Ran ve Akira Kurosawa

'Forum Meydanı' forumunda Genjuro tarafından 16 Şubat 2005 tarihinde açılan konu

1. 1985 yapımı üstat Kurosawa Shakespeare in Kral Lear eserini tarzınca ve bence mükemmel derce güsel yorumlamış ihanet - sadakat üzerine nefis bir film savaş sahnelerinin gerçekçiliği karşısında donup kaldım açıkcası kim ne derse desin sinema dilini üstat Kurosawa kadar güsel kullanabilen bir yönetmen yok eyer film i izleme şansı bulduysanız ne mutlu izleyemediyseniz ve mutalaka izlerim diyorsanız de bulut çekimlerine dikkatinizi çekerim

2. mtühiş atmosfer var filmde,savaş sahneleri şahane,hele bi kafa uçurma sahnesi vardır ki adamın rüyasına girer
    üstat işte ne söyleyim

3. atmosver deli dehşetti ya yane bir ara kaptırdım kendimi orda olsam falan :twisted:

bu japonların geleneklerine bağlılıkları öldürcek beni bu kadar olur yane...

yarında gene kurosawa dan yume (Rüyalar) ı izlicem bakalım nasıl

4. seven samurai ve rashomon da süperdir
    hepsi süperdir aslında

5. evet bayadir izlediim en iyi filmlerden biriydi yalnız kafa ucurma sahnesi biraz fazla sıcradı gibi geldi bana

6. katana o yapar ucurur da kaçırırda

musicleride ayrı bir güzel tam havaya sokuyo adamı

7. isterse katana +6 olsun ister scimitar +6 iste ninja to +6 o kadar sıçramamalı bence yani koca öküzler kesiliyor kurbanda sokaklarda ülke kültürü sağolsun o kadar kan sıçramıyor :)

8. Ağustos'ta Rapsodi diyorum, başka da bir şey demiyorum. Bu filmi önce izlemek, sonra da 'görmek' gerekiyor: batı apologizmini, bas bas bağıran sembolizm ile birleştirip, doğu-batı ayrımını, gelenekçi-yenilikçi farkını ve daha da önemlisi, insanların Hiroshima ve Nagazaki'den ne kadar ve nasıl etkilendiğini anlatan çok, ÇOK güzel bir filmdir.

Bu Sayfayı Paylaş