Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Cavit'i uzaktan tanırım. Oturup sohbet etmedik ama arada öm'leştik :D Muhabbeti samimi, iyi birine benziyor. Geçmiş olsun diyorum öncelikle.

Bu olayla birlikte şuna dikkat çekmek istedim. Bir alet satışa çıkarıldığında onunla ilgili en ufak noktayı bile ilanda belirtmek gerek. Burada alım-satım yapan bir çok kişi tanıyorum ve bazen adamlar satışına engel olabilir diye sattığı üründeki bir olumsuzluğu belirtmek istemiyor. Böyle yapan bir arkadaş gördüğümde onun ilanına laf atma gereği duyuyorum. Bu sefer de ben kötü adam oluyorum, onun ilanını baltalamışım sanki. :?

Nick, ilan ismi vermeden bir örnek vermek istiyorum. Geçenlerde bir abim piyasada pek bulunmayan güzel bir aleti satılığa çıkardı. Ben de ilanı görünce kendisiyle msn'den sohbet edeyim dedim. Aletle ilgili konuşurken "Geçenlerde aleti bağladım ama çalışmadı. Almak isteyen kişiye aleti tamire verip işi bittikten sonra vericem" dedi. Yahu madem aletin böyle bir durumu var neden ilanda belirtmiyorsun :? Bu sohbetten sanırım 2 gün sonra aletin aslında sorunu olmadığını, kendisinin bir bağlantı hatası yaptığını öğrendim ve o aleti alacak kişi adına sevindim. Ama ya kendi hatası olmasa ve alet gerçekten bozuk olsaydı? Bu şekilde satmaya çalışacaktı :?

Burada çoğumuz öğrenci ve boğazından keserek biriktirdiği paralarla aletleri alıyor(damlaya damlaya göl olur :) ). Böyle cefa çektikten sonra aldığımız alette sorun çıkarsa o satıcı varya kan kusar, başka bişey demiyorum...

01 demiş ki:
... bu günlerde bu tip olaylar gerçekten çok arttı,site yönetimide olaylara seyirci kalınca iş çığrından çıktı.

Bunu direk hakaret kabul ederim ve böyle düşünen başka insanlar da varsa şu siteye verdiğim tüm emeklere yazıklar olsun...

Ne bekliyorsunuz, sorunlu bir alış veriş olursa mağdur tarafın parasını biz mi verelim?Ya da alıcıyla satıcının arasında aracılık mı yapalım?Şu sözü hangi akla hizmet yazdınız bilmiyorum.

Kendi adıma üstüme vazife olmayan bir çok konuda bile buradaki insanlara yardımcı oluyorum.Her gün gelen özel mesajlarda görevimle alakası olmayan sorulara cevap veriyorum, sorunlara çözüm üretmeye çalışıyorum.Yeri geliyor bana sorulan sorularda kimi üyelere deyim yerindeyse kefil oluyorum.Sorun çıkan olaylarda tarafların birinden talep gelirse karşılıklı irtibata geçiyorum, yine üzerime vazife olmadığı halde tavsiyeler veriyorum.Çok değil, bu başlığın bulunduğu sayfadan 3-4 sayfa geriye bakın demek istediğimi anlarsınız.

Şunu kimse unutmasın ki turkrock.com/alımsatım bölümü alıcı ve satıcı insanların iletişimini sağlamak için kuruan bir alan.Burda kimsenin işine karışamayız, ancak forumun daha düzenli işlemesini sağlamak için bir takım kuralları uygularız.Bana gelen "... nickli şahıs nasıl biridir hocam, alış veriş yapacağım da güvenebilir miyim bilmiyorum" gibi sorulara bile objektif yaklaşarak cevap veriyosam yine bu site için yapıyorum.Tabi hala suç yöneticilere atılıyorsa ortada yanlış bir şeyler var...

Hellhound demiş ki:
01 demiş ki:
... bu günlerde bu tip olaylar gerçekten çok arttı,site yönetimide olaylara seyirci kalınca iş çığrından çıktı.

Bunu direk hakaret kabul ederim ve böyle düşünen başka insanlar da varsa şu siteye verdiğim tüm emeklere yazıklar olsun...

