Constantine

silent_guitar demiş ki:
rei:hellblazer'ın ne olduğunu bile bilmiyorum ancak pek sıkıntı çektiğimi söyleyemeyeceğim!
zaten filmin çekilme amaçlarından biri de insanların hellblazer'ı merak etmelerini sağlamak, ayrıca her zaman filmi çekilen bir şeyin okunması taraftarıyım(bakınız:lotr).

rei demiş ki:
silent_guitar demiş ki:
rei:hellblazer'ın ne olduğunu bile bilmiyorum ancak pek sıkıntı çektiğimi söyleyemeyeceğim!
zaten filmin çekilme amaçlarından biri de insanların hellblazer'ı merak etmelerini sağlamak, ayrıca her zaman filmi çekilen bir şeyin okunması taraftarıyım(bakınız:lotr).

bence önce okunmalı sonra izlenmeli,senaryoyu okuyup izlemek gibi bir şey bu!
aslında en iyisi okuduysan izlememek,çünkü olayların orjinalini okuduktan sonra yapılan uyarlama beni her zaman hayal kırıklığına uğratmıştır.gelişen olaylar,hikâyeler kafanda nasıl canlandıysa öyle kalsın!çok daha iyidir ;)

saygılar...

bush2un vokalistini Balthazar rolünde görünce ufak bir şok yaşadım. Ve bu arada constantine kulübe ilk girdiğinde çalan müzik kimin??? Öğrenmem lazım. Bilen varsa yazsın lütfen.ben bush'tan şüphelendim ama sanırım Balthazar etkisi yüzünden çağrışım yaptı sadece :fikrimvar

silent_guitar demiş ki:
rei demiş ki:
silent_guitar demiş ki:

bence önce okunmalı sonra izlenmeli,senaryoyu okuyup izlemek gibi bir şey bu!
aslında en iyisi okuduysan izlememek,çünkü olayların orjinalini okuduktan sonra yapılan uyarlama beni her zaman hayal kırıklığına uğratmıştır.gelişen olaylar,hikâyeler kafanda nasıl canlandıysa öyle kalsın!çok daha iyidir ;)

saygılar...

tabii ki de katılıyorum, demek istediğim önceden okunmuş olması gerektiğiydi zaten!!! hellboy'daki gibi, çizgi romandan sonra ne umutlarla gittiğim film hiç tatmin etmemişti beni( bakınız:lotr).

RunRabbitRun demiş ki:
bush2un vokalistini Balthazar rolünde görünce ufak bir şok yaşadım. Ve bu arada constantine kulübe ilk girdiğinde çalan müzik kimin??? Öğrenmem lazım. Bilen varsa yazsın lütfen.ben bush'tan şüphelendim ama sanırım Balthazar etkisi yüzünden çağrışım yaptı sadece :fikrimvar
a perferct circle'ın bi şarkısı ama adını çıkaramayacam..

Merhaba,

Filmi izledim pek birşeyde anlamadım doğrusu.
Genelde böyle filmlerde alt yazı okumak algıda boşluk oluyor.
Alt yazı mı okunur, sahneler mi izlenir.
Fransa 'da, Almanya 'da böyle bir işkence yok.
Adamlar kendi dilinde seslendirmesini yapıyorlar.
Bizde hem kolaya kaçma, hemde orijinal olsun hevesinden yanlış bir uygulama.
Zaten bu alt yazı sağırlar okusun diye değilmidir?

Hoşçakalın

Fİlmin çılgınlar gibi Holiwood koktuğu doğru. Ama, yine de beğendim :)
Öncelikle birkaç iblis efekti hariç efektler çok başarılıydı (Özellikle cehenneme geçiş sahneleri). Onun dışında Hristiyan miti güzel işlenmiş. Kurgu biraz alakasızdı ama olsun hoş filmdi yinede pişman değilim, olmıcam da :)

isteyen altyazılı seyreder isteyen altyazısız altyazı sağırlar falan için olduğu kadar herşeyin orjinaline değer verenler içinde önemlidir liar liar(yalancı yalancı) filmini türkçe olarak izleyince filmi kötü bulanlar ingilizce izleyince nedense çok başarılı bulabiliyorlar

CorvusTheHeretic demiş ki:
isteyen altyazılı seyreder isteyen altyazısız altyazı sağırlar falan için olduğu kadar herşeyin orjinaline değer verenler içinde önemlidir liar liar(yalancı yalancı) filmini türkçe olarak izleyince filmi kötü bulanlar ingilizce izleyince nedense çok başarılı bulabiliyorlar

slm,

Tam Hollywood filmi, Kaçımız Los Angeles 'ta bulundu.
Sanki herkes çok iyi ingilizce biliyor
İyi ingilizce bilenlerin azınlıkta olduğunu düşünüyorum.
İsteyen Dvd 'sini alır orinjinalini orada izlesin. Meraklısına.
Mükemmel ingilizcesi varsa parasıda vardır.
Jim Carry için ayrıcalık olmaz.
Artık sinemalarda kulaklık verilmeli.
Effektler salondan.
Sözler kulaklıktan.
Bilmem olur mu?

Hoşçakalın

Geri