Aktif Pasif Volume Pedal Farkı

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda halilpazarlama tarafından 4 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. Harbi bende merak ediyorum, hep şu Ernie Ball'lara sulandım ama o fark nedir çözemediğim için girişmedim.
   
 2. Akılma aktif/pasif manyetikli gitarlar için ayrımı geliyor ama, doğru mu acaba?
   
 3. aktifte sanırım preamp gibi bir devre bulunuyor. yani sesi inputtan gelenden daha fazla yükseltiyor. pasif aletlerde ses çıkışı düşük olduğu için daha yükseltmeye yarıyor olabilir.pasif olan ise sesi sadece düşürmeye yarıyor olabilir sıradan bir exp pedal gibi. ama emin de eğilim :)
   
 4. Pasif büyük ihtimalle öyle, aktifin açıklamasında da dediğin gibi bende bir zımbırtı var sesi yükselten diye okudum. Kullanan bilen gelse de anlasak. Ben Morley Alligator ve FV500L kullandım, sanırım ikisi de pasifti. Öyle ses yükseltmiyorlardı çünkü.
   
 5. http://turkrock.com/threads/6202/

  Gitarın üzerinde bulunan bi potun pedalı ne kadar çile olabiliyo bilmeyene... :D

  Gitar amfilerindeki low high gibi aktif - pasif manyetikli gitarla alakalı bunlar, pedallardan önce mi sonra mı kullanılacağını etkiliyo...
   
 6. yani genel olarak soundu düşürüp yükseltmek için hangisini almalıyız.herhangi bir pedala etki etsin diye kullanmazsak.
   
 7. Aktif-pasif olayını bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla düşük ve yüksek empedans şeklinde iki tip volume pedalı oluyor, kullanım yeri ve amacına göre seçmek lazım... Line level cihazlar arasında, keyboard, gitar - pedal, hatta amfilerin fx loop'unda bile kullanılıyor volume pedallar.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş