ring 2

Roth-Azad demiş ki:
Tam da diyordum ki şöyle tarikat olayları, eski tanrılar, silent hill gibi olaylar olsa, geçmişte geçen bir ring olsa. Meğersem varmış. Japon versiyonu ringu'nun bundan otuz yıl önce geçen ringu 0 adında bir versiyonu varmış. ORdaki elemanın nasıl bu hale geldiğini anlatan. Netten araştırdım biraz spoiler oldu ama olayın arkasında manyak şeyler var, bir bakın derim. Hatta çok etkilendim tam istediğim gibi şeyler var :D

ee madem sen arastırmıssın bizimlede paylaşsan bunları?

ıghhh

Gerçekten vasatın da altında bir film olmuş.
filme gitmek istemeyen bir arkadaşımı da hafiften üzerek gittiğim ve kendisinin gelmediği filmi büyük bir hevesle karşıladım fakat ne yazık ki uzun sürmedi. Sıkıcı, sönük sırf yapılmak için yapılmış bir film. Şuna eminim ki ring 3 perdeleri önümüzdeki yıllarda ziyaret edecek.
Samaralar ölmez :deli

Film cok da kotu degildi bence... ilk filmin buyuk basarisindan sonra biraz golgede kalmis ama yine de tek basina bakilinca iyi bir gerilim. Beklentiler yuksek oldugu icin bence kotu tepki almis.

--Filmi izlemeyen bundan sonrasini okumasin--
Ozellikle cocuk oyuncu hakkaten basariliydi... 10 yil sonra bu cocuktan seri katil olur dedirtiyor daha filmin basinda... Ben keyif aldim filmi izlerken... Daha iyi olabilirdi elbette.. En basta arabaya saldiran hayvan cesidi azicik daha korkutucu bir sey olsaydi iyi olurdu... Damizlik inekler bile o salak geyiklerden daha iyi is cikarirdi bence... O sahne cok daha iyi bir hale gelebilirdi yani en azindan...

Ama yine de cok kotu bir film degil...

DeLorean demiş ki:
Film cok da kotu degildi bence... ilk filmin buyuk basarisindan sonra biraz golgede kalmis ama yine de tek basina bakilinca iyi bir gerilim. Beklentiler yuksek oldugu icin bence kotu tepki almis.

--Filmi izlemeyen bundan sonrasini okumasin--
Ozellikle cocuk oyuncu hakkaten basariliydi... 10 yil sonra bu cocuktan seri katil olur dedirtiyor daha filmin basinda... Ben keyif aldim filmi izlerken... Daha iyi olabilirdi elbette.. En basta arabaya saldiran hayvan cesidi azicik daha korkutucu bir sey olsaydi iyi olurdu... Damizlik inekler bile o salak geyiklerden daha iyi is cikarirdi bence... O sahne cok daha iyi bir hale gelebilirdi yani en azindan...

Ama yine de cok kotu bir film degil...

Ben geyik kısmı için yaptığın yoruma katılmıyorum. Boynuzları çok güzel iş gördü. O kısım güzeldi.Sen de zıplamıştın ayrıca oturduğun yerden... :zombi işte samara dan sonra böyle oluyor tipler

benim en çok beğendiğim sahne.. çocuk banyodayken o suların taşması falan baya iyiydi orası ;) bunun dışında zaten söliceklerimi söledim..

halka 3 kesin olur ya.. çünkü o samara açar o kapağı :p

Korktuğum başıma geldi sonunda;(yanlış anlaşılmasın filmin tesirinden diil) Filme gelince ; vasatın altındaydı.Samara'nın muzipliklerinden ibaretti...

İlk filmde de korku unsuru fazla değildi ama gerçekçilik ögesi en azından yüksekti..

Hollywood sözüm sana : Kardeşim madem devam filmi yapıyonuz,izleyiciye ilkinden fazlasını vermeniz,en azından bu uğurda çaba sarfetmeniz gerekmezmi??? Nedir bu ya dalga geçer gibi...

Sonuç olarak bu film devam filmi olma mantığını bi yana bırakmış ve tamamen sit com havasında sürmüştür.

Halen izlememiş olanlar varsa bu filme gidip paranızı çar çur etmeyin:) 2 ay sonra tv'ye düşer zaten. Sonra da derin bi oh çekip iyiki sinemada izlememişim param da cebime kalmış diye dua edersiniz bana:)

ben izlemiştim ringu 0 i ve açıkçasi çok begenmedim.. öyle tarikat olaylarini da açikladigi yok sadece Sadako'nun küçüklüğünde bi enerjisi oldugunun farkedilmesi ve sonradan tiyatroyla ugrasirken( normal ve utangaç bi genç kızken ) bununla ugraşmalari cinsinden bir şeydi.. o da korkunç degildi pek ama sonda iki kişiyi terkedilmiş bir evde sikiştirmasi ve sonrasinda gelişen olay( vermem spoiler!.. ) saglamdir :)
Ben ringu 0 dan ziyade ringu 2 nin mutlaka izlenilmesi gerektigi taraftariyim çünkü gerek konu baglaminda ilk filmle daha bir örtüşmesi ve gerek bazi yerlerinin bana göre gerçekten ürkütücü olmasi Ring filminin ruhunu yaşatiyor hatta ileri götürüyor.. Dedigim gibi keşke amerikalilar ringu 2 yi de kopyasalarmiş, sansasyonel bir film olurmuş..

ceterisparibus demiş ki:
ya salak gibi bütün yorumları okudum okumucam diye kastım ama dayanamadım ve bütün hevesim kaçtı hakkaten değmez mi ya izlenmeye?
git git.. tabi gördüün gibi herkesin bakış açısı birbirinden farklı burda.. belki sen çok beğenceksinn =)...

ben dun gittim fakat cok begenmedim 1.si daha korkunctu.ben 1.sinde cok korkmustum kac gun uyuyamamIstIm :)

Geri