Mixer - Ses Kartı Ve Pc Bağlantıları Hakkında

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda solistmusic tarafından 1 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar, evimde ufak çapta bir homestudio var. M-Audio Fast Track Usb 2 ses kartı , Kurzweil aktif monitör hoperlorler , midi klavye vs. Ancak şimdi bir mixer alacağım ve nasıl bir mixer almam gerektiğine karar veremiyorum. Uygun fiyatlı bir mixer alıp, mixer - ses kartı - pc arasındaki bağlantıyı nasıl yapabilirim? Ses kartımda böyle bir giriş bulunmamakta. Ses kartımı da değiştirmem gerekiyor mu? Yoksa yalnızca bir mixer alarak bilgisayara bağlantı yapabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

2. neden mixere ihtiyaç duyuyorsunuz?

3. Fire wire' lı yada usb' li bir mikser alırsan eğer, sequencer' ın input ' unu mikser, outputunu da M-Audio olarak seçebilirsin. Digital formasyonu olmayan bir mikser alırsan eğer, mikserinin out' unu ses kartının in 'ine girebilirsin. Tabi bunlar düşük bütçeli seçenekler. A/D kartlı bir mikser alıp ses kartının adatına da girebilirsin. Tabi ses kartını değiştirmen gerek.

4. Bu arada arkadaşın dediği gibi. Sadece tek enstruman kayıdı yapacaksan eğer miksere ihtiyacın yok. Düşük bütçeli bir ses kartıyla davul kaydı vs almam gerek diyorsan eğer mikser bir çözüm olabilir. Miksini masada bitirir 2 track cıktı alırsın.

5. Aslında benim amacım ses kaydı değil, ben radyo programı ve seslendirmenlik yapıyorum. Yani yayın sırasında mixere ihtiyaç duyuyorum, M-Audio fast track 2 ses kartına da stereo giriş yapamadığım için ses kartımı değiştirmem gerekicek sanırım. Peki ne önerirsiniz abiler, yani mikrofon - mixer - ses kartı ve pc bağlantısını yapabilmem için neler almam gerekir.

6. Bende Doğan Tv Center' da çalışıyorum. Biz burada broadcast için electro voice re20 kullanıyoruz. Hem uygun fiyatlı hemde çok yeterli bir mikrofondur. Hatta Thom Yorke bile kullanıyor bu mikrofonu provalarda.

Tabi hybrid bağlantıları için miksere ihtiyacın olacak. Gerçi çok kanallı bir ses kartıda çözer işini. Fakat pratik olmaz. En az iki balanslı inputu olan ses kartına ihtiyacın olacak. İhtiyacına göre 8-16 kanal mikser alabilirsin. Yukarıda anlattığım kombinasyonlarda da kullanabilirsin.

solistmusic bunu beğendi.
  7. Çok teşekkür ederim. Öyleyse ben iki balanslı ses kartlarına bakıcak. Aslında 2 kanal mixer bile yeter bana, aşırı profeyonel olmasına gerek yok. Şimdi araştıracağım teşekkür ederim tekrar.

8. Öyleyse piyasada 2. elde 100dolarlık 2 kanallı behringer mixerler mevcut, onlardan alabilirsiniz. re20'i thom yorke direkt broadcast konserlerde kullanıyor bu arada. :) radyo çok profesyonel değilse, samson q7 alabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş