Behringer Virtualizer DSP2024P

Dün bir takasla Behringer Virtualizer DSP2024P aldım kendime. Ancak cihaz hakkında gerçekten hiç bilgim yok. Aşağıdaki sorularıma yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1. Bende şu an boss me-33 multi effect var. DSP2024 de bu cihaz gibi çeşitli efektleri yanyana getirerek ton üretebildiğimiz bir processormu yoksa, sadece her seferinde bir tek efektmi kullanabilirim bu cihazda.

2. Eğer DSP2024 ile her seferinde sadece bir efekt kullanabileceğim türde bir cihaz ise bağlantım şu şekildemi olmalı?
Gitar-->Boss Me33-->DSP2024-->Bilgisayar Ses Kartı (gitar amfi kullanmıyorum me-33 amfi simulator kllanıyorum.)

Yani örneğin boss me 33 ile çeşitli tonlar üreterek bir patch elde ettim ancak Boss me-33 ün reverbünü kullanmadım bunun yerine DSP2024 ün reverbünü kullandım. Mantığı bu mudur bu cihazın arkadaşlar. Yoksa DSP2024 te tıpkı diğer floor tipi processerler gibi aynı anda bir çok efekti yanyana koyarak patchler üretebileceğim bir cihazmıdır.

Sonucu çok merak ediyorum arkadaşlar.

Selamlar.....

1. Bende şu an boss me-33 multi effect var. DSP2024 de bu cihaz gibi çeşitli efektleri yanyana getirerek ton üretebildiğimiz bir processormu yoksa, sadece her seferinde bir tek efektmi kullanabilirim bu cihazda.

Evet aynen öyle..Birlikte kullanabilecek oldukların fx diziliminin sonunda chorus+delay/chorus+reverb gibi vb. aletin kendi konfigürasyonları var istediğin gibi yan yana dizme şansın yok.

2. Eğer DSP2024 ile her seferinde sadece bir efekt kullanabileceğim türde bir cihaz ise bağlantım şu şekildemi olmalı?
Gitar-->Boss Me33-->DSP2024-->Bilgisayar Ses Kartı (gitar amfi kullanmıyorum me-33 amfi simulator kllanıyorum.)

Evet olabilir , dsp nin kabin simulatorleri iyidir,özellikle 3 nolu olanı preamp ile kullanırdım ben.Ses kartına bağlarken cab.sim olarak kullanırsan verim alırsın diye düşünüyorum.(ama ben hiç böyle kullanmadım dene ve gör derim)
Bu aletin en büyük sorunu ise midi ile kullanılacaksa presetler/patchler arası çay molası,hemen hemen 1.5sn gecikme var.midi ile kullanacaksan sabırlar dilerim.Ama şöyle bir durumvar aynı fx içinde değer parametrelerini değişitirip preset değiştiriyorsan gecikme olmuyor.Ama yinede real-time bi alet değil velhasıl kelam...

Geri