Prosesör Önerisi ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Cclef tarafından 27 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. bu konu daha önce binlerce kez açılmıştır ama kişisel zevk tabi :) öneri almak istedim.
    öncelikle belirmtek isterimki gt-8 dışında büyün boss prosesörleri
    ve rp-7 dışında neredeyse tüm digitechleri denedim ama hiç pod denemeidm..
    istediğim başlıca özellikler kullanım kolaylığı tona katkı ve entegre wahın başarısı.. doğal olsun vs diye saçmalamıyorum prosesör bu ne bekliyoruz :) ama bosstaki şu farklı mekanlara gittiğinde saatlerce tonlamaya uğraşmak ve digitechlerdeki aşırı digitallik yıldırdı beni. analog sistemede maddi durumum el vermiyor ve açıkçası becerememekten korkuyorum sıralama olsun pedal seçimi olsun vs.
    önerilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum teşekkürler.

2. benim son 3 prosesörüm pod xt live-me70-vox tonelab st şeklinde.pod un drive tonları çok iyidir,metal vs düşünürsen onu ön planda tutmak lazım.me 70 in tonları da güzel,msela ritm çalıp kaydediyorsun prosesörde,sonra üstüne solo atıyorsun.Bu şekilde evde pratik yapmak için çok eğlenceli.suan elimde bulunan vox a gelince.2 pedallı olduğundan kullanımı diğerlerine göre daha zor canlı performanslar için.Ama tonların sıcaklığı bakımından kesinlikle en çok bu prosesörü sevdim ben.modern metal tonları almak zor.ton yazmak çok kolay,herşey üzerinde belli zaten.

wah hakkında verebilceğim pek bilgim yok,çünkü pek kullanmam ben.Ama pod a hendrix tonu atmıştım netten,ozaman hoşuma gitmişti vodoo child taki o tona çk yakındı:)

3. ilgin için çok sağol üstad değerlendiricem :)

4. Flames arkadaşıma katılıyorum. Drive tonları için pod, efectler için boss, sıcak ama çok sert ton beklentin yok ise vox. Butçen nasıldır bilemiyorum ama Tc electronic nova system artı drive pedal da olabilir. Analog düşünürsen. Verimli olması için amfiyle desteklemen iyi olur.

5. Hocam drive istiyorsanız metal packlı bir xt live veya direk x3 live öneririm. bende x3 live var ve çok memnunum.

6. online destek ve kullanılabilirlik açısından pod x3 veya xt live tek geçerim. fiyat performans olarak zoom g2 serisi başarılı. beklenmedik tonlar çıkıyor. tabi pahalı uç prosesörler de var ama çok pahalı :D uzun süre proser kullandıktan sonra şahsi kanaatim. jmp-1 tarzı rack preamp + palmer kabin simulatörü hem analog hem mobil olarak çok iyi sonuç veriyor.prosesörlerin gereksiz detaylarından da kurtuluyorsunuz.

7. en mantıklısı rack preamp sistem ama dediğim gibi maddi durum el vermiyor ama vox kafama yatmaya başladı ...

8. yazdığım aletlerin ikinci elini aşağı yukarı sıfır pod x3 live parasına toplayabilirsiniz.

9. Metal yapmiyorsaniz bence processor sevdasindan vazgecin.Isin basindan baslamak gerek neticede analog sistem kurarken cekinerek bir yere varamazsiniz.Metal muzikteki gibi sert tonlar ariyorsaniz ben processor kullaniminda bir blues caliminda oldugu kadar eksi goremiyorum kullanilabilir.Fasulye yeter hatta artar bile derim.Sahsi fikrim hic x3mus hd500mus gt10 mus gerek yok para vermeye.

Nobody bunu beğendi.
  10. rp-7 yi dene. Custom bc-rich, lambalı bi amfi (bağlama amfisiydi sanırım :D) ve digitech rp7 ile ev ortamında alınabilecek en iyi COB soundu alınabilir mesela. Trash metale pek uymuyor yalnız. Ya da gitardan kaynaklı ben uyduramadım. Onun dışında melodik death, death, heavy gibi soundlarda çok başarılı.

Kullanımı inanılmaz zordur yalnız. Önünde saatlerce kafa patlatabilirsin. Wah berbat. Ama inanılmaz doğal seslere sahip.

Elimdede bir tane var satılık :)

11. Sana tavsiyem korg ax 1500 g hem butcene uyar hemde bence en kral prosesördür basit kullanım ve guzel tonlar.

12. Ustad acikcasi sahne programi icin dusunuyorim metal tonelarina ihtiyacim yok

13. Metal tonlarina ihtiyaciniz yoksa prosesor isinden vazgecin bir an once.Cok ust kalite bir setup kurmasaniz da bir yerden baslamak lazim.Misal bende 2 adet pedal var su an ama Turkiye'de sifir ederi 2000 TL uzerinde.Ben toplamisken iyi toplayayim diyorum ama 2 pedal toplayabildim sabir gosterip hepsini topladigimda cok memnun olacagim.Hani benim gibi butun paranizi bu ise yatirip iyi bir setup da kurabilirsiniz uzun surede veya ortalama goturecek yine prosesorden cok daha kalite bir ses almanizi saglayacak bir setup da kurabilirsiniz daha az harcayarak.Calmak istediginiz muzige dair biraz ornek verirseniz daha isabetli oneriler verilebilir.Ayrica gitariniz amfiniz nedir?

14. [​IMG]Hocam Vox serisine bakabilirsin, analog tonlara daha yakındır ve üzerinden tüm tonlara hemen ulaşırsın. ayrıca lambalı bir prosesör.

Bu Sayfayı Paylaş