Ne bekliyorsunuz, sorunlu bir alış veriş olursa mağdur tarafın parasını biz mi verelim?Ya da alıcıyla satıcının arasında aracılık mı yapalım?Şu sözü hangi akla hizmet yazdınız bilmiyorum.

Kendi adıma üstüme vazife olmayan bir çok konuda bile buradaki insanlara yardımcı oluyorum.Her gün gelen özel mesajlarda görevimle alakası olmayan sorulara cevap veriyorum, sorunlara çözüm üretmeye çalışıyorum.Yeri geliyor bana sorulan sorularda kimi üyelere deyim yerindeyse kefil oluyorum.Sorun çıkan olaylarda tarafların birinden talep gelirse karşılıklı irtibata geçiyorum, yine üzerime vazife olmadığı halde tavsiyeler veriyorum.Çok değil, bu başlığın bulunduğu sayfadan 3-4 sayfa geriye bakın demek istediğimi anlarsınız.

Şunu kimse unutmasın ki turkrock.com/alımsatım bölümü alıcı ve satıcı insanların iletişimini sağlamak için kuruan bir alan.Burda kimsenin işine karışamayız, ancak forumun daha düzenli işlemesini sağlamak için bir takım kuralları uygularız.Bana gelen "... nickli şahıs nasıl biridir hocam, alış veriş yapacağım da güvenebilir miyim bilmiyorum" gibi sorulara bile objektif yaklaşarak cevap veriyosam yine bu site için yapıyorum.Tabi hala suç yöneticilere atılıyorsa ortada yanlış bir şeyler var...

İşte ben bu yüzden,yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebileceğimi düşündüğüm için bir çok kez yazmak zorunda olduğum şeyleri yazmıyorum bu sitede :)

Benim yazdıklarımın seninle alakası yok,bu sitede kaç yıldan beri gelmiş geçmiş bütün Alım-Satım moderatorlerinden hep memnun kalmışımdır.Bunu kendine yorumlaman beni üzdü açıkçası.

Benim sözüm dahada yukarıdakilere :) Çünkü bir moderatörün yapabileceği pekde bir şey yok bu tip olaylarda.Nasıl bir çözüm bulunur bilemiyorum ama bu kadar mide bulandırıcı olay varken birilerinin sadece üyeyi siteden uzaklaştırarak çözüm bulduğunu sanması gerçekten çok komik.

Ayrıca sarfettiğim sözler bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiyse,kırıcı olduysam özür dilerim.

Bu foruma yazdığım son mesaj...

üyelik iptali gibi bir işlem olmadığı için bundan sonra foruma girmeyeceğim..

Çoğunuzdan yaşça büyük bir insan olarak size tavsiyem hayatta kendi gözünüzle görmediğiniz duymadığınız hiçbir şeye inanmayın..

Cavit ve Gökhan, geçmiş olsun her ikinizede. Bence "talihsiz" bir olay yaşanmış. Olayı görmediğim için sadece bu bölümde yazılanları görebildiğim için bunu söylemekle yetiniyorum. Her iki üye ilede muhabbetim, Gökhan (Oramiral) ilede alışverişim oldu.

Cavit muhabbetlerimizde çok açıksözlü bir arkadaştı ve bir ekipmanıma talip olmuştu. Alıp almayacağını garanti edememişti, istersen ayırayım dediğimde pedalı çok istemesine rağmen "ya karşılayamazsam söylediğim tarihte" diye düşünerek beni mağdur bırakmamak için bu önerimi reddetmişti. Ben buna rağmen pedal için o dönemde bir teklif gelseydi bekletecektim, cavit'in durumunun tam olarak belli olana kadar satmayacaktım. Bu şartlar altında Cavit gayet düşünceli bir tavırla hemen iki gün sonra alamayacağını, ekonomik olarak pek rahat olamadığını bildirmişti. Bu sayedede benim saygımı kazanmıştı.

