Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Dragonchaser demiş ki:
Bu arada unuttum yazmayı. Geçen hafta da talhasayar nickli arkadaş Zoom GFX-5'i benim arkadaşa söz vermesine rağmet başkasına satmış, sonra da kusura bakma mesajı atmış. Bu da bilginize...

hmm bende isyanımı belirteyim. "Maganda" nickli arkadaş da bunun aynısını bana yapmıştı. pedal case ve içindeki pedalları komple anlaştık. paramı ayarladım. ben malzemelerin ankaraya gelmesi olayını beklerken bana söz verdikten sonra pedal case'i yakın arkadaşı Hellhound'a sonra pedalları da başkalarına sattı. :D buyur burdan yak. sonra hadi case'i satıyorsun bari pedalları sat bana en azından biyerde yine kendini kurtar ama yok. çok sinirlenmiştim. banada kusura bakma ayağı çekseler de ben böyle şeylere çok tepkiliyimdir. bu işinde bir ahlakı var.

cha_sach demiş ki:
Dragonchaser demiş ki:
Bu arada unuttum yazmayı. Geçen hafta da talhasayar nickli arkadaş Zoom GFX-5'i benim arkadaşa söz vermesine rağmet başkasına satmış, sonra da kusura bakma mesajı atmış. Bu da bilginize...

hmm bende isyanımı belirteyim. "Maganda" nickli arkadaş da bunun aynısını bana yapmıştı. pedal case ve içindeki pedalları komple anlaştık. paramı ayarladım. ben malzemelerin ankaraya gelmesi olayını beklerken bana söz verdikten sonra pedal case'i yakın arkadaşı Hellhound'a sonra pedalları da başkalarına sattı. :D buyur burdan yak. sonra hadi case'i satıyorsun bari pedalları sat bana en azından biyerde yine kendini kurtar ama yok. çok sinirlenmiştim. banada kusura bakma ayağı çekseler de ben böyle şeylere çok tepkiliyimdir. bu işinde bir ahlakı var.

Abi durum gerçekten sana açıkladığımız gibiydi,hatta cyberknight da biliyo onunla da konuş istersen :) O ilanı verirken zaten case'i büyük ihtimal ben alcam para ayarlamaya çalışıyorum demiştim magandaya,o tmm ama paraya acil ihtiyacım olduğu için ben yine de ilanı veriyorum demişti.Yani case konusu sana da anlattığımız gibi aynı.

Pedallara da gelince onlar bizim hatamız ne desen haklısın,birbirimizden habersiz yaptık o işi.Ufak bi zamanlama hatası :) Msnde de konuştuyduk seninle ama özrümüzü kabul etmemiş görünüyosun,neyse pedallar konusunda tekrar pardon :(

cyberknight demiş ki:
Ben de yazayım o zaman tekrardan janinelacroix nickli arkadaşla shure beta 58A mikrofon için 150 milyon teklif ettim çünkü 2. el bir mkrofon ve amfi risklidir.Hele ki mikrofon sağlık açısından da tehlikelidir.Yurtdışından 200 milyondan biraz fazlaya getirtebileceğimi ama kendisi satarsa 150 milyon verebileceğimi söyledim.Zaten ilanında önce 180 milyona düşürmüştü.Önce olmaz dedi.Sonra aynen şu mesaj geldi:

Kimden: janinelacroix
Kime: cyberknight
Tarih: Pts 14.03.2005 9:31
Konu: Re: Re: Janine Lacroix
150 YTL uygundur Pc yi mart içinde almam lazım e doğal olarak parada lazım
yeniden ilgilenirsen memnun olurum

Perşembe akşamına kadar İstanbul'da arakdaşım bulunacaktı Ankara'dan ve telefonunu yollarsa mikrofonu deneyip almak istediğimi belirttim.Cevap gelmedi.Tekrar mesaj attım çünkü başlığına benim mesajı okuduktan sonra mesaj yazmıştı ve fiyatları yükselterek tekrardan yazmıştı.Sonra da ortağı ile problem çıktığını ve Perşembe'ye kadar bana döneceğini belirtti.Ha bir hatası da 400 milyona aldığını söylemişti bana mikrofonu ama yarısından daha ucuza sattığını bliertmiş başlıkta.

Yine sinirlendim neden?Bir kişi ile anlaştıktan sonra lütfen az buçuk veya çok paralar için vazcaymayın!Bu biraz kişiliksizlik oluyor!Karşınızdaki de ona göre planlar yapıyor ve sonra mahvediyorsunuz.

Yazık ne demek düşer başka...

cyberknight hala mevzuyu anlamamamış neyse daha fazla kurcalamamakta fayda var
hatam olduysa kusura bakma kardeş....

Hellhound demiş ki:
cha_sach demiş ki:
Dragonchaser demiş ki:

Abi durum gerçekten sana açıkladığımız gibiydi,hatta cyberknight da biliyo onunla da konuş istersen :) O ilanı verirken zaten case'i büyük ihtimal ben alcam para ayarlamaya çalışıyorum demiştim magandaya,o tmm ama paraya acil ihtiyacım olduğu için ben yine de ilanı veriyorum demişti.Yani case konusu sana da anlattığımız gibi aynı.

Pedallara da gelince onlar bizim hatamız ne desen haklısın,birbirimizden habersiz yaptık o işi.Ufak bi zamanlama hatası :) Msnde de konuştuyduk seninle ama özrümüzü kabul etmemiş görünüyosun,neyse pedallar konusunda tekrar pardon :(
görüldüğü üzre oluyor böyle şeyler...

janinelacroix demiş ki:
Hellhound demiş ki:
cha_sach demiş ki:
Dragonchaser demiş ki:

görüldüğü üzre oluyor böyle şeyler...

Bana gönderme yapman mantıksız,satıcı konumunda olan ben değildim orda.Öle olsaydım niye case'i ben alayım ki :?:

vileshome demiş ki:
abi cakewalker dan 7 telliyi kim aldı :evil: biz alıcaktık, 3 günde gitarmı satılır ya :!: şaka biyana bizim eşşekliğimiz kesin bişey söylemedik adamda satmış.. ;)

Ah Burak ah ben Erhana satmayı daha çok istiyodum o gitarı, dedim zaten "istersen 1 hafta kimseye gitarı satmam diye" o da ben sana 1-2 güne haber vercem dedi. 2. günün akşamı biri aradı, ertesi gün geldi aldı yaşı 30dan fazlaydı evli barklı bi abiydi kardeşine mi kuzenine mi ne alıyorum dedi. Taa sinanobadan kalkmış gelmiş ben de verdim gitarı 270 dolara.Bu siteye üyemi bilmiyorum :bilmem

Sağlık olsun benim bi kaç gitar yapma projem var(yapma dediğim %20,gerisi montaj) 7 telli de düşünüyorum.hatta istediği özelliklerde bişey yapabiliriz Erhanın. :idea:

cyberknight demiş ki:
Heralde forumda en çok teşekkürü alan ve milletin işini yapanlardan biri de Celephais kardiştir :)=

celephais'in de cyberknight, nienturi, mtnckr, prelektro, scalloped, outlaw, kontaktr, asgodas, onurbattal basta olmak uzere sindi adini unuttugu ve gidip 55 sayfa topicten bakmaya usendigi bi ton adamla alisverisi olmustur, hicbir sikinti yasamamistir.bu yukarda ismi yazili olanlar ve unutulmus olanlarin hepsi de pirlanta gibi cocuklardir... :)

gecen agustos ayi, amerika biletlerinin parasini denklestirmek icin elimde avucumda ne varsa sattigim gunler... garaj.org sitesinden kullanici adini hatirlamadigim niksarli, samet adinda bir arkadasa pedal satmistim.gunlerden cumaydi, adam aradi parayi yolluyom yarim saate hesabinda haftadan haftaya studyo aliyoz cumartesi bende olsa alet cok iyi olur, studyonun parasini bile zor veriyoz aleti bi kullanmis olurum hadi abi kirma beni kralsin dedi, iyi dedim yolladim aleti.sora banka kapandi pazartesiye kaldi.(aleti yolladigimdan emin olmak icin heralde) ondan sora da cumartesi aksamustu aradi sen mal misin ya dedi, tasak gecti...adam toplayip toptancisindan 40 tane nuncaku satin alip otobus kaldiricaktim niksara...

hayir parasinda da diilim ama ben boyle zihniyeti skym afedersiniz yani...

Ya cyberknight !!! cybernight değil :)=
Umut işte öyle tiplerden nasıl korunmak lazım?Mecburen güvenilir birisi olacak şehir dışında ve ona aldırmak lazım...Ya da aynı şehirden elden alış-veriş...
2. el zor iş :(=

cyberknight demiş ki:
Ya cyberknight !!! cybernight değil :)=
Umut işte öyle tiplerden nasıl korunmak lazım?Mecburen güvenilir birisi olacak şehir dışında ve ona aldırmak lazım...Ya da aynı şehirden elden alış-veriş...
2. el zor iş :(=
duzelttim be nickini al bak... :)

korunma da iki yonlu valla...adam da senden korunmak istiyo tabi, benim ornekteki bi adam gibi oldugunu varsayarsak saticinin, alan da hakli...
amerika sistemini kurmus, ebay uzerinden hallediyo olayini valla...o tarz bi guvenlik mekanizmasi lazim, ama o da komisyon alir tabi, ebay gibi...

en guzeli burdaki gibi dostluklari kurmak bence.insanlar bana milyarlarca parayi gozu kapali yolluyo valla, ustelik parayi alip yurtdisina kacmak gibi bi sikinti bile yok, hazir yurtdisindayim :) benim de kargo parasi bana ulasmadan aletleri yolladigim cok oldu...kimse de kazik atmadi bana bi kere olsun.

burasi guzel yer, yeni gelenler de forumda uzun zamandir olanlarin davranis sekline yaklasiyo, eskiler de hep iyi oldugu bilinen adamlar, yoksa eskiyemezler burda, cunku yonetim/denetim siki...curuk yumurta heryerde var tabi ama sonucta ben bu forumdaki insanlarla tanistigima cok memnunum acikcasi.

gitarpedal.com da mesela sadece tanidiklara, bu forumdan olanlara falan satis yapiyo sindilik...utku da bu aralar gitarpedal.com'a ssl kurmaya calisiyo.insanlar kredi karti numarasi girip alisveris yapabilsin diye.o zaman guvenmek diye bisey olmayacak ortamda, musteri herhangi bir anlasmazlik oldugunda (hos olmaz ama kim biliyo kimin ne oldugunu sonucta) odemeyi yaptigini kanitlabilicek kredi karti gecmisini ve elindeki sanal faturayi gostererek.tanimadik insanlara da kanuni olarak guven ortami saglanacak ama diger yandan da ssl linki icin hep para vericek gitarpedal.com da...her yerde ayni trade-off var...kanuni olarak tanimadigin insanlara da guven saglayabilmek icin birilerine (ebay'e gittigidiyor.com'a ssl servis saglayicilarina vs vs) komisyon vermek sart yani bence...

janinelacroix demiş ki:
çetenin üyesi misin?
valla en son ben yazmisim buraya, bana diyosan ilkokulda gizli yediler ve afacan besler taklidi yapardik kendi aramizda ama ondan beri bi cete gecmisim olmadi. ama niye dedin nerden ne anladin onu da anlayamadim.belki de yanlis topic'e post ettin, bilemiyorum.

Geri