MP3 Player

Arkadaşlar yardımcı olun wolkmanım bozuldu yeni bişeyler alcam ama discman mi mp3çalar mı alacağımı bilmiyorum :LOL: arkadaşlarım discman en iyisi diyolar ama bilmiyorum ki napsam :?

Ya hangi mp3 playerda ses kalitesi en iyi ve hangisinde ses seviyesi(volume) en fazla. Sesi açıp kafa sallamak istiom ama az ses seviyesi yüzünden hep ses karışıyo ve hevesim gazım bitiyo.

Bende yeni bir mp3 calar alcam.. son zamanlarda ufak bir arastirma yaptim.. Eger dis görünüsüne önem verirseniz yeni QT-50P MP4 calarini tavsiye edebilirim..ama onunla sadece muzik dinlemiyorsunuz, resim göruntuleri var, kendi resimlerinizi ekliyorsunuz ayrica film izliyorsunuz..Bu modelin en güzel yönü icinde mp1,mp2,mp3,mp4,wav,wma gibi seceneklerin de bulunmasi..o zaman sadece mp3 sarkilarini kaydetmeniz gerekmiyor..(cünkü internetteki bazi sitelerde sadece mp3 bulunuyor, bazende wav..)..ayrica müzik kalitesi iyi... ve müzik setine de bagliyabilirsiniz..CD/kaset kullanmadan yüksek sesle adeta evinde insan konser verebilir=))) 8) :LOL:

Ama sadece mp3 calar isterseniz ve ses/müzik kalitesi 100% iyi olan birtane secerseniz duyduguma göre "blue diamond" mp3 calarlar en iyisiymis..
Ben sahsen "blue diamond"u tercih ederim..ister 125kB, ister 250kB ister 1GB alabilirsiniz..benim tavsiyem 1GB olanlar..=))

;)

Ben Sony'nin telefonundan alıcam. 2GBa kadar bellek kartı takılabiliyor. 2 MP'de kamerası var. Başka herbirşeyi de. Hem MP3 çalar, hem telefon, hem video gösterici, hem fotoğraf makinesi.. Daha ne?!

Tamam biraz(!) pahalı ama ;)

Creative Zen Micro..

2 hafta oldu alalı . Gayet memnunum.. 5 Gb yetiyor. Boyut olarak da gayet iyi. Ayrıca karanlıkta mavi ışığı müthiş görünüyor. Touch Pad e alışmak biraz zaman alıyor ama alışınca ipod un wheel inden daha rahat ettiğimi söylemeliyim..

Bence tek sorun kulaklığı. Ses kalitesi iyi olmasına rağmen biraz büyük benim kulaklarım için.. İyi bir Phillips/Sony kulaklık alarak bu sorunu aşabileceğimi düşünüyorum..

Türkiyedeki fiyatını bilmiyorum ama ben 170 $ a yurtdışından aldım.. Bu fiyata gayet iyi bir ürün ama 200-250$ den fazla etmez sanırım..

ben de 1 hafta önce "creative zen touch 40 gb" aldım. gayet memnunum, daha önce hiç denemem gerekmemişti ama burda, aletten ne kadar ses çıkıyor diye sorulduğunda bi deniyim dedim, getirdim 25e sesi, gayet de iyi çıktı ses bi de elime bagetleri alıp territory çaldım, (davul başında diil evde :) ) kulaklık da gayet iyi bence, ayrıca ben hepsiburada.com dan aldım aleti ve yanında uzaktan kumandası da hediye geldi, üstelik bu kumanda player a radyo ve ses kaydedici mikrofon ekliyor...kampanya vardı ama sanırım bitmiş... :(
neyse diyeceğim şu ki, büyük boyutlu, (5,10,20,40,...gb) bir player alırsanız, yanınızda büyük boyutlu bir de harddisk taşırsınız, benim player da şimdi arkadasıma gidersem vermem gereken büssürü sey kayıtlı mesela, ama hala bos yer var... ;)
ben zen touch tavsiye ederim arkadaşlar, paketten çıkan kılıfa koyun, belinize de takın, atın kendinizi sokağa... :D

arkadaslar anlamadigim bir sey sormak istiyorum

simdi sd/mmc girisi bulunan yeni bir mp3 player alicam fakat kafam karisti

8425922_Kingston_SD_1GB.jpg

1.si elimde bu hafizi kartindan var. dijital makinemde kullaniyorum, bunu 256 mb lik bir mp3 playerda kullanabilir miyim?? bu kart uyuyor mu ona? ve ekleyince 1256 mb hafiza mi elde etmis oluyorum?

cunku okudugum bir yoruma gore belli bir noktaya kadar artirilabiliyormus bu sd/mmc kart girisi bulunan mp3 playerlar

2.sibu karti kullanaraktan muzik dinlerken enerji sarfiyati artiyor mu?? pil omru kisalir mi yani?

:?

iPod diyorum başka birşey demiyorum.Ses kalitesi en iyi cihaz bence...Kullanımı falan da güzel...

Discman almak artık pek iyi bir fikir değil,o kadar CD ile dolaşmak kasar,ayrıyetten sallanmalardan etkilenebiliyorlar.Benim eski discman tam delirtme aletiydi.CD beğenmezdi,istediğini çalardı,takılırdı bir de Sony'di bula bula en dandiğini buldum galiba...Discman mi mp3 player mi diyenlere hiç düşünmeden mp3 player diyorum.

Creative'in ses kalitesini iPod'a göre yetersiz bulmuştum ben ama yeni çıkanları dinlemedim fark var mı?

Reeve demiş ki:
arkadaslar anlamadigim bir sey sormak istiyorum

simdi sd/mmc girisi bulunan yeni bir mp3 player alicam fakat kafam karisti

1.si elimde bu hafizi kartindan var. dijital makinemde kullaniyorum, bunu 256 mb lik bir mp3 playerda kullanabilir miyim?? bu kart uyuyor mu ona? ve ekleyince 1256 mb hafiza mi elde etmis oluyorum?

cunku okudugum bir yoruma gore belli bir noktaya kadar artirilabiliyormus bu sd/mmc kart girisi bulunan mp3 playerlar

2.sibu karti kullanaraktan muzik dinlerken enerji sarfiyati artiyor mu?? pil omru kisalir mi yani?

:?

Creative'in böyle SD takılan 256lık bir modeli vardı.Limit varsa,kullanım kılavuzunda belirtilir.Her cihazda var mı bilmiyorum!

2 kart enerji sarfiyatını arttırabilir,çünkü normalde kendi belleği akım çekerken SD kartta belli bir akım çekmeye başlayacak,pil süresinin kısalması normal olur...

Reeve demiş ki:

Bu mp3 çalarına göre değişiyor. Çünkü her mp3 çalar markası 1gb SD kartını desteklemiyor. Özellikle Minton mp3 çalarlarında sorun çıktığını duydum. Senin mp3 çalarının, bu kapasitedeki SD kartını destekleyip desteklemediğini araştırmadan alma derim. Bu şekilde sorun yaşayan arkadaşım vardı, çalışmayınca SD kartını satmak zorunda kaldı.

Reeve demiş ki:
Büyük ihtimalle desteklememesindendir.

Reeve demiş ki:
Bir arkadaşım 256mb hafızalı Creative C100 mp3 çalarını 512mb hafızalı Sandisk SD kartı ile kullanıyor. Pil ömründe çok önemli olmasa da bir azalma olduğunu söylemişti.

kingofloss__ demiş ki:
2 kart enerji sarfiyatını arttırabilir,çünkü normalde kendi belleği akım çekerken SD kartta belli bir akım çekmeye başlayacak,pil süresinin kısalması normal olur.
kingofloss__'a katılıyorum.

Bende 1gb kapasiteli Creative tx-fm mp3 çalar var. Fiyatına göre hafızası düşük görünse de ses kaydı özelliği, radyosu ve küçük boyutu buna değer. Pille çalışıyor olması özellikle uzun yolculuklarda bataryam bitti diye uğraşmamanızı sağlıyor. Yeni pili takıp dinlemeye devam ediyorsunuz. Ayrıca 700mb civarındaki film dosyalarını aktarmak için en az 1gb'lık hafızaya ihtiyacınız var. Hatta yurtdışından getirtebilirseniz alabileceğiniz en iyi mp3 çalar olur diyebilirim.

Bende sony network 1GB var. Ses kalitesi oldukça iyi, usb şarjlı, sürekli dinlenilmediği sürece 4-5 gün gidiyor ama çok yüksek ses vermiyor. Şahsen Sony'nin bunu bilinçli olarak tasarladığını düşünüyorum. Ses, çevreden gelen sesleri duymayacak kadar yüksek fakat The-Unforgiven'ın istediği seviyede değil. Bence ilerki yaşlarda ciddi boyutlarda sağırlığa neden olacağı düşünülürse, çok yüksek sesli bir mp3 çalar alınmamalı...

Aslında ihtiyaç türüne göre seçmek daha uygun.
Elinizin altında hergün kullanabileceğiniz bir bilgisayar hatta laptop varsa USB den şarj edilebilen ve küçük hafızalı mp3 çalarlar oldukça makul bir seçim olur.

Ancak elinizde başka bir araç yoksa, ya da mesela yurtta kalıyorsanız yüksek kapasiteli ve prizden şarjlı türleri tavsiye ederim. Kalem pilli olanları kullanırsanız şarjlı pil alırsınız.

Elimde Minton USB şarjlı 256 MB kartsız mp3çalar var. Dizüstü de olunca malum ipod gereksiz kalıyor. Günlük olarak 50~80 arası müzik yükleyip değiştiriyorum. Dediğim gibi çok dikkat edin her zaman yüksek kapasite tatmin etmez. Sonra elimin altında com varken neden bu parayı döktüm diye pişmanlık duyanlar var.

arkadaşlar elimde sony mp3, çalar var 256 mb ses kalitesi muhteşem 90 milyona almak isteyen olursa mail atsın özellikjleri fm radyo,7 ayrı renk seçeneği duracell ince pil ile 10-12 saate varan çalışma gücü,ses kayıt ,wma waw dosyalarını çalabilme özelliğinede sahip..

Eğer almayı dusunen varsa Philips GoGear öneririm. Bende 1 GB var ve cok memnunum. Dosyalayıp yukardan asagıya inerek istediğiniz parcayı anında buluyosunuz. Önceleri sadece Teknosa da vardı ama artık gittikce yayılıyor. Yanında bi de sarj cihazı aldım tam oldu. Ses kalitesi de guzel ve berrak. Fiyatı da cok uygun.

Geri