Ran ve Akira Kurosawa

1985 yapımı üstat Kurosawa Shakespeare in Kral Lear eserini tarzınca ve bence mükemmel derce güsel yorumlamış ihanet - sadakat üzerine nefis bir film savaş sahnelerinin gerçekçiliği karşısında donup kaldım açıkcası kim ne derse desin sinema dilini üstat Kurosawa kadar güsel kullanabilen bir yönetmen yok eyer film i izleme şansı bulduysanız ne mutlu izleyemediyseniz ve mutalaka izlerim diyorsanız de bulut çekimlerine dikkatinizi çekerim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
atmosver deli dehşetti ya yane bir ara kaptırdım kendimi orda olsam falan :twisted:

bu japonların geleneklerine bağlılıkları öldürcek beni bu kadar olur yane...

yarında gene kurosawa dan yume (Rüyalar) ı izlicem bakalım nasıl

isterse katana +6 olsun ister scimitar +6 iste ninja to +6 o kadar sıçramamalı bence yani koca öküzler kesiliyor kurbanda sokaklarda ülke kültürü sağolsun o kadar kan sıçramıyor :)

Ağustos'ta Rapsodi diyorum, başka da bir şey demiyorum. Bu filmi önce izlemek, sonra da 'görmek' gerekiyor: batı apologizmini, bas bas bağıran sembolizm ile birleştirip, doğu-batı ayrımını, gelenekçi-yenilikçi farkını ve daha da önemlisi, insanların Hiroshima ve Nagazaki'den ne kadar ve nasıl etkilendiğini anlatan çok, ÇOK güzel bir filmdir.

Geri