Gökhan, yaptığımız alışverişte gayet sabırlıydı, SD-1 satmıştım, parayı yatırmıştı bende bir kaç saat sonra pedalı kargoya vermiştim. Ptt havale ücretini bana ödetmişti, havaleyi hesaba katmadığını, elinde o kadar para olduğunu söyleyerek bende eyvallah demiştim. Bunun kötü niyetten veya üç kuruşa tenezzül etmekten kaynaklandığını düşünmemekteyim. Belki biraz ihmalkarlık. Çünkü bu forumda çokta kişiyle alışverişi var, gerçekten uygun fiyatlara güzel ekipmanlar sattığı olmuştur, onunla alışveriş yapıp çok memnun kalanlarda olmuştur. Bunun dışında memnuniyetsiz olanlarda.

Hatırladığım kadarıyla Woddy(yanlış hatırlamıyorumdur umarım) ilede böyle sorunlu bir alışverişi olmuştu. Benim onunla yapılan alışverişlerde sorunlar varsa kaynağı olarak gördüğüm şey (azda olsa karşılıklı) ihmalkarlık. Enine boyuna bir konuyu tartışıp bütün bilgileri istemediğinizde o bölümler açıkta kalıyor ve Oramiral arkadaşımızda anladığım kadarıyla o bölüm hakkında karşıdaki sormadığına göre sakıncası yok diyerek kendi çıkarlarını ön plana alıyor. "aletin kozmetik yada işlevsel sorunu yok dedim parçası eksik demedim" cümlesi bunu biraz olsun gösteriyor. Çünkü buradan şu anlamda çıkıyor. "Sormadınki söyleyeyim." Yinede alet üzerinde yaptığı değişiklik madem kendisini çok rahat ettiriyordu, Cavit'e şunun sonucunda şu şu değişikliği yaptım diye bilgilendirmesi gerekirdi diye düşünüyorum.Eğer bu cümleyi sarfetmediyse oramiral ya da yanlış anlaşıldıysa kendisinden özür dilemek borcumdur, ama şu an durum onu gösteriyor.

Cavit'in sinirinide anlayabiliyorum, sonuçta mesaj attığında oramiral açıklama yapmak için madem uygun değildi bunun için akşamı beklemesi gerektiğini kısaca mesaj atabilirdi. Cavit'in o kadar saat boyunca çileden çıkması normaldir. Sadece Cavit bebeği işe karıştırmasaymış çok iyi olurmuş.

Yeteri kadar tarafsız olmaya çalıştım, sonuçta tek taraf gerekli düzeyde açıklama yaptı. Forumda bir daha bu tür anlaşmazlıkların ve sorunların çıkmaması dileğiyle...

Oramiral demiş ki:
Bu foruma yazdığım son mesaj...

üyelik iptali gibi bir işlem olmadığı için bundan sonra foruma girmeyeceğim..

Çoğunuzdan yaşça büyük bir insan olarak size tavsiyem hayatta kendi gözünüzle görmediğiniz duymadığınız hiçbir şeye inanmayın..

bundan sonra burada satış yapmanın mümkün olmadığını bildiğin için yaptın bunu.senin gibilerin foyası ortaya cıkınca böyle yaparlar.yöneticilerden ricam ipsini bloklasınlar bu arkadaşın.Kendisi yeni bir nick alıp yaşından başından utanmayıp insanları kandırmaya devam edebilir.dikkatli olun karsınıza cıkarsa.

bundan sonra tanımadığınız kimseye güvenmeyin.satışları aracı ile yapmaya calışın.yada sitede birçok insanın saygısını kazanmayı becerebilmiş insanlardan iyi niyet bekleyin.bakın oramiral yaşlı başlı adam ama bu işler yaşa bakmıyor.insnaın hamurunda varsa 50 60 yasındada aynı 15 20 de de.

erginn'in söylediği gibi bende gitarımı sattığımda para iadesi yaparım eğer içine sinmezse demiştim ve önemli bir şey olmadığını düşündüğümden dolayı farketmediğim bir pürüzden dolayı gitarımı geri almıştım, para iadesi yapmıştım. Şu an o gitarı zor durumda olduğum için yok pahasına satıyorum. Sonuçta güven işi olduğu için burası Oramiral'in biraz daha alttan alması gerektiğini düşünmekteyim. yine erginn'in dediği gibi msn yazışmaları ve karşılıklı mesajlaşmaların buraya olduğu gibi dökülmesi bu olayı çözer.

