''punk Rock'' Neden Tutmaz? Tartışabilir Miyiz?

'Müzik - Genel' forumunda rockyemin tarafından 1 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar şu Punk Rock neden tutmaz söylentilerini duymaktan sıkıldım gerçekten , uzun zamandır punk ile ilgileniyorum ve bu işi başaracağıma inandım tamamen ama bi tutmama söylentisi almış başını gidiyor.
  Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? güzel bi GreenDay sound una benzer bişe yakalasak neden kimse beğenmesin?
   
 2. ben her malın bir alıcısının olduğunu ve hiç bir emeğin karşılıksız kalmayacağını düşünüyorum. yaptığı işi önce insanın kendisi beğenmeli, başkaları bunu beğenir mi kaygısı olmaz ise olmazlardan olsa da, sen kendi beğenmediğin bir şeyi başkalarına beğendiremezsin. o yüzden önce kendini eğlendir, sonra emek harca (araştırmak, pratik yapmak, yeni yollar aramak vb.) ve en önemlisi sabırlı ol ve işin içine ruhunu kat. bu benim genel görüşüm bu tarz durumlarla ilgili. green day sound u neden tutmasın, elbette tutar. punk ise konu athena ülkemizde ki en başarılı örneğidir bu bahsettiğin konunun, genç yaşlı herkes bilir onları. başa dönüp her malın bir alıcısı vardır durumuna geri gelirsek; elde ettiğin sound la yarattığın melodiler ve parçalar butik diye tabir edebileceğimiz sana has tonlar olsa da eğer içinde az önce saydığım öğeleri barındırıyorsa yine belli bir alıcısı olur o müziğin, onlarla mutlu olur gidersin diye düşünüyorum ben.
   
 3. Başka bir açıdan bakarsak, punk'ın da çeşitli türleri var kendi içinde. Birini beğenen diğerini beğenmeyebilir. Onun dışında, tutar, tutmaz, sevilir, sevilmez, tamamen zevkler ve renkler meselesi. Yapmak istediğin tarzı öncelikle grup elemanları olarak sevmeli, benimsemelisiniz. Yapılan iş önce grubun içine sinmeli. Çok büyük bir ticari kaygı yoksa da tutup tutmaması (popüler olmak, albümlerin yüzbinler satıp satmaması anlamında) o kadar önemli değil bence.
   
 4. Sürekli hareketli ve çok güzlü soundlu, ayrıca agresif temalı bir müzik olduğu için belli bir süre, belli bir kısıtlı kitle ve zaman dönemi içinde dinleniyor. Green Day'i ben de severim ama hergün aynı çorba içilmiyor. Sürekli açık akorlarla bağırarak çalınan gitar ve aranjeleri günü her saatinde her yaşta kimse dinlemez. Ancak bu müzik ölmez de. Popüler olsa, herkes dinlese o zaman sana popçu derdik. Bunu mu istiyorsun :p Bence yeterince dinleyeni var ve dünyada yeri olan bir müzik. Sorun yok.
   
  J-P bunu beğendi.
 5. Belki Türkiye'deki özgürlüklerle de alakalıdır. Hadi gel de bugün Türkiye'de "God Save The Queen" gibi bir parça yap.Ama arkadaşlar da belirtmiş Athena grubu sku-punk kategorisinde gerçekten tanınmış ve başarılı bir gruptur.
   
 6. Tamam arkadaşlar teşekkür ettim yalnız halledeceğim bu işi haberiniz olsun, muhakkak sevilebilecek bi tarz yaratacağm:)
  ,
   
 7. arabesk sözlerle donat şarkıyı. bi 70lik devirip isyeeaan diye bağır falan. ağlayan bi erkekle, ağlayarak eşyasınu toplayan beyaz giyinmiş güzel bi kadın oynat klibinde. arkada 3 akor dönsün yeter. tutmazsa kafamı keserim :D bütün bunların sonunda yine punk rock olur mu o şarkı bilemem ama denenebilir. sonuçta grup 84, emre aydın gibi adamlar rock müzik yapıyor sanılıyor güzel ülkemizde. sende gayet aga bu punk rock diye yedirebilirsin :)
   
  Gizz bunu beğendi.
 8. İlla çok fazla insanın dinlemesine gerek yok bence yapılan müziği. Ben şahsen kendi yaptığım bi çalışmayı dinlerken beğeniyorsam en büyük mutluluktur ama hiç şüphesiz daha da büyük mutluluk insanların senin çalışmalarını beğenmesidir :D Punk rock'ta da belli bir dinleyici kitlesi var, tarzı bir grup güzel icra ederse taraftarlarınca duyulup dinlenecektir bence.
   

Bu Sayfayı Paylaş