürü 4.5 kiloydu. Afedersin öküz gibi ağırdı..

Sesine gelecek olursam da yine öküz gibiydi :) Muadili olabilecek ec-1000 ler, schecterler, ltd h serileriyle karşılaştırma yapılabilse çok güzel olurdu ama kişisel kanaatim onlardan daha iyiydi sound olarak. Çok dolgun ve hacimliydi az bir drive verilse bile.

Sade gitarlar dediğim gibi bunlar, görüntü olarak Fender ama alakası yok.. Yani değişik bir alternatif. Gitariste vurgunsun diye gidip alma bence ama yaptığın müziğe göre sıradışı bir görüntü ve sound olarak tatmin edici bir gitar istersen al derim. ;)

Aslında tam istediğim özellikler mevcut Jim Root Stratocaster'da, elemanı tanımam bilmem dinlemem ancak gitar basit, mat siyah rengi mevcut, 22 fret, abanoz klavye, hardtail... Emgler çıkarılıp yerine 2 tane BKP takılırsa bu gitar müthiş bir alet olur. Benim gibi standart akortta high gain çalanlar için ideal, köprüyü de hipshot ile değiştirdik mi bu iş tamamdır. Zion, Suhr ya da Charvel almak vardı aklımda, şimdi bu da eklendi, ebay fiyatı da makul, size hitap ediyorsa alın derim.

Godsmack en güzelini söylemiş , ölesiye bir hayranlığı yoksa B.C Rich , Jackson gibi gitarlar daha mantıklı olur. İlle de sert istiyorsa , zaten Strat alacaksa onun yerine Dean alsın .

Godsmack en güzelini söylemiş , ölesiye bir hayranlığı yoksa B.C Rich , Jackson gibi gitarlar daha mantıklı olur. İlle de sert istiyorsa , zaten Strat alacaksa onun yerine Dean alsın .

Strat USA ve fiyatı da uygun, USA B.C Rich, Dean, Jackson bayağı tuzlu olur. Fenderin fiyat aralığında Charvel ve Carvinler var. Ama para varsa B.C Rich Gunslinger da çok hoş olabilir :D

Abi stratocaster'ın fiyatı 3 milyar civarı olarak biliyorum ki zaten normal amerikan strat'ların fiyatları 2 milyardan başlıyor signature ise 3 milyardan aşağı değildir , ama bilmiyorum fiyatını .

Sert müzikte Dean candır . :D

Abi stratocaster'ın fiyatı 3 milyar civarı olarak biliyorum ki zaten normal amerikan strat'ların fiyatları 2 milyardan başlıyor signature ise 3 milyardan aşağı değildir , ama bilmiyorum fiyatını .

Sert müzikte Dean candır . :D

Jim Root Stratocaster 1100 Dolar, benim beğendiğim Dean'ler 1500 dolardan başlıyor.

sene 2012 adam 2000tl ye jim root telecaster almaya pahalı diyor. Ne kadar üzüldüğümü bir gösterebilsem... Şimdi fiyatı olmuş 9000tl. Neyse dolar ne zamana düşer acaba.
Dolar en son düştüğünde dünyada petrol krizi yaşanıyordu. Bu tarz bir kriz gerekli. Yalnız şuan doların bu tarz bir krizle düşmesi muhtemelen ekonomimizi daha da olumsuz etkiler.

Geri