CAVO
arkadaşım sana mesaj attım bir cevap vermeni beklerdim.üç kuruş için insanları kandırmayı ve sonra arkanı dönmeyi çok iyi beceriyorsun.bu nasıl insanlıktır.cevap bekliyorum
------------------------------------------------------------------------------------
ORAMİRAL
bak güzel kardeşim..

saat şu an 22.23..eve yaklaşık 45 dk önce geldim işten..ve şu an 8 aylık olan oğlum henüz yeni uyudu ve bilgisayarın başına geçme şansım oldu...

sen beni ne kadar tanıyorsun ki bana üç kuruş için adam kandıran falan gibi hakaretler ediyorsun??sen kim olduğunu sanıyorsun?insanları kendin gibi mi zannediyorsun?

üç kuruşluk lafını bu kadar kolay ağzına aldığına göre üç kuruşluk adamsın...

birincisi aletin çalışmasında herhangi bir sorun yok..switch falan da ağrızalı değil..üst kapağı düşmüş ama fonsiynel olarak eksiği yok..kozmetik olarak ta temiz olduğunu belirtmiştim..ilanda belirttiğimin dışında bir durum yok ortada yani..bilip bilmeden kalkıp adam dolandırıyormuşum gibi laflar etme hiç yakışık almıyor..

adam gibi beğenmedim dersin gönderirsin geri alırsın paranı..ucuz adam olmanın anlamı yok..
------------------------------------------------------------------------------------
CAVO
size öğlen cep telefonundan mesaj attım.neden cevap vermediniz.aletin parçasıu yok abi.parça olmayınca kozmetik sorun da oluyor demek.bunu belirtmelisin satarken.kozmetik yada işlevsel sorunu yok dersen aletin hiçbir sorunu yok demektir.seni tanımıyorum ve güvendim alışveriş yaptım ama aleti kullanamıyorum.wahı sona dayayınca kapanıyor alet.nasıl kullanabilirim ki.sizde biliyorsunuz nasıl olduğunu aletin.ben geri iade etsem bile kargo parası bana patlamıs olacak.öğrenciyim.para biriktirip birşeyler almaya calısıyorum.satarken bilmiyormusunuz böyle sorunlar yaşayacağımı.nasıl rahat ettiniz.8 aylık cocuğunuz var ve benim ahlı param şu an sizde.107 milyon ödedim o alete ve kullanamıyorum.enayi durumuna düştüm.çübkü size güvendim.sert çıkıştığım için kusura bakmayın.çünkü sizi tanımıyorum ve tüm gün sizden cevap bekledim
CAVO
alet kullanılır durumda değil.düzgün çalışıyor olabilir ama kullanılmıyor.8 aylık cocuğunuzun ağzına farketmeden haram lokma sokmus olmak istemiyorsanız ve karsınızdakini mağdur emek istemiyorsanız paramı bana geri yollayınız.

hesap bilgilerim
----------------
-----------------

eğer yok benim içim rahat derseniz allah yukarıda bende haram olsun derim param.çünkü aleti kullanamıyorum.kusura bakmayın ama size güvenerek aldım.Ama şu an mağdurum.Ben 3 kurusluk adam değilim sizede 3 kurusluk adamsınız demedim.Ama şu duruma bir son vermemiz lazım.Hakaretler üzerinde yoğunlasarak konudan kopmayalım.benb mağdurum.sizden cevap bekliyorum

ORAMİRAL
benim 8 aylık çocuuun ağzına giren haramın helalin niteliğini belirlemek cürretini nerden bulduğunu sorabilirmiyim..bu kadar ucuzlaşıp benim oğlumun kursağına girenin haramnı helalini biçmek sana düşmez!be sana çalışmayan bir alet mi sattım?üzeri çizik içinde boyası dökük sağı solu dökük bir şey mi sattım?yada paranı yolladın da aletimi yollamadım?piyasada 130-140ytl'ye satılan ortalama temizlikte ve tamitr görmüş bir cihaz alsaydın böyle diyebilecekmiydin? 100ytl'ye crybaby alırken ohh ucuza kapattım demedin mi içinden?

