Jackson Rhoads Rrxmg Türkiye'de Var Mı ?

K

Kreus

Evet arkadaşlar yabancı sitelerden incelediğim kadarıyla tam istediğim gitar.Türk sitelerine baktım ancak bulamadım.Acaba Türkiye'de var mı yok mu nasıl öğrenebilirim ? Eğer yoksa getirtebilir miyiz ? Yabancı sitelerde 650-700 $ civarında.Türkiye'de ortalama fiyatı ne olur ?
Biliyorum çok soru sordum arkadaşlar, kusura bakmayın :)

distrübütörü olan zuhal müziğe getirtebilirsiniz, çok pahalı gelir. mydukkan da baya pahalı getirir. nakit alabiliyorsanız ambarguitars güzel fiyata getirir, kartla alacaksanız o da pahalı gelir banka komisyonundan dolayı.

bu arada ilgilenirseniz rr3 var eski japonlardan :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
distrübütörü olan zuhal müziğe getirtebilirsiniz, çok pahalı gelir. mydukkan da baya pahalı getirir. nakit alabiliyorsanız ambarguitars güzel fiyata getirir, kartla alacaksanız o da pahalı gelir banka komisyonundan dolayı.

bu arada ilgilenirseniz rr3 var eski japonlardan :D
Teşekkür ederim ancak malesef ilgilenmiyorum :)

zuhal müzikte (ankarada) var ve o kadar pahalı değil
Fiyatını biliyor musunuz peki aşağı yukarı ?

maun jackson bile jackson karakterine ters iken,basswood jackson mı olur ya.Jackson ı jackson yapan alder in jilet gibi keskin tonlarıdır.Gerisi için zaten ibanez gibson gibi markalar var.Çok saçma bir seri olmuş.

90-95 Japon Jackson'ların gövdesine bir bak bakalım kaç tanesi kızılağaç.:cool:

çoğu.zaten jackson'ı, jackson yapan japon ve usa serileridir.Onlar da ya kızılağaç ya da onunla benzer ton karakteri olan kavak ağacıdır.Basswood ibanezcilerin işidir.Her yola gelen bir ağaçtır iyi ekipman ile blues dan metale kadar herşey yapılır.Bilip bilmeden konuşmayalım.

Ben sana 90-95 yıllarını söylerken Jackson'un tavan yaptığı dönemi anlatmak için söylemiştim. Ve bolt on gitarlarında Basswood'u hiç azımsanmayacak kadar çok kullanmışlardır o dönemde. Hatta Japon Charvel'lerin alayı o dönem Basswood'dur.
Sen dediğim senelerdeki Japon kataloglarını incele bakalım. Basswood mu alder mi ondan sonra konuş. Mevzu sadece gövde ağacı da değil ya. Ki Amerikan Jackson'larda geneli neckthru olduğu için kızılağaç+akçağaç tonunu alırsın gövdeden. Saf kan kızılağaç tonu yoktur çoğunda.

DXMG denilen modelin çıkışını hatırlarım.. 2001 de PS4 almıştım, hemen peşine sitesinde tanıtılmıştı. Hatta renk seçenekleri de çok esprili anlatılıyordu o sıralar : Black, Black or Black. Kabaca zaten var olan Pro serisi (Dinkiyler için sözüm ) korundu o dönem, performer serisi yerine de X serisi gelmişti. Duncan design manyetiklerle DX10D DX10DFS , emg li DXMG, bu serilerde performer serisinde kullanılan JS500 köprü yerine JT580LP köprülere geçildi, yine manyetikler de J90 lar yerine duncan design e geçti.( o zamanlar pro serilerde kullanılırdı bu manyetikler, örnek olarak efsane DR3 gibi ). Yani neresinden bakarsam bir üst seviyeye malzemeler. Bugün nasıl pro serilerde direk Seymour Duncan kullanıyorlarsa , o dönem de bu gelişme şaşırtmıştı. PS4 PS3T PS6 DX10D gibi serileri gayet yakından iyi tanırım. Şimdi de elimde DK2m var. Japon Jackson ları çok sevsem de bu hindistan üretimleri de denemeden yorum yapmasak arkadaşlar ? Ağaç tamam değişti de manyetik de farklı zaten. JS32 serileri gerçekten ilgimi çekiyor, V veya RR alasım var valla :)

DXMG denilen modelin çıkışını hatırlarım.. 2001 de PS4 almıştım, hemen peşine sitesinde tanıtılmıştı. Hatta renk seçenekleri de çok esprili anlatılıyordu o sıralar : Black, Black or Black. Kabaca zaten var olan Pro serisi (Dinkiyler için sözüm ) korundu o dönem, performer serisi yerine de X serisi gelmişti. Duncan design manyetiklerle DX10D DX10DFS , emg li DXMG, bu serilerde performer serisinde kullanılan JS500 köprü yerine JT580LP köprülere geçildi, yine manyetikler de J90 lar yerine duncan design e geçti.( o zamanlar pro serilerde kullanılırdı bu manyetikler, örnek olarak efsane DR3 gibi ). Yani neresinden bakarsam bir üst seviyeye malzemeler. Bugün nasıl pro serilerde direk Seymour Duncan kullanıyorlarsa , o dönem de bu gelişme şaşırtmıştı. PS4 PS3T PS6 DX10D gibi serileri gayet yakından iyi tanırım. Şimdi de elimde DK2m var. Japon Jackson ları çok sevsem de bu hindistan üretimleri de denemeden yorum yapmasak arkadaşlar ? Ağaç tamam değişti de manyetik de farklı zaten. JS32 serileri gerçekten ilgimi çekiyor, V veya RR alasım var valla :)

Denemeden yorum yapmama kısmına katılıyorum açıkçası.

Ama ayrıca kesinlikle denemeden almamak da lazım. Ne olur ne olmaz, Hindistan bu sonuçta. :)

Forumda 1500 liraya satılık bir RR3 vardı. Sıfır RRXMG almak yerine o ilanı bulabilirsen onu al bence. Eddie Dess swirl deseni de vardı valla. Param olsaydı hiç düşünmeden alıp kenara koyardım !! Hem de case beraberindeydi.

Yalnız js serisi hindistan üretimi jacksonlarda gofret tarzı üretim vardı.Forumdan birinin gitarı parçalanmıştı resmen kontrplaktan gitar yapmışlardı adamlar.Hindistan serilerinden biri yerine 2. el almak daha mantıklı bence.Dahası elde para dahi kalıyor.İllahaki v kasa ya da rr olacaksa performer serisinden uygun rakamlara rr kasalar alınabiliyor zaten.Emg manyetikler kalitesizliği kapatmak olmuş.Cort dahi şu an bu tarz üretim yapıyor.

Geri