Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Lag'ın bu serideki en üst modeli olarak kabul edilen T-400'le ve dükkandaki diğer iki T-300'le saatlerce çalıp kıyaslayarak aldım.

Dostum şöyle bi' yazı yazmışsın,aralarındaki fark neydi senin gözüne çarpan,ben T-400'le ilgileniyorumda :) Gerçi sesleri elbet farklı olacak birisi sedir kapak diğeri sitka ladini.

Bu arada arkadaş gitar önerisi istemiş ama ufak tefek de olsa nasıl bi' gitar istediğine dair bilgi vermemiş :)

Dostum şöyle bi' yazı yazmışsın,aralarındaki fark neydi senin gözüne çarpan,ben T-400'le ilgileniyorumda :) Gerçi sesleri elbet farklı olacak birisi sedir kapak diğeri sitka ladini.

Bu arada arkadaş gitar önerisi istemiş ama ufak tefek de olsa nasıl bi' gitar istediğine dair bilgi vermemiş :)

öncelikle 400'ün sustaini hoşuma gitmedi, zaten dreadnought gitar alırken gözden çıkarılacak ilk mesele oyken, sustaini komple kaybetmek acayip can sıkıcı olduğundan 300'ün sustaini beni çekti.
bunun dışında 400 bana midleri yukarıda bir gitar gibi geldi. böyle konuşan gitarları sevmiyorum ben. 300 modeliyse daha dengeli, daha canlı bir alet.
sapları arasında da bana daha rahat gelen 300'dü.
son olarak, pırıl pırıl parlayan bir akustik gitardansa, mat ve oturaklı görünümü olan bir kasa daha şık duruyor. :)

öncelikle 400'ün sustaini hoşuma gitmedi, zaten dreadnought gitar alırken gözden çıkarılacak ilk mesele oyken, sustaini komple kaybetmek acayip can sıkıcı olduğundan 300'ün sustaini beni çekti.
bunun dışında 400 bana midleri yukarıda bir gitar gibi geldi. böyle konuşan gitarları sevmiyorum ben. 300 modeliyse daha dengeli, daha canlı bir alet.
sapları arasında da bana daha rahat gelen 300'dü.
son olarak, pırıl pırıl parlayan bir akustik gitardansa, mat ve oturaklı görünümü olan bir kasa daha şık duruyor. :)

Valla öyle bir yazmışsınız ki sanki T300 T400 ün üst modeli sanır gören :)
Zevk meselesi tabii yanlış anlamayın siz onu sevdiyseniz kimse bir şey diyemez ama sizdeki gitarlar da alt perdelere inmek zor olmuyor mu?

Valla öyle bir yazmışsınız ki sanki T300 T400 ün üst modeli sanır gören

Sanırım üst model değil,çünkü Avustralya ve Amerika sitesinde ikisi de aynı fiyat olarak gösteriliyor,zaten tek farkı birinin ön kapağı sedir diğerinin ladin,diğer her şey aynı. ( Bir de T400 HighGloss T300 French Satin olarak bitirilmiş )

Kesik kasa elektro akustik gitar istiyorum.amfisiz sesi de tatmin edici olmalı. 1000TL bütçe var işte :)

Valla öyle bir yazmışsınız ki sanki T300 T400 ün üst modeli sanır gören :)
Zevk meselesi tabii yanlış anlamayın siz onu sevdiyseniz kimse bir şey diyemez ama sizdeki gitarlar da alt perdelere inmek zor olmuyor mu?

tamamen zevk meselesi işte bu. t100 ve t200 serileri çok açık 300 ve 400 serisinin altında. ancak, bütçenizi yukarı çıkarttıysanız 300 ve 400 arasında kalmanız işten değil. tamamen kişisel zevklerinizle yapabileceğiniz tercihler. arada fiyat farkı da yok. benim anlattıklarım bana güzel. başkası çıkar der ki, 400 serisi 300'den daha keyifli... buna da hiçbir şey diyemeyiz. kullanılan malzeme de, işçilik de ortada çünkü...

Kesik kasa elektro akustik gitar istiyorum.amfisiz sesi de tatmin edici olmalı. 1000TL bütçe var işte :)

kesik kasa elektro akustik işte. 1000 TL bütçeye en uygun olabilecek gitarı sundum :)

Vidyodaki Lag'ın sesinin güzel olduğunu düşünmemizde parmak tekniğinin de payı var tabi, bi kaç yıldır ben de akustik gitarı p.i.m.a.yla çalmaya çalışıyorum, iki - üç tele aynı anda vurabildiğim için gitarın sesi daha kompleksmiş gibi geliyo.

Çin - Fransa olayına çok takılma bence, Amerika'da gitar yapan ustaların hepsinin kütüğüne mi baktık ki Çinli - Meksikalı olmadıklarını bilelim. Zaten de bu fiyatlardaki gitarların çoğu fabrikasyon, gitarı yapan makinanın yapım yeri önemli. :D

Bi de bunlar var.

http://www.georgelowden.com/

Yani Çin'de üretim yapmanın amacı zaten açıkca belli maliyeti düşürmek,oradaki fabrikaların içndeki makinaların diğer fabrikalardakiyle aynı yada iyi olmayacağı kanısında değilim :D fabrikasyon hepsinde var ama akustik de işçilik olan kısımda var baya :) Tutkalları sürerlerken başlarında olsaydım "iyice sürdün mü, iyi yapıştı mı o,iyi bak iyi,üfle üfle" falan derdim kesin :D:D

Geri