ben sana taahüt ettiğim nitelikte bir pedal sattığıma inanıyorum..çünkü çalışmasında bir sorun yok.switch çubuğunun tam tepesine gelen süngeri içerden çıkarırsan kapanma sorunu dediğin (ki bu ayak kullanıma bağlı bende sorun olmuyordu) olay düzelebilir..

ha diğer yandan kalkıp bana ar zor para biriktiren öğrenci sömürüsü yapma zira ben ne öğrenciliğimde ne de çalışma hayatında zırt pırt alet alacak, usa deluxe gitar kullanacak ve yığınla ekipman kullanacak nakte hiç sahip olmadım.

haram olayına gelince...senin ahın olmuş olmamış benim için bu değil vicdanımın rahat olması önemli.ben sana bouk bir cihaz satmadım.bugün yollaıdğın 100ytl'yide ilk iş bir fakir fukaraya vericem..bu sohbetin üerine zaten senin paranı ben evime sokmam..
CAVO
bana kullanılmayacak durumda alet sattın.allah çocuğuna hastalık olarak versin inşallah.doktor parası olarak ödersin inşiallah.başka birşey demiyorum.3 kuruşluk adammışsın.seviyesiz terbiyesiz kalitesiz bir adamıssın.için rahatmış.alışmıssın sanıırm böyle insanları kandırım haram para yemeğe.afiyet olsun .o parayı ben sana kullanabileceğim bir alet almak için verdim ve sen bana kullanamadığım bir alet sattın.haram olsun.iki paralık şerefinle cocuğuna yedir o parayı.dediğim gibi başka yerlerden çıksın o paralar.umarım allah belanı verir.tek dileğilm bu.basına kötü birşeyler gelince keşke yapmasaydım dersin umarım.iki paralık insan
ORAMİRAL
el kadar çocuğa beddua okuyanı allah bilir napıcanı..seni allaha havale ediyorum..allahından bul..benim vicdanım rahat..sen hesabını ver inşallah..

aşşağılık herif defol...
ORAMİRAL
muhatabın değilsin..tüm beddualarda sahibini bulsun inşallah..bundan sonra gelen mesajlarını dikkate almayacağım okumadan sileceğim....bilgin olsun gerizekalı mahluk..defol

öğlen mesaj artmısım adama bütün gün cevap vermemiş.yoğunum diye mesaj atabilirdi.sonra bana aletin sorunsuz olduğunu anlatıyor.ben salağım ya kullanamadım bir wahı.bende sinirlendim doğal olarak.yukarıda haklı olarak sinirlenmemden dolayı ağır konustum ama az bile demişim.3 kuruş için şerefini düşünmeden haraket eden insanlara az bile bu..bir öğrencinin para biriktirip deluxe strat alması bile batıyor bu koca adama.psikolojik sorunları olsa gerek. zaten forumu terketme kararı aldı foyası ortaya cıktı diye.allah bizi böyle kötü niyetlilerden korusun.benim ömür boyu dikkat edeceğim bir husustur haram para yememek.bu arkadaş oğluna haram para yedirmeyi normal karsılıyorsa allah bir şekilde cıkarır başka yerden.araya cocuğun karısması hoş gözükmeyebilir.ama benim orada asıl ne demek istediğimi anlamıssınızdır umarım.haram para yiyen cocuktan öyle böyle hastalık olarak o para çıkar.haram para hayır getirmez eve.

bu kişisel kavganın içeriğindeki kötü sözlerden dolayı tüm forumdan özür dilerim.sadece olayın iç yüzünü öğrenmeniz için çekinmeden yazdım bunları buraya.Bu gibi insanlardan uzak duracağım bundan sonra.parasını alıp kaçan adamdan hayır gelmez.ben genelde satış yaptıkta sonra adamı arar memnunmusun diye sormaya özen gösteririm.herşey para değil.allahından bulsun başka yerlerden çıksın diyorum.
alışveriş yapacak arkadaşlara kötü bir örnek olsun.dikkatli olun arkadaşlar.

cavit olur arada boyle yanlıs anlamdan dogan sorunlar ben oyle yaklasyorum olaya... onceden benım de ufak bı sorun olduu hss strat beklerken standart strat geldı hıc sesımı cıkartmadım hatırlarsan...=) ufak seyler sorun edılmemelı bence... Belki sen hatırlmassin 2 sene once pod xt live alırken senden bılgı alarak almıstım sonucta uzun zman onceden senle dıyalogumuz olmustu...insanın özünü bilmeden bence boyle keskın konusmayin...altdan almayi bilsek ve sorunlari duzeltmeye calıssak cok daha kolay olur bence kımsenınde morelı ve sınırı bozulmaz....

2 taraf adınada uzuldum
saygilar ozgun....

teşekkür ederim oda senin görüşün.koca paragraftan onu cıakrıp cekmişsin tebrik ederim.o sinirlenip söylenmiş bir şey.haram para yersen cocuğundan hastalık olarak cıkar orada onu belirttim sert olmus.sana yuh bu arada.seviyesizleşme

cavo demiş ki:
teşekkür ederim oda senin görüşün.koca paragraftan onu cıakrıp cekmişsin tebrik ederim.o sinirlenip söylenmiş bir şey.haram para yersen cocuğundan hastalık olarak cıkar orada onu belirttim sert olmus.sana yuh bu arada.seviyesizleşme

Hala aynı sinir devam ediyor sanırım. Neyse kolay gelsin.

insan kandırılınca sinirleniyor dostum.kendini benim yerime koyarsan daha iyi anlayabilirsin.kandırılmıs olmak insanlara güvenmek sonucu olan bir duygu bu.sinirliyim doğal olarak.

aramızda oramiral gibi kötü niyetli insanlar olduğu sürece "bugun bana yarın sana olabilir" arkadaşlar.insanlar basına gelmeden bilemezler

opium03 demiş ki:
cavit olur arada boyle yanlıs anlamdan dogan sorunlar ben oyle yaklasyorum olaya... onceden benım de ufak bı sorun olduu hss strat beklerken standart strat geldı hıc sesımı cıkartmadım hatırlarsan...=) ufak seyler sorun edılmemelı bence... Belki sen hatırlmassin 2 sene once pod xt live alırken senden bılgı alarak almıstım sonucta uzun zman onceden senle dıyalogumuz olmustu...insanın özünü bilmeden bence boyle keskın konusmayin...altdan almayi bilsek ve sorunlari duzeltmeye calıssak cok daha kolay olur bence kımsenınde morelı ve sınırı bozulmaz....

2 taraf adınada uzuldum
saygilar ozgun....
özgün haklısında 2 tarf için neden üzülüyorsun ki.adam aldı parasını çekti gitti.istediği fiyattan sattı .beni sinirlendirdi.ben aleti şu an tamir ettim ama kullanamıyorum.belki ben fazla duygusalım .ama kötü niyet ortada.böyle şeylere karsılık tepkisiz duramıyorum

cavo demiş ki:
insan kandırılınca sinirleniyor dostum.kendini benim yerime koyarsan daha iyi anlayabilirsin.kandırılmıs olmak insanlara güvenmek sonucu olan bir duygu bu.sinirliyim doğal olarak.

aramızda oramiral gibi kötü niyetli insanlar olduğu sürece "bugun bana yarın sana olabilir" arkadaşlar.insanlar basına gelmeden bilemezler

Zaten herkes gibi benim de yapmam gereken yazılanları okuyup ileride kendi alışverişlerimde göz önünde bulundurmak. Başlığın amacı da bu zaten. Kim haklı kim haksız o konuda hiçbir görüş belirtmedim bunu düşünerek, ama o koca yazıdan o cümleyi çıkardım evet çünkü çok ağır bir cümle. Yani tabi ki sinirlenmen çok doğal, ama adama binbir türlü küfür edersin, monitöre kafa atarsın, bu başlığa olanları yazıp milleti uyarırsın, hıncını arkadaşından alırsın vs vs... bunlar tamam sinirliyken yapılan şeyler de, beni bile rahatsız etti o cümle ki olayla bi alakam yok ona rağmen. Bunu belirtmek istedim o kadar.

evet bana ait.hatta buradaad koydum ilanı.aletin üzerine plastik kapak yaptım.su calısır durumda.aynı hayvanlığı yapacağımı düşünmüyorsun umarım :)

Geri