Catafalque

Caledion demiş ki:
MadMan23 öncelikle yazını tam olarak algılayıp okumadan yanıt yazdığım için özür dilerim senden. Tam da arkadaşın dediği gibi kafam biraz dağınık. Ben dinleyicilerden birinin şarabını otladığım sırada vokal çıkıp şunları söyledi yaklaşık:

"Bu bir karşı festival. Hepimiz ortak ya da farklı bişeylere karşıyız. Biz neye karşıyız biliyor musunuz? İnternet ortamında orda burda klavye arkasında şovalyelik yapanlara, gerçek kimliklerini saklayanlara, maske takanlara atıp tutanlara karşıyız."

Yanlış anımsıyorsam affola. Dediğim gibi şarap otlamakla meşguldum :D
Evet asagi yukari oleydi dedikleri!! Acaba bazi forumlardan laf mi geldi kendilerine yoksa genel olarak forumlarin durumlarina mi laf solediler??? Bilen abiler ablalar varsa solesinler ya meraklandim simdi!!

Caledion demiş ki:
MadMan23 öncelikle yazını tam olarak algılayıp okumadan yanıt yazdığım için özür dilerim senden. Tam da arkadaşın dediği gibi kafam biraz dağınık. Ben dinleyicilerden birinin şarabını otladığım sırada vokal çıkıp şunları söyledi yaklaşık:

"Bu bir karşı festival. Hepimiz ortak ya da farklı bişeylere karşıyız. Biz neye karşıyız biliyor musunuz? İnternet ortamında orda burda klavye arkasında şovalyelik yapanlara, gerçek kimliklerini saklayanlara, maske takanlara atıp tutanlara karşıyız."

Yanlış anımsıyorsam affola. Dediğim gibi şarap otlamakla meşguldum :D

ayipsin baba ne onemi var :)

doru demisler valla=)

bide kavga felan cikti soul sacrife konserinde soul sacrife 2 gitarist ile cikti gitarin teli koptu yedek tel yok diye sonra gitaristleri mikrofonu sallamaya basladi orda biseyler oldu sonra catafalque un vokali asagidaydi fln biseyler oldu arkadaydim tam goremedim ayiranlar fln kisa surdu her neyse ben festivalde en cok catafalque grubundan zevk aldim diyebilirim tek kelimeyle superdiler

barısarock da 2.günün en iyi performanslarından biriydi catafalque .ses sisteminin azizliği olmasaydı keske.mete yi ilk kez canlı izledimve cok beğendim sesini sölediği laf da cok doğruydu.

70lerde yapılaçalışıldığı gibi Türkiye'de rock bi kültür olamadığı sürece ya da onu besleyen bi altyapı oluşmadığı sürece adamların yaptığı müzikten elbette ki beslenecektir. Catafalque'yi Nightwish e felan benzetmenizi bu anlamda olumlu bi eleştiri olarak nitelendiriyorum ben kendi adıma. Catafalque bu anlamda neler yapabileceğini bize göstermiştir. Bırakın da adamlar kendi müziklerini oturtsunlar.

nightwish... hiç alakaları yok ewet etkilenimler olabilir bu doğaldır theatre of tragedy den olsun paradise lost tan olsun ama haklarını yemeyin bu tarz müzik yapıpta bu kadar kitleye ulasan başka bi grup varmı?

Catafalque - Nightwish ? ne alaka?

Herşeyi illa birşeye benzetmeye çalışanlar bir zahmet aynaya baksınlar neye benziyorlar...

Bu benzetme hastaları Therion a bulaşan allı morlu gruplara bayılıyor nedense...

Catafalque ın bu tip yersiz eleştirilere prim vermeyeceğini düşünüyorum...Herşey gayet güzel, devamını bekliyoruz...

CHRONOS demiş ki:
Hep özenti hep özenti. Nereye kadar ? Biraz da üretelim, yok !!! Hadi canım ...
Ya yapmayin allah askina yaa!! O zaman insanlar otursun evlerinde hic bisey uretmesinler biz de hala niye bizim gruplarimiz dunyaca unlenmiyo diye dusunelim duralim!!
Insanlar yeni bi seyler yaratacak ki zamanla hersey daha guzel daha ozgun olsun!!!

her başlıkta olduğu gibi bu başlıgada sıçradı grupları karşılaştırma olayı.yapmayın böle arkadaşlar hem gruba saygızsızlık oluyo hemde konu başlık amacından sapıyo

hani bir laf vadır ya "her gördüğün sakallıyı deden mi sandın" diye; tam oturuyor şu duruma.ben en son yazılan 5-6 mesajda bu durumu gördüm. bayan vokali de var diye catafalque gibi bir grup nightwish'e, therion'a, tot'a benzetilmiş. kendi adıma; bir fan olarak bunu hazmedemiyorum! her ne kadar soundu yakın olsa da catafalque bu coğrafyada, bizimle aynı havayı soluyarak yaşayan bir organizma. ne allahın isveçlisine ne de finlandiyalısına benzeyemez, benzemesinde zaten. ben bu bir müzisyeni ya da bir grubu "yabancı akranlarına benzeterek tanımlama çabasını" bir türlü anlayamıyorum. kanımca; catafalque bu ülkede "avrupa standartlarını yakayabilmiş" birkaç grup arasındadır. burda yazan kimsenin buna itirazı olduğunu düşünmüyorum ama başarının
ölçüsü "yabancıya benzemek" olmamalı. ayrıca lafı geçmis; therion'a benzeyen grubumuz varmıydı bizim? yani kariyerine isveç death metali ile başlayıp daha sonraları tarzını senfonik metale çeviren?
birbirinin aynı adamların bir araya gelerek kurup kurup dağıttığı grupların hüküm sürdüğü bir yerde kendine has bir tarz ve sound yaratmak "allı morlu"luk olabilir. ama sanatsa derdimiz; mesele renk yaratmaktır zaten. dünya ne bembeyaz, ne de kapkara. bizi hayvanlardan ayıran farklardan biri de bu değil mi zaten: dünyayı alıyla, moruyla, yeşiliyle, sarısıyla görebilmemiz?

