Yngwie Malmsteen Nylon String Stratocaster

'Elektro Gitarlar' forumunda Gizz tarafından 18 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Gizz

Gizz

116
    107
    1,505

Adından ve fotoğraftan anlaşılacağı gibi klasik gitar teli takılı. Bunu nasıl yapacağımızı birisine sordum eşik manyetiği kullanılıyor dedi ama ben göremedim nedense . Yada ingilizce seviyem yetmediği için anlayamadım. Telecaster'ım için böyle bir şey düşündüm eğer eşik manyetiği kullanılıyor ise ;

Pickguard'a hafif bir aralık açıp oraya sistemi eklemek ve tel seviyesini alçaltmak.
    Eğer ki pickguard altında titreşimi çeken bir şey var desem zaten teller klasik gitar için plastik titreşimi çekmez diye düşündüm konu hakkında tecrübeli arkadaşlarımızın yardımını bekliyorum :(n)

2. oyy mükemmel aletmiş :(

3. gizz kendine gel bunlar çelik tel..

4. Gizz

Gizz

116
    107
    1,505

Bildirimi görünce "bu iş halloldu " demiştim ama :) Fakat ürün "Fender Yngwie Malmsteen Nylon-String Stratocaster" olarak geçiyor ..

5. köprüdeki siyah saddle ların içinde piezzo pickup var ozaman, baika türlü imkanı yok. Naylon malzemem bobini yükleyemez- yani kısacası ses sinyali üretemez sadeve akustik olarak titreştirir :)

6. STCL-140YM modeli.. Geçen sene denemiştim bunu yurt dışında. Çok güzel alet ama scalloped işte..

Teller klasik gitar seti bu arada çelik değil.

deathskinn bunu beğendi.
  7. Pick-up, Malmsteen'in de videoda dedigi gibi koprude duruyor. Video ilerleyince yakin planda da gozukuyor.
    Ama Malmsteen sahnede bu gitari degil Ovation gitar kullaniyor klasik gitar calacagi zaman. (En azindan son birkac seneye kadar oyleydi. Artik bunu kullaniyorsa bilemiyorum)

8. ilk izlediğimde azım açık hayretle içimden saydırıyordum :D :D manyetik köprünün dibinde duruyodu görmüştüm. Ya bu adam gibi tomarla paran olcak fendere yap dicen yapıcak ha :D

9. teller naylon tel gayet. saddelların üzerindeki matlıktan anlayabiliriz kolaylıkla.

10. olay piezo manyetiğinde. line6 variax vardı bu sistemi kullanan.yeni bir şey değil.hatta petruccinin musicmaninde de var.

vigiliante bunu beğendi.
  11. bildiğin saddle piezo

12. Gizz ve vigiliante bunu beğendi.
  13. bende var bi tane variax 500 modeli..gürültüsüz p 90 hemde high gain de, nasıl bir duygu anlatamam :)

Kimsin_Sen bunu beğendi.
  14. ben de çok merak ediyorum ama pek tutulmadı sanırım ,piyasada pek yok.

15. Ama tabi ortalama bi elektro gitara piezo takınca bu ses gelmeyebilir, çünkü bu gitar naylon telli. :D

16. Gizz bunu beğendi.
  17. Gizz

Gizz

116
    107
    1,505
    Tabi öncelikle para lazım :lol:

18. Şu echo'yu sattınmı iş çözülür derim ben : )

19. carvin ' de custom olarak yaptıranlar vardı.Yalnız her türlü kontrolu gitar üstüne koyunca gitar, uzay üssü gibi duruyor push pull sayarsak 8 tane knob fonksiyonu+pick up switch bir de kill switch ekle cern atom labı gibi olsun gitar.

Bu Sayfayı Paylaş