Metal Fırtına

Şu Çılgın Türkler bir roman niteliği zaten taşımıyor. Hatta bir ders kitabı bile diyebileceğin kadar üslup ve Tarihi değer açısından farklı Metal Fırtına ile karşılaştırmak bence çok ama çok yanlış. Tesellim; ne okuma alışkanlığının edinilebilmesi için ne de Mehmetçik Vakfı'na yapılan bağışları teşvik etmek için ne de başka bir milli amaç için bu tür kitaplara muhtaç olmamamız. Demişsin keşke senin kadar pozitif yaklaşabilseydim. Fakat bu malesef böyle değil. Korsana tamamen karşı olmama rağmen korsan kitap satışlarını neredeyse destekler durumdayım. Başka türlü kitap okumak tamamen lüks 46 ytl para verebilecek durumda olan öğrenci yada yetişkin malesef ülkemizde yok denecek kadar az. Bu durumda orjinal yazılarda olan azlık bence çok normal. Kütüphane desek İstanbul gibi bir kentte yaşama rağmen haşk kütüphanelerinde okuyabileceğim herhangi bir kitap bulunmuyor. Benimse tercihim 2.elden yana yada olmadı korsana mecburen yöneliyorsun. Önceki mesajımda anlatmak istediğim en azından kitap okumanın zevkine varabilen ( kitabın unsurları edebi açıdan zayıf olsada ) bu kadar ağır eleştilmesine karşıyım. Kitap diğer kitapların pahasına göre çok cüzzi yani korsanla nerdeyse aynı parada satılan ve okuyucu ( az okuyanlar) ilgisini çekebilecek durumda. Edebi açıdan tüm eleştirileri saygıyla karşılamam gerekiyor. Tamamen haklısınız. Kurgu konusunda aşırıya kaçılmış genede kurgu olduğu için pek ses etmiyorum. Yazarın hayal gücü bu kadarmış.

kitap akıcıydı.ve cidden çok dikkat çeken bir kitap.özellikle ilk çıktığında herkesin elinde vardı birtane.bide birgün otobüse bi bindim en az 10 kişi METAL FIRTINA okuyordu.benimde kitap hoşuma gitti ama bazı şeyler çok abartılmış.

kitaptaki şampiyonu belirleyecek son hafta maçlarının amerikan işgali nedeniyle iptal olması üzerine sinirlenen üç büyüklerin taraftarlarının formalarını giyip ellerine keleş almaları ve direnişe geçmeleri çok orjinal bir fikirdi

Üç kitabıda okudum.Bence para verilmez bu kitaba.Askeri konular tam bir fiyasko.Adamlar iki gün içinde hava kuvvetlerimizi yok ediyorlar saçma.Sadece 300 tane f-16 diğerleri ile birlikte 500ü bulan büyük bir hava gücü ve 20000'e yakın tank ve zırhlı kuvvetleri.Piyade gücümüz ise 750000
natonun üçte biri.Askeri sanayimiz mükemmel.Yakın zamanda mtu(Müşterek taarruz uçağı) yani geleceğim savaş uçağı elimizde olacak.
Askeri gücümüz hafife alınamıyacak kadar iyidir.Kitap bu gücümüzü yerlerde seriyor.Bence 3.Dünya Savaşı daha güzeldi.Hiç olmazsa onda daha gerçekçiydi...

Zaten olma ihtimali cok uzak seyleri yazdigi için millete ilginc geldi kitap.Ben onun bi baska versiyonunuda okumustum Turkler beyaz sarayi alip beyaz sarayda çiköfte yapıolardi :)))) bnce o kitap daha iyiydi :D en azindan kazanan biziz orda :)

Geri