Amfiye Farklı Footswitch Takma Sorunsalı.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Delirium tarafından 4 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. Şu an elimde çift kanallı bir amfi var buna footswitch almak istiyorum,fakat kendi orjinal footswitchi çok pahalı olduğun farklı footswitch takmayı düşünüyorum.Sorun ise amfinin footswitchle ayarlanabilen Mid boost ve kanal değişimi olması.Ben tek tuşlu fs alırsam hangisine etki eder.
   
 2. Amfinin marka modelini belirtirsen daha kolay yardimci oluruz.
   
 3. ENGL Gigmaster 15
   
 4. 2 switchli herhangi bir footswitch uyar kanısındayım. bazı amfiler midi v.s. bağlantı kullanıyor fakat bunda bildiğimiz sıradan fs olayı var. hatta yerli pedal üreticilerine bile yaptırabilirsiniz. emin olmak için herhangi birine başvurup linkteki pedalı yapabilir misiniz diye sorarsanız sorununuz çözülür.
   

 5. Selam, böyle bir durumda tek tuşlu herhangi bir footswitch alırken amplideki hangi özelliği kontrol edeceğini bilemeyebiliriz, şayet alınan footswitch istenilen şekilde çalışmıyorsa eğer basit bir modifiye ile istenilen şekle dönüştürülmesi mümkündür.
   
 6. Levent ufak lambalı anfiden haber varmı...kibrit..
   
 7. Modifiye etme şansım yok açıkçası ya da yaptırma, ben şimdi 2 tuşlu alırsam olcak mı?
   
 8. Evet olacak. Kendi amfimde kanal seçimi ve boost olayı için 2 tuşlu fs kullanıyorum biri kanal değiştiriyor diğeri boost yapıyor. seninkide böyledir bir sorun olmaz yani.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş