Cubase' De Problem!

#1
Selam arkadaşlar,
Cubase 5 kullanmaya başladım, roland'ın bi ses kartıyla kullanıyorum, modeli ua 25ex.
Ses kartını takıp cubasei açtıktan yaklaşık 2-3 dk sonra ses kartını tanımıyor, bi anda ses kesiliyor ve kayıt da yapılamıyor. Ses kartının üzerindeki ışıklar yansa bile sanırım aradaki bağlantı bi şekilde kopuyor, bu neden olabilir?
 
#2
usb kablosu olabilir.midi klavyemde aynı şeyi yaşadım ışıklar yanıyo ama belli bi süre sonra bağlantı kopuyodu kabloyu değiştirdim düzeldi.eski ses kartımda birde şöyle bi sorun yaşadım (m-audio mobile pre-usb) ses kartını takıp cubase'i açtıktan sonra 2-3 dk ses kartını tanımıyodu hata veriyodu 2-3 dk geçtikten sonra kendi kendine tanıtıyodu.bu sorunda driver'dan kaynaklanıyodu.eğer win 7 kullanıyosan buda bi sorun sebebi tabi..ses kartında bi sorun olduğunu düşünmüyorum.
 
#3
win7 64 bit kullanıyorum bu yüzden olabilir mi, bu arada sadece cubase de yapıyor, normal müzik dinlerken bilgisayardan bişey olmuyor
 
#4
ses kartının sitesinden güncel driver indir kur bide öyle dene.win7 64 bitte cubase fazla sorun çıkarır 32 bit kullanmanı tavsiye ederim.yinede büyük ihtimal işletim sisteminden kaynaklanıyor sorunun.
 
#6
Masaustunde stabil calisiyor, Cubase'de problem cikariyorsa, Crackli cubase kullanmandan dolayi da olabilir. Nihayetinde fonksiyonlarin hata olarak nereye vuracagini bilemezsin. Ses karti ayarlarini duzgun yaptin mi Cubase'den ? Yani her sey duzgun calisirken 3 dk sonra programin sesi mi kesiliyor ? Cakewalk UA-25 Ex ben de kullaniyorum. Cok basarili bir kart.
 

Üst