Amfiye Farklı Footswitch Takma Sorunsalı.

Şu an elimde çift kanallı bir amfi var buna footswitch almak istiyorum,fakat kendi orjinal footswitchi çok pahalı olduğun farklı footswitch takmayı düşünüyorum.Sorun ise amfinin footswitchle ayarlanabilen Mid boost ve kanal değişimi olması.Ben tek tuşlu fs alırsam hangisine etki eder.

2 switchli herhangi bir footswitch uyar kanısındayım. bazı amfiler midi v.s. bağlantı kullanıyor fakat bunda bildiğimiz sıradan fs olayı var. hatta yerli pedal üreticilerine bile yaptırabilirsiniz. emin olmak için herhangi birine başvurup linkteki pedalı yapabilir misiniz diye sorarsanız sorununuz çözülür.

Şu an elimde çift kanallı bir amfi var buna footswitch almak istiyorum,fakat kendi orjinal footswitchi çok pahalı olduğun farklı footswitch takmayı düşünüyorum.Sorun ise amfinin footswitchle ayarlanabilen Mid boost ve kanal değişimi olması.Ben tek tuşlu fs alırsam hangisine etki eder.

Selam, böyle bir durumda tek tuşlu herhangi bir footswitch alırken amplideki hangi özelliği kontrol edeceğini bilemeyebiliriz, şayet alınan footswitch istenilen şekilde çalışmıyorsa eğer basit bir modifiye ile istenilen şekle dönüştürülmesi mümkündür.

Evet olacak. Kendi amfimde kanal seçimi ve boost olayı için 2 tuşlu fs kullanıyorum biri kanal değiştiriyor diğeri boost yapıyor. seninkide böyledir bir sorun olmaz yani.

Geri