Borknagar demiş ki:
hani bir laf vadır ya "her gördüğün sakallıyı deden mi sandın" diye; tam oturuyor şu duruma.ben en son yazılan 5-6 mesajda bu durumu gördüm. bayan vokali de var diye catafalque gibi bir grup nightwish'e, therion'a, tot'a benzetilmiş. kendi adıma; bir fan olarak bunu hazmedemiyorum! her ne kadar soundu yakın olsa da catafalque bu coğrafyada, bizimle aynı havayı soluyarak yaşayan bir organizma. ne allahın isveçlisine ne de finlandiyalısına benzeyemez, benzemesinde zaten. ben bu bir müzisyeni ya da bir grubu "yabancı akranlarına benzeterek tanımlama çabasını" bir türlü anlayamıyorum. kanımca; catafalque bu ülkede "avrupa standartlarını yakayabilmiş" birkaç grup arasındadır. burda yazan kimsenin buna itirazı olduğunu düşünmüyorum ama başarının
ölçüsü "yabancıya benzemek" olmamalı. ayrıca lafı geçmis; therion'a benzeyen grubumuz varmıydı bizim? yani kariyerine isveç death metali ile başlayıp daha sonraları tarzını senfonik metale çeviren?
birbirinin aynı adamların bir araya gelerek kurup kurup dağıttığı grupların hüküm sürdüğü bir yerde kendine has bir tarz ve sound yaratmak "allı morlu"luk olabilir. ama sanatsa derdimiz; mesele renk yaratmaktır zaten. dünya ne bembeyaz, ne de kapkara. bizi hayvanlardan ayıran farklardan biri de bu değil mi zaten: dünyayı alıyla, moruyla, yeşiliyle, sarısıyla görebilmemiz?

sen o allı morlu lafını tekrar iredele istersen picasso...

severim ben catafalque ı. bu da bi hastalık;hemen birinin özentisi yapıcaz adamları. kardeşim adamlar müzikal olarak tabi başka kaynaklardan da beslenicek. hemen özenti damgası mı vurcaz adamlara. yurtdışında da bir yığın meladik gruba therion özentisi falan denildi. adamlar iyi müzik yapıyor bok atmak olmaz.

nedir bu ya böyle.özenti falan diyorsunuz.zaten tüm müzikler birbirleriyle etkileşim içine girerler.anlamıyorum valla.yok özenti yok şöyle yok böyle.özenti diyen arkadaşlara diyorum peki siz kimden özendinizde böyle konuşuyosunuz.hayret bişey adamlar gayet iyi müzik yapıyor.beğenmiyorsan dinleme o zaman. :evil: :evil:

foruma bu başlıklar grupları kötülemek lekelemek için açılmıyo ama nedense türk rock forumunda hemen hemen her başlıkta gruplar eleştirilmiyor resmen kötüleniyor yerin dibine sokuluyor.buna son örnek de türkiyenın en iyi gothic metal grubu catafalque oldu.grup hakkında bilgisi olmayanlar eleştiri niyetine başka gruplara benziyolar diyolar ama müzikal acıdan hiç bişey söylememeleri yada söyleyememeleri ilginç.bu arada nightwish,therion within temptation gibi gothic metal in yakınından geçmeyen grupları gothic sanıp catafalque bunlara benziyor diyenlere bişey söyleyemiyorum umarım doğrusunu öğrenip gerçekçi yazılar yazarlar

morphine9 demiş ki:
foruma bu başlıklar grupları kötülemek lekelemek için açılmıyo ama nedense türk rock forumunda hemen hemen her başlıkta gruplar eleştirilmiyor resmen kötüleniyor yerin dibine sokuluyor.buna son örnek de türkiyenın en iyi gothic metal grubu catafalque oldu.grup hakkında bilgisi olmayanlar eleştiri niyetine başka gruplara benziyolar diyolar ama müzikal acıdan hiç bişey söylememeleri yada söyleyememeleri ilginç.bu arada nightwish,therion within temptation gibi gothic metal in yakınından geçmeyen grupları gothic sanıp catafalque bunlara benziyor diyenlere bişey söyleyemiyorum umarım doğrusunu öğrenip gerçekçi yazılar yazarlar

Haklisin birader, ben alismaya basladim bu duruma, hele ki gecen gun Kadikoy'de yolda yururken Gorefest ile Catafalque'yi karsilastirmaya calisan zihniyetleri gordukten sonra buradaki durum daha bi anlasilabilir geldi nedense...

Geri