Axe Fx Vs Digidesign Eleven Rack

Selam arkadaşlar. Yurtdışından yakın zamanda bir arkadaşım dönecek. Elimde birikmiş miktarda nakit de bulunmakta.

AXE FX standart 1300$ civarı , disidesign ise 700$ civarına mal olacak.

Axe Fx çok daha güçlü olsa da Axe alırsam ses kartı da almam gerecek. Toplam tutar 1500$ civarı olacak. Sizce arada bu kadar büyük bir fark vermemi gerektirecek bir fark var mıdır? Değer mi yani bu paraya?

Cok birsey bilmeden, kullanmadan konusmak istemiyorum ama, bildigim kadariyla Axe FX studio grade preamp amacli yapilmis bir alet, bunun uzerinde yogunlasirken, Digidesign Eleven protools ile kullanim icin yapilmis bir interface temelinde. Okudugum kadariyla ozellikle high gain tonlar konusunda Axe FX fark atiyor falan diyorlar, speaker impulse acisindan ve flexibility acisindan da Axe FX cok daha ustun diyorlar ayni zamanda. Patch degisimi falan da biraz yavas diyorlar Eleven Rack icin. Ha ama ProTools ile entegrasyonu mukemmel yapmislar falan fistan da diyorlar. Isin ayri bir guzelligi de, live setup'ta yanina bi power amp ekleyerek Axe Fx'i kucuk bir rack'e koyup misler gibi kullanabilirsin, hatta saklarsin arkalara ki millet cildirsin bu muhtesem tonlar nereden geliyor diye.

https://spreadsheets.google.com/spr...8X9zl9MOdHFqR2ZXM3pmbGJ3enE1T0VuSVc4bnc&gid=0

Bir de soyle birsey buldum, umarim isine yarar, kal saglicakla.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Peki kayıtlarda kullanmak için Axe Fx yanına bir de power amp almam gerekir mi yoksa bir ses kartıyla sorunumu çözer miyim?

Valla bana sorarsan, tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde Axe FX II almanı öneririm, amfi simülasyonları "inanılmaz", simülasyon demeye 100000 şahit ister. Eleven, Can'ın da dediği gibi Pro Tools tabanlı bir program, POD Farm'dan veya Revalver'dan çok da farkı yok, ama AXE Fx gerçekten muhtemeşen bir cihaz, extra power amp'a da gerek yok aslında, içindeki sim'ler oldukça işini görecektir. Bir de birçok ünlü grubun sahne gear'ı içinde Axe FX'in olduğunu var sayarsan, seçimi ne yönde yapman gerektiğine karar verebilirsin bence :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla bana sorarsan, tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde Axe FX II almanı öneririm, amfi simülasyonları "inanılmaz", simülasyon demeye 100000 şahit ister. Eleven, Can'ın da dediği gibi Pro Tools tabanlı bir program, POD Farm'dan veya Revalver'dan çok da farkı yok, ama AXE Fx gerçekten muhtemeşen bir cihaz, extra power amp'a da gerek yok aslında, içindeki sim'ler oldukça işini görecektir. Bir de birçok ünlü grubun sahne gear'ı içinde Axe FX'in olduğunu var sayarsan, seçimi ne yönde yapman gerektiğine karar verebilirsin bence :)

Axe Fx 2 alma durumum yok yanlız şuan. Alırsam standart modelini alacağım.

Geri