Akustik Gitarda Amele Yanığı...

Arkadaşlar, uzun zaman kenarda kalmış ladin ön yüzlü bi akustik gitarım var. Gitarın önünde yapıldığı günden kalma yarı saydam bi tanıtım etiketi vardı, gitarın ön yüzü vitrinde çok mu kaldıysa artık zamanla koyulaşmış, çizgileri falan kızıllaşmaya başlamış, etiketi sökünce altta kalan kısım bembeyaz çıktı ortaya. Bi de yazıların izi falan kalmış o beyaz yerde, iğrenç bi görüntü oldu... :/ O kısmı yapay yoldan yıllandırmak mümkün mü acep ya da yaz boyunca gitarı beyaz kısım hariç sarmalayıp balkona mı koyayım, solaryuma mı sokayım??? :D Böyle bi sorunla karşılaşıp çözüm üretebilmiş arkadaşlar varsa, tavsiyelere açığım.

gitara uygun bir hikaye uydur hem değeri artar hem ortamda karizma yapar.etiketi söktüğüm yerde " I love LSD "yazıyordu , dedem bunun yüzünden woodstock zamanında tutuklanıp hendrixle beraber ifade vermiş , hava alanından ülkesine dönebilmek için hendrixin imzaladığı stickerı sökmek zorunda kalmış yoksa babamla babannem evde aç perişan bekliyormuş.......

gitara uygun bir hikaye uydur hem değeri artar hem ortamda karizma yapar.etiketi söktüğüm yerde " I love LSD "yazıyordu , dedem bunun yüzünden woodstock zamanında tutuklanıp hendrixle beraber ifade vermiş , hava alanından ülkesine dönebilmek için hendrixin imzaladığı stickerı sökmek zorunda kalmış yoksa babamla babannem evde aç perişan bekliyormuş.......

:D Koptum valllaaa....

benim sahsi gorusum madem kenarda kosede duran bir gitar
cok ince bir zimpara al, komple soy gitari cilasindan
faded akustik yap hem eglenmis olursun hemde gitarin custom goruntusune kavusur....

yeniden cila attırmalı, ya da yeni bir sticker koymalı..

"amber tint" diye bir şey var, böyle uv ile kararmış cila etkisi vermekte kullanılıyor. ama yaş cilaya mı katıyorlar, yoksa spreyleniyor mu, emin değilim. sprey olsa bile tam boşlukları kapatacak kadar ve doğru miktarda spreylemek pek mümkün olmayabilir..

Hocam ne içtiysen aynısından istiyorum, neyin kafası bu? :roflmao:

Arkadaşlar çok sağolun tavsiyeler için. "Savaşa gerek yok" etiketi yapıştırdım oraya, hoş da durdu bence... En azından bi mesajı oldu kendince yani. Cilayı sökmek falan benim becerebileceğim şeyler değil, edebiyatçıyım ben. =) Bazı markaların vintage toner top gibi yapay yoldan yıllandırılmış koyu sarı gitarları var, onlar gibi yapabilir miyim diye sorayım dedim ama zor işmiş bunlar etiket en temizi.

Geri