Amfi Seçimi.. Yardım!

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda cevoruzgar tarafından 6 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. merhaba arkadaşlar. elektro gitarım için evde kullanacağım taşınması kolay bir amfi almak istiyorum. bunun için roland micro cube ile line 6 micro spider arasında kaldım. hangisi daha iyi? yardımcı olursanız sevinirim.

2. upp

3. Arkadaşım al birini vur ötekine nerdeyse birbirinin aynısı iki amfi fiyatına kadar hemde arada kalcak bişey yok.

4. biraz daha para biriktirip 12" hoparlöre sahip bir amfi almanı tavsiye ederim. Çünkü saydığnı amfilerde bir hafta sonra çıkan ses sinek vızıltısı sesini aratmayacak. Bu tür amfiler insanın yeteneğini de köreltir. o yüzden daha hacimli sese sahip amfilere yönelmeni tavsiye ederim.

cevoruzgar bunu beğendi.
  5. marka,model?

6. Bunlar hoş pratik egzersiz amfileri ya da yazlığa filan giderken kolayca taşımak için olur ama gitar tadı almak için hiçbir kriter belirtmemişsin ama (fiyat...) Marshall 20-30 watt civarı birşeylerle araştırmaya başlayabilirsin mesela. Ya da micro değil de normal Cube serisine bak en azından....

7. 15 watt marshall mg serisi en rahatı.

8. benim okulumda şahane bi müzik odası var.bi sürü de amfi var. bu odayı sık sık kullanıyorum o yüzden pahalı bi amfiyi gerek görmüyorum.evde çalışırken kullanabileceğim ve kursa giderken yanımda götürebileceğim iki modelden söz ettim. bu ikisi hakkında görüş belirtirseniz sevinirim..

9. vox ac1 rhythmVOX a bakmanı öneririm taşınması çok kolay, sert tonlarda çalmıyorsan, götüreyim getireyim, kaliteli bir şey olsun da diyorsan değerlendirmen gereken bir alternatif diye düşünüyorum. ayrıca batarya ile de çalışabiliyor. ilginç bir ürün. bir bak belki kafana yatar. onun haricinde yine biraz büyük ama gayet kaliteli seslere ve fazlaca simülasyona sahip vox valvetronix+ vt20+ ta işine gelebilir.

10. fiyatları ne kadar acaba nerden temin edebilirim

11. İkisi arasında pek fark yok, ama Micro Cube satarken kolay satılan bir amfi. Ben onu tercih ederdim.

12. dostum vox vt40+ diyorum. yarı lambalı bir amfi olmakla beraber, üzerinde çok çok iyi efektler var + vox un bir sürü amfisinin simulatörü var ve çok başarılılar. öğrencime gitar ve amfi alırken onu seçmiştim. araştırmanı tavsiye ederim.

13. bluecaster benim dediğimde vox vt20+ taşınması çok daha rahat olur diye. gerçekten çok güzel simülasyonlar var üzerinde.

14. evet dostum çok başarılı bence de efektleri de dahil.. 40 wat dememin sebebi ise tamamen almışken iyisini almak ve bir kere almak ilkesinden dolayı. yoksa vt20+ sı da ufaklık olarak çok başarılı.

Bu Sayfayı